Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Pominęłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną. Zgodnie z ulotką powinnam przyjąć następne opakowanie nie robiąc przerwy lub zrobić przerwę traktując ten dzień, w którym pominęłam tabletkę jako pierwszy. Dziś (jeśli nie pominęłabym ostatniej tabletki) powinnam rozpocząć nowe opakowanie. Niestety dopiero otwierając nowe zauważyłam, że w poprzednim pozostała jedna tabletka. W konsekwencji wydłużyłam przerwę między tabletkami do 8 dni. Czy powinnam przyjąć dziś dwie tabletki z nowego blistra?

Odnośnik do komentarza

Witam, Pominęłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną. Zgodnie z ulotką powinnam przyjąć następne opakowanie nie robiąc przerwy lub zrobić przerwę traktując ten dzień, w którym pominęłam tabletkę jako pierwszy. Dziś (jeśli nie pominęłabym ostatniej tabletki) powinnam rozpocząć nowe opakowanie. Niestety dopiero otwierając nowe zauważyłam, że w poprzednim pozostała jedna tabletka. W konsekwencji wydłużyłam przerwę między tabletkami do 8 dni. Czy powinnam przyjąć dziś dwie tabletki z nowego blistra?

Odnośnik do komentarza

Witam, Pominęłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną. Zgodnie z ulotką powinnam przyjąć następne opakowanie nie robiąc przerwy lub zrobić przerwę traktując ten dzień, w którym pominęłam tabletkę jako pierwszy. Dziś (jeśli nie pominęłabym ostatniej tabletki) powinnam rozpocząć nowe opakowanie. Niestety dopiero otwierając nowe zauważyłam, że w poprzednim pozostała jedna tabletka. W konsekwencji wydłużyłam przerwę między tabletkami do 8 dni. Czy powinnam przyjąć dziś dwie tabletki z nowego blistra?

Odnośnik do komentarza

Witam. Biore od 3 lat tabletki kontracept. W sobote tj 1.08.2015 powinnam rozpoczac nowy blister. Dzis 3.08.2015 zauwazylam ze zapomnialam go rozpoczac. Wyjechal nad morze i dopiero wroce 8.08.2015. Co mam zrobic ? Wyrzucic pominiete tabletki i brac normalnie czy rozpoczac go wraz z nowa miesiaczka?

Odnośnik do komentarza

Witam Mam pewno pytanie otóż rozpoczęłam branie tabletek antykoncepcyjnych po długiej przerwie (dionelle) 1 dzień po miesiączce i wzięłam z opakowania 7 tabletek po czym wystąpiło u mnie plamnienie, przestraszyłam się i przestałam brać tabletki. Teraz powinnam dostać już miesiączkę ale miesiączki nadal na mnie. Czy to oznacza, że cykl się rozregulował ze względu na źle przyjmowanie tabletek czy jest jakieś ryzyko ciąży dlatego jest to spowodowane spóźnieniem się okresu?

Odnośnik do komentarza

Brak okresu po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Tabletki stosowałam przez około 8-9 lat. Tabletki Novynette przestałam brać 2 miesiące temu i tak nie dostałam już 2 okresów. Zapisałam się do ginekologa ale chciałam poznać Państwa opinie na ten temat -jakie kroki mam podjąć, jakie leczenie, jakie badania należy wykonać, jak najlepiej i w naturalny sposób przywrócić okres? Z góry dziękuję za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza

W piątek oraz sobotę brałam duże ilości witaminy C (jedna tabletka 500mg rano i po południu/wieczorem saszetka do rozpuszczenia - 1000mg). W niedzielę - nie mam pewności - zażyłam jedną tabletkę wit.C albo w ogóle. W poniedziałek dwie tabletki po 500mg. Stosuję antykoncepcję hormonalną - lek Lesiplus, brany regularnie. W trakcie weekendu odbyłam dwa stosunki bez dodatkowego zabezpieczenia. Czy ochrona przed ciążą została zachwiana? Czy powinnam zażyć w tym wypadku tabletkę 72h po?

Odnośnik do komentarza

Witam, po tygodniu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnach zorientowalam sie ze nie przyjelam 4 kolejnych tabletek. Wystapilo juz krwawienie spowodowane odstawieniem tebletek, natomiast zadzialalam odruchowo i przyjelam jednoczesnie 4 tabletki. Natomiast po zastanowieniu powinnam byla chyba przeczekac do miesiaczki, ale to przed przyjeciem tych 4 tabletek. Co zatem powinnam zrobic teraz? Prosze pilnie o odpowiedz. Dziekuje Monika

Odnośnik do komentarza

Od 3 lat biorę tabletki antykoncepcyjne i zawsze krwawienie w czasie przerwy 7 dniowej wystepowalo po 4 dniach. Teraz spóźnia sie 2 dzien. Zdążyło mi sie w tym miesiącu opóźnić tabletki o 3-4 h. 2 tyg temu bylam u ginekologa i żadnych znaków ciąży nie bylo. Lekarz mowil ze antykoncepcja przebiega prawidłowo. Skąd to opóźnienie?

Odnośnik do komentarza

Witam. Drugi miesiac biorw tab Vixpo (dzisiaj wezme ostatnia tabletke placebo) nadal nie mam miesiaczki. Bolbpodbrzusza od ok tygodnia a od wczoraj nasilil sie, piersi nabrzmiale czasem ndlosci ale to podejrzewam z nerwow i uczucie jakbym ciagle chciala do toalety. Dodam ze nie pominelam ani jednej tab oraz nie bralam lekow poza apapem lub ibupronen ale to jedna tab jednorazowo. Czy moze to byc ciaza? Wczoraj 3 tab placebobok 15 zrobilam test negatywny. Partner dochodzil w pochwie.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam problem. Jak każdego ranka naszykowałam sobie tabletkę antykoncepcyjną żeby ją wziąć po śniadaniu. Po zjedzeniu, przy sprzątaniu przypomniało mi się, że trzeba ją wziąć, jednak nie mogłam jej znaleźć. I teraz problem jest taki, że nie pamiętam czy ją wzięłam czy zgubiłam... a jest to pierwszy dzień brania po 7 dniowej przerwie. Co zrobić?

Odnośnik do komentarza

Witam , bralam tabletki antykoncepcyjne Kontracept , ale poprosilam lekarza o zmiane gdyz zle sie czulam , lekarz przepisal mi tabletki Belara , lekarz powiedzial zebym normalnie zazyla nowe opalowanie tabletek po siedmiodniowej przerwie , wiec tez tak zrobilam , czy dobrze postapilam i bylam zabezpieczona? . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Pani/e Doktor/Doktorze, przyjmuję tabletki Vibin mini. Współżyłam w piątek, a w poniedziałek rano zapomniałam o tabletce. Pominiętą przyjęłam o 2 w nocy z poniedziałku na wtorek, a rano kolejną, która przypadała na ten dzień. Wg ulotki powinnam dokończyć przyjmowanie tabletek różowych (dwie ostatnie - w środę i czwartek), pominąć białe z placebo i rozpocząć od piątku kolejne opakowanie. Czy powyższa reguła jest konieczna? Martwi mnie oczekiwanie na miesiączkę do końca kolejnego opakowania.

Odnośnik do komentarza

Zażywam tabletki antykoncepcyjne madinette. Ostatnio mój ginekolog zalecił mi również branie Harmonelli. Moje pytanie jest takie: czy podczas 7 dniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych również mam brać Harmonnelle? Czy Harmonelle mogę brać cały czas czy mam robić jakieś przerwy w jej przyjmowaniu? (np. biorę jedno opakowanie a kolejne dopiero za kilka miesięcy) czy dobrze abym cały czas zażywała?

Odnośnik do komentarza

Mój problem wygląda następująco przez pół roku brałam tabletki antykoncepcyjne. 8 lipca przyjęłam ostatnią tabletkę, dodam, że przyjęłam jedno pełne opakowanie plus 7 z kolejnego, 10 lipca wystąpiło krwawienie z odstawienia. 13 lipca kochałam się z chłopakiem, stosunek przerywany, wytrysk na zewnątrz. Podobna sytuacja miała miejsce 3 sierpnia. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciązy?

Odnośnik do komentarza

Witam, biorę 3 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Artilla. Wczoraj zauważyłam że tabletka 19 z opakowania jest pokruszona, postanowiłam ją ominąć i przyjęłam 20. Nie wiem co teraz robić, ponieważ niedawno współżyłam z chłopakiem. Wziąć 20 tabletek i zrobić 7-dniową przerwę szybciej czy kupić dodatkowy blister i brać wszystko tak jak do tej pory, proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 26 lat. Tabletki Novynette biorę od 9. Chciałabym zapytać kiedy zrezygnować z tabletek planując ciążę tak aby ominąć wzmożone ryzyko ciąży mnogiej która podobno zdarza się często przy tak długim okresie antykoncepcji hormonalnej? Czy lepiej odczekać 3 miesiącei zacząć się starać tak aby płodność była jeszcze zwiększona przez tabletki czy lepiej pół roku aby wyregulować cykle? W przypadku drugiej opcji jajniki już chyba nie są wtedy aż tak produktywne? Proszę o porady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam! Od 3 lat biorę tabletki antykoncepcyjne i w tym roku pierwszy raz wyjeżdżając na wakacje chciałam ominąć okres, to też nie wzięłam tabletek podtrzymujących libido, ale od razu zaczęłam nowy blister . Okres nie wystąpił, ale po 1,5 tygodnia od zażywania wystąpiły u mnie plamienia, przez 2 dni dość intensywne. Odczuwałam bóle brzucha i skurcze w podbrzuszu. Planowany okres powinien się rozpocząć 7-8 sierpnia. Chciałabym wiedzieć czy to normalnie czy powinnam udać się do lekarza.

Odnośnik do komentarza

Witam. Przed chwila chcialam przyjac kolejna tabletke z blistra i zorientowalam sie ze pomyliłam sie i wczoraj zamiast tabletki z nr 14 wzialam 15, a w dodatku jak policzylam która dzis powinnam przyjac okazalo sie ze wzielam o jedna tabletke za duzo i dzis powinnam dopiero przyjac 14sta tabletke a juz 14przyjelam. Jak mam dalej postepowac? I czy jest ryzyko mniejszego zabezpieczenia? Proszę. Odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam, od ponad roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Ostatnio niestety pominęłam jedną, a z racji tego, że było to w trzecim tygodniu zaczęłam nowe opakowanie bez przerwy-tak jak było napisane w ulotce. Pojawiło się plamienie i trwa to już piąty dzień, czy powinnam się niepokoić?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 26 lat. Tabletki Novynette biorę od 9. Chciałabym zapytać kiedy zrezygnować z tabletek planując ciążę tak aby ominąć wzmożone ryzyko ciąży mnogiej która podobno zdarza się często przy tak długim okresie antykoncepcji hormonalnej? Czy lepiej odczekać 3 miesiącei zacząć się starać tak aby płodność była jeszcze zwiększona przez tabletki czy lepiej pół roku aby wyregulować cykle? W przypadku drugiej opcji jajniki już chyba nie są wtedy aż tak produktywne? Proszę o porady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. Za 3 tygodnie planujemy z partnerką wspólny wyjazd. Będzie to nasze pierwsze wspólne zbliżenie. Ustaliliśmy zasadę, że będziemy stosować 2 metody antykoncepcji. Jest zbyt mało czasu na ginekologa i tabletki, więc oprócz prezerwatyw zdecydowaliśmy się na środek plemnikobójczy. Czy są Państwo w stanie zarekomendować jakiś konkretny środek, który nie ma złego wpływu na prezerwatywę? Jeśli mają Państwo inną propozycję 2 środka antykoncepcji to proszę o podpowiedź. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam przepisany lek antykoncepcyjny vixpo i czekam aktualnie na miesiączkę by zacząć je zażywać , stąd moje pytanie , jak je brać ? Planuje brać tabletki o 9 rano i zastanawiam się jak wziąć pierwsza tabletkę, ponieważ często zdarza mi się dostać miesiączki w nocy np 1-2 i wiem, że gdy zobaczę krwawienie to mam zażyć tabletkę . Chciałabym wiedzieć czy następnego dnia mam wziąć o 9 rano kolejna ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...