Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Od miesiąca biorę tabletki antykoncepcyjne. Zawsze biorę je o czasie z zegarkiem w ręku. Trzy razy wystąpiła biegunka, ale ok. 10 godzin po wzięciu tabletki (brałam wtedy nifuroksazyd, po 1tabletce na 1 biegunkę). Oprócz tego zabezpieczamy się prezerwatywami. On zawsze kończy we mnie. Jestem teraz po wzięciu drugiej tabletki placebo i krwawienie z odstawienia nie występuje. Mam się czym martwić? I czy mam zaczynać kolejny blister nawet jeśli krwawienia nie będzie?

Odnośnik do komentarza
Gość wesołek77

Hej. dobrze, że dodatkowo sie zabezpieczasz. biegunka niby ne powinna wpłynać na działanie tabletki bo zdążyła się wchłonać ale zawsze lepiej zastosować prezerwatywe. ja też tak robie mimo, że swojej Belary jestem pewna w zupełności. Może zapytaj o nie swojego lekarza, bo sa bardzo delikatne i bedą ci pasować.

Odnośnik do komentarza

WItam,
od miesiąca biorę tabletki antykoncepcyjne, codziennie z zegarkiem w ręku o 21. Dodatkowo zabezpieczamy się prezerwatywą. Dwa, trzy razy wystąpiła biegunka, ale nad ranem, czyli substancje aktywne zdążyły już się wchłonąć. Brałam wtedy jednorazowo nifuroksazyd (1 biegunka = 1 tabletka), ale porównywałam ulotki tego leku z tabletkami antynokcepcyjnymi i nie było tam żadnych składników osłabiających działanie tabletek. Jestem po drugiej tabletce placebo, a okresu nie ma... Boję się, że go nie dostanę, bo zawsze mam bardzo regularne miesiączki... Z drugiej strony zabezpieczamy się podwójnie, bo i tabletki i prezerwatywy... Mam powody do paniki?

Odnośnik do komentarza

Witam biorę tabletki anty belara regularnie co do minuty nie miała wymiotow ani silnej biegunki raz byl to tylko jednorazowy luźny stolec tuż po wzięciu tabletki. Wspolzylam z chłopakiem bez zabezpieczenia nie kończy we mnie za kilka godzin to zrobiliśmy bez zabezpieczenia kolejny raz. Czy istnieje możliwość zajścia w ciążę. Dzisja mam już 3 dzień przerwy a krwawienia nie widać proszęO szybko odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam, Dzisiaj kończę pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych mercilon. Do połowy miałam brązowe upławy a po stosunku leciała krew. Dzisiaj zaobserwowałam na bieliźnie biały, gęsty i lepki śluz. Do tego odczuwam swędzenie pochwy. Może oznaczać to infekcje czy ciążę? Dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Mam 40 lat i moze panikuje ale dla swietego spokoju zapytam 30styczna zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne qlaira ale boje sie ze kochajac sie w dni plodne gdzie zostalo wszystko w srodku moge zajsc w ciaze .prosze o odpowiedz jakie moze byc prawdopodobienstwo i czy test by wykazl ciaze

Odnośnik do komentarza

Kiedy mogę uprawić bezpieczny seks z partnerem jeżeli przyjmuje antykoncepcje (vixpo) i 4 dni przed miesiączka zapominam wziąć jednej tabletki (zorientowałam się następnego dnia wieczorem, gdy chciałam wziąć kolejną tabletkę, zawsze o tej samej porze) Czy mam dokończyć opakowanie i czy po okresie mogę spokojnie współżyć?

Odnośnik do komentarza

Witam, od 7 dni biorę tabletki antykoncepcyjne Vixpo, to są moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne i od paru dni coraz bardziej nasilają mi się humorki otóż jestem w związku z chłopakiem od ponad dwóch lat i cały czas mam wrażenie ze jestem nie kochana przez niego, że jestem brzydka i gruba, że wolałby znaleźć sobie nową dziewczynę i mnie zdradzić. Jestem strasznie przygnebiona. Rozmawiałam z chłopakiem na ten temat ale on zaprzecza wszystkiemu i mówi że czasami poprostu chce odpocząć wyjść z kolegami. Męcza mnie strasznie te humory, jak mam sobie z nimi radzić i czy to przez tabletki które biorą?

Odnośnik do komentarza

przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne jednak po zażyciu około 10 postanowiłam przestać branie i je odstawiłam w połowie blistra. Dość długo czekałam po tym incydencie na wystąpienie kolejnej miesiączki wraz z pojawieniem sie której zaczęłam kolejny nowy blister tabletek i obecnie przyjęłam 8 tabletkę, codziennie, regularnie o tej samej porze. Czy jestem w danej chwili bezpieczna i nie muszę zabezpieczać sie w dodatkowy sposób?

Odnośnik do komentarza

Witam, Mam 18 lat. I mam zespół policystycznych jajników. Brałam pigułki antykoncepcyjne , niestety przez moją głupotę i zapominalstwo narobiłam sobie ogromnego bałaganu : rozregulowana miesiączka. Mam teraz ważne pytanie : Czy mam zacząć zażywanie pigułek antykoncepcyjnych tak jak na samym początku ich zażywania od początku miesiączki czy dalej brać tak samo jak brałam? Boję się, że teraz już nie zadziałają, dlatego muszę wiedzieć czy zaczyąć tak jak na samym początku i zażywanie

Odnośnik do komentarza

Od 7 lat biore tabletki anty.Yaz.Nigdy nie było problemy ,okres zawsze kiedy trzeba.Ostatnio jednak był bardzo skąpy,a teraz ok 20 dnia cyklu pojawiło sie kilkudniowe plamienie,i teraz brak okresu w dniach bez tabletki.Ostatnio tez biore tabletki na nerwice lękową, psychotropy.Czy to mogło spowodować taka sytuacje?Jakis konflikt?Psychiatra wiedział ,że biore hormony.Przepisał mi Lexotan i Promolan.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam problem. Biorę tabletki Vibin Mini. Lekarz przypisał mi na angine Dumox. Musiałam 1 tabletkę Duomoxu wziąć wtedy gdy miałam nowe opakowanie Vibin Mini czyli 1 tabletka z 1 rzędu. Moje pytanie brzmi: Czy po 7 dniach po ukończeniu antybiotykoterapii wróci zabezpiecenie? Lekarz mi powiedział, że skuteczność nie maleje tak samo farmaceutka, na necie że maleje i że po 7 dniach jest ok, a recepcjonistka ginekoloszki że mam cały cykl się zabezpieczać. Myślę, że inaczej jest gdy po paru dniach brania tabletek antykoncepcyjnych a inaczej gdy 1 dnia nowego blistra...

Odnośnik do komentarza

Witam, stosuje tabletki antykoncepcyjne regularnie. Ostatnio tabletke wzielam w Czwartek i w Poniedzialek powinnam dostac okres. W Sobote uprawiałam seks bez zabezpieczenia. Czy jest szansa zajscia w ciaze? Prosze o odpowiedz. Dziekuje

Odnośnik do komentarza

Witam. Wczoraj o godzinie 18 przyjęłam tabletke antykoncepcyjną (teenia, pierwszy tydzień, biore od kilku miesiecy), nastepnie około godziny 19.30 zaczełam spożywać alkohol a o 24 wystąpiły wymioty. Czy powinnam mieć obawy że tabletka nie została wchłonięta? Co powinnam zrobic w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza

Witam, w środę 10.02 musiałam wziąć antybiotyk duomox wzięłam go popołudniu o 13 i tego samego dnia zaczynałam nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Vibin Mini czyli 1 tabletka 1 rzędu o godz 21. Antybiotyk brałam do niedzieli 13.02. Moje pytanie brzmi czy po 7 dniowej przerwie po antybiotyku skuteczność tabletek antykoncepcyjnych wróciła? Patrząc na to, że antybiotyk brałam od 1 dnia nowego opakowania.

Odnośnik do komentarza

Witam, Od niedawna biorę tabletki antykoncepcyjne, jestem na pierwszym opakowaniu wybrałam około 10 tabletek, w trakcie brania po okresie nadal towarzysza mi upławy przypominające krew jednak są to brązowe skrzepy, nie ma tego dużo jak podczas normalnej miesiączki. Tak samo podczas stosunku pojawia sie dużo krwi, czy to ustanie? Czy te małe plamienia przy braniu bedą cały czas? I czy podczas stosunku bede krwawić? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Od 3 miesięcy stosuje tabletki antykoncepcyjne Kontracept. Podczas ostatniego stosunku dostałam krwawienia, którę trwało kilka godzin. Aktualnie niepokoi mnie ból prawego jajnika oraz fakt ze pomimo stosowania tabletek nadal mam obfity okres (plamienia)

Odnośnik do komentarza

Witam, mam teraz 7 dniową przerwę w czasie brania tabletek antykoncepcyjnych. Zamiast okresu pojawił mi się brązowy śluz. Tabletki biorę już od ponad roku. Co to może być? Dodam, że wystąpiło u mnie lekkie krwawienia, które trwało niecały dzień. Czy to może być ciąża?

Odnośnik do komentarza

Właśnie skończyłam pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Belara. Wcześniej mialam bardzo silne bóle miesiączkowe. Teraz trwa drugi dzień miesiączki po pierwszym opakowaniu i wciąż boli mnie brzuch. Bóle jednak są łagodniejsze i występują troche niżej niz zwykle. Czy to cos niepokojącego czy moze to normalne na początku zażywania tabletek?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...