Skocz do zawartości
Forum

Mój ojciec ciągłe śpi


smerfetka33

Rekomendowane odpowiedzi

Częste spanie może być przyczyną depresji. Lub tez jest to sposób na radzenie sobie z problemami. Niestety nieskuteczny. Człowiek myśli, że najlepiej przyjdę do domu i prześpię to wszystko, a potem samo się jakoś ułoży. A samo nic się nie dzieje. Z czasem jest jeszcze gorzej. Warto, gdyby twój tata poszedł do lekarza. Może nie od razu kierować go do psychologa lub psychiatry. Ale do lekarza tzw. rodzinnego i najlepiej niech to będzie mężczyzna, bo wtedy uzna, że lepiej go zrozumie i coś doradzi i nawet, jeśli doradzi ta wizytę u psychologa to lepiej, żeby to usłyszał od lekarza niż od ciebie. Bo tobie może powiedzieć, że nie jeszcze nie zwariował, ze dobrze się czuje i że do żadnego lekarza nie musi iść.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Nadmierna senność może być objawem zaburzeń zarówno na tle somatycznym jak i psychicznym. Dlatego na początku postaraj się namówić tatę na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, by zrobił komplet badań. Po prostu powiedz mu, że się martwisz o jego stan zdrowia, że go potrzebujesz i zależy Ci, aby czuł się dobrze.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

witam dziekuje za zainteresowanie zdrowiem mojego ojca. Niestety rady z pójsciem do lekarza nie pomagaja,Zastanawiam sie nad lekarzem domowym ale boje sie że w jego reakcji on mi karze wynieść sie z domu niestety musze zareagowac,bo jest mi coraz trudniej ,,,prawie nic nie je,nie słyszy i jest strasznie z nim dogadac sie w czymkolwiek.podpowiem tylko że 2 razy już sie leczył psychiatrycznie.bylo to jakieś 15 lat temu oraz niecale 7 lat-po śmierci mojej mamy.Niestety z tym problemem zostaje sama w tym miescie gdzie mieszkamy nie mam rodziny.Nienajlepiej czuje sie tez moje dziecko które ma 9 lat i zostaje z nim czasami w domu ...czuje sie jak samo w domu!!!

Odnośnik do komentarza

Smerfetka chyba dobrym wyjściem będzie jak zadzwonisz na Pogotowie ratunkowe. Powiedz że ojcjec traci kontakt z rzeczywistością i nie jest w stanie pójść do przychodni .Postawisz ojca przed faktem dokonanym,i nie
będzie miał wyjścia jak tylko poddać się badaniu.
Na pewno nie możesz zostawić ojca bez pomocy, bo to się może żle skończyć.

Odnośnik do komentarza

~eeeh..
Smerfetka chyba dobrym wyjściem będzie jak zadzwonisz na Pogotowie ratunkowe. Powiedz że ojcjec traci kontakt z rzeczywistością i nie jest w stanie pójść do przychodni .Postawisz ojca przed faktem dokonanym,i nie
będzie miał wyjścia jak tylko poddać się badaniu.
Na pewno nie możesz zostawić ojca bez pomocy, bo to się może żle skończyć.

cóż pogotowie było i co ???? nie wzieli go bo pacjent twierdzi że dobrze sie czuje i nic mu nie dolega:(

Odnośnik do komentarza

No niestety jak pacjent nie wyrazi zgody, to lekarz nie ma prawa jego zabrać do szpitala Chyba żeby był ubezwłasnowolniony. Dał się tata chociaż zbadać,bo jak nie to nawet nie wiesz jaki jest rzeczywiście stan ojca.
Bardzo Ci współczuję, bo tak naprawdę to nie masz już chyba możliwości,żeby ojcu pomóc.Może idz sama do przychodni, może lekarz coś wymyśli.

Odnośnik do komentarza

A co ja mam powiedzieć?! Mam 19 lat i piję niezliczone ilości kawy i energetyków aby na półprzytomnie funkcjonować. Chcę się uczyć a siadam i śpię - załamka. I jak tu nie mieć depresji jak chce się coś zrobić a organizm mimo 8h snu mówi nie, bo jest wyczerpany

Odnośnik do komentarza

Niewiem , może coś w tym jest, następnym razem jak przyjdą, spytaj czy nie kontaktowali się z ojcem, oczywiście nie mów o co chodzi, bo wymiksują się od odpowiedzi i nigdy ich nie zobaczysz.

Ojciec wie o tym że ma przyjść pielęgniarka?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...