Skocz do zawartości
Forum

Czy warto brać udział w akcjach charytatywnych?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Przed jakimiś 3-4 godzinami miałam taką oto sytuację. Zapukał do moich drzwi pewien człowiek prosząc o jakieś artykuły spożywcze albo środki czystości. Akurat miałam zrobione ogórki kiszone i dżemy ze śliwek i jabłek. Dałam mu te przetwory, podziękował ładnie i poszedł. Wychodząc na spacer zobaczyłam swoje przetwory zostawione pod furką mojego domu. Spotkałam sąsiadkę, która powiedziała, że ten człowiek bierze tylko nowe nie otwarte rzeczy a wszystkie przetwory czy kiepskiej jakości rzeczy wyrzuca. I tak mnie to tknęło czy naprawdę w dzisiejszych czasach jest warto pomagać innym? Tak samo jak te wszelkie akcje charytatywne? Czy one mają sens ile z tych pieniędzy trafia rzeczywiście do potrzebujących? Jak biorę udział w różnych akcjach typu WOŚP, czy Pomoc dla powodzian ( jak była w tamtym roku powódź), tylko teraz tak myślę czy warto?

Odnośnik do komentarza

ja wolę pomagać konkretnym ludziom, nigdy fundacjom, nigdy pukającym do drzwi. A ludzie są różni. Często to oszuści, wariaci, naciągacze. W ogóle nigdy nie otwieram drzwi nikomu, nie reaguję na dzwonek, gdy nie jestem z kimś umówiony. Dziwię się więc takim osobom, które drzwi otwierają, wpuszczają często jak się okazuje złodziei itp mendy.

Odnośnik do komentarza
Gość Martita.89

Warto pomagać ludzią biednym - lecz nasza pomoc powinna być bezinteresowna, oraz szczera.

A jeśli chodzi o akcje typu WOŚP to jedna wielka ściema, większość kasy idzie w kieszeń baroną organizującym tego typu imprezy..

Najlepiej pomagać spontanicznie, samemu a nie przez jakieś manipulacyjne i zakłamane organizacje.

Odnośnik do komentarza

Martita.89
Warto pomagać ludzią biednym - lecz nasza pomoc powinna być bezinteresowna, oraz szczera.

Najlepiej pomagać spontanicznie, samemu a nie przez jakieś manipulacyjne i zakłamane organizacje.


Nie zgodzę się tutaj, większość organizacji jest bardzo dobrze nadzorowana. Warto być wolontariuszem. Robiąc coś dla innych robisz coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...