Skocz do zawartości
Forum

Mężczyźni i rajstopki


Rafaelllo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Żylaczek 79

Tu nawet nie chodzi o odznaczanie się żabek ale o fakt że w nowej pracy prawdopodobnie będzie mnie czekało przebieranie się w szatni zakładowej. A w pasie do pończoch razem z pończochami i tym bardziej jeszcze ma dodatek damskimi majtkami stał bym się gwiazdą zakładu pracy. A nie mam zamiaru aspirować na dzień dobry do tytułu męskiej dziwki. 

Post kolegi Krzyska 77 zmienił mój punkt widzenia na pończochy do paska u faceta. To faktycznie hardcore jest. Ujdzie jak przebierać się nie trzeba i nikt o tym nie wie że to nosze. Nie założę tego zestawu do roboty. Na rajstopy jakoś się zdecyduje publicznie choc wstyd i stres będzie. 

Odnośnik do komentarza

Każdy ma wolny wybór. Faktem jest ze to zależy od miejsca pracy. Czy trzeba się przebierać czy nie. Ja akurat od niedawna  jestem emerytem więc wolę nosić pas i pończochy bo po prostu jest mi wygodnie. Nikomu nie muszę się tłumaczyć że noszę wyroby kompresyjne tak jak lubię. Nie ma różnicy czy bokserki lub slipy. W rajstopach bokserki nie mają wzięcia. Albo na gole ciało albo slipy. Ważne żeby kompresja spełniała swoją rolę

Odnośnik do komentarza
Gość Żylaczek 79

Wątpię by zdrowie się polepszyło przez noszenie damskich majtek przez faceta. Pisałem że zamiast pończoch można nosić rajstopy - mniejsza sensację to wzbudzi niż pończochy na pasku. Wybór między pończochami czy rajstopami to kwestia indywidualna - lekarzowi to obojętne. Jedno i drugie wywołuje ucisk na cała nogę. 

Porzadna pracę wbrew pozorem nie łatwo znaleźć. Zwłaszcza w dzisiejszych ciężkich czasach i drożyznie. 

Odnośnik do komentarza
Gość Żylaczek 79

Do Kuba 54: Jak widzi kolega nasze forum już stronę 16 osiągnęło i końca jego nie widać. Także nic nowego tworzyć nie trzeba. 

Ja też mam pasek i to nawet nie jeden i pończochy do paska i na kosz nie planuje wyrzucać. Jednak w nowej pracy w życiu bym się nie przebrał mając na sobie taki zestaw. Stąd na rajstopy lepiej się przestawić. A odnośnie pasow do pończoch to są projektowane na kobiecą sylwetkę. Żeby taki pasek szczególnie niski typu garter belt się trzymal trzeba mieć szerokie biodra i jednocześnie wcięcie w tali. Nie sądzę by jakiś facet posiadał taka kobiecą sylwetkę. I pończochy uciskowe mogą spadać razem z tym paskiem. Pomijając fakt że na mężczyźnie taki pas dobrze nie wygląda. My zamiast talii to często w naszym wieku mamy mięsień piwny. 

Odnośnik do komentarza

To i dobrze ze dalej można się wymieniać poglądami i sposobami jak sobie radzić z tą kompresją. Faktycznie zakładanie pasa do pończoch to jest trochę krępujące i w zależności z jakiego materiału jest uszyty do całodziennego noszenia jest uciążliwe. Sylwetki jakie mamy nie poprawiają komfortu noszenia i trzeba się ściskać żeby ponczochy go nie sciagaly. Silikon na samonośnych parzy i jest kłopot. Chętnie bym nosił samonośne ale nie dam rady. Rajstopy zakładałem ale po paru razach że ściąganiem w publicznej toalecie / można tylko w  kabinie/ odpuściłem. Poza tym lubię boxerki i rajstopy na nich się marszczy  ciągnie. Chyba że na gołe ciało /też zakladalem/ i boxerki  na wierzch. Pończochy po prostu są dla wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Gość Żylaczek 79

Do Kuba 54: Cześć. Pracę rozpoczynam od września. Na obecne upały to nie regularnie zakładam pod spodnie wyroby uciskowe bo wytrzymać w tym by się zupełnie nie dało przez cały dzień. Po powrocie z pracy momentalnie to zdejmowałem z ulgą z siebie. Nawet stosunkowo cienkie rajstopy relax z Veneziany 40 den. Zaparzyć się w tym idzie. 

Odnośnie samej kompresjoterapi: To nawet przez lekarzy traktowana ta metoda leczenia jest dość po macoszemu. Mnie flebolog usilnie namawiał na różne zabiegi od sklerpterapii po lasery. O wyrobach uciskowych nieco wspomniał ale nosić to mogę w zasadzie co chcę. Pierw zaproponował pończochy sigvaris, ja na to że wolę rajstopy (wtedy żyłem w świadomości że rajstopy u faceta jakoś ujdą, a pończochy są ultrakobiece). Nieco pośmiał się że facet woli rajstopy od pończoch. Ostatecznie jak mówiłem że pończoch się wstydzę to powiedział że od biedy można olać tą żylaki na udach i mogę nosić męskie podkolanówki Sigvaris James. Ale nadal wspominał że jednak bardziej radzi mi zabieg i żebym długo nie czekał. Także wniosek z tego że nie każdy lekarz naczyniowy uznaje wyroby kompresyjne jako naczelną metodę leczenia. A już na pewno paska do pończoch z żabkami to by facetowi nie radził. 

I zaczynam się zastanawiać czy warto ryzykować reputacją w nowej pracy na rzecz rajstop czy pończoch uciskowych. Ludzie nie koniecznie muszą się znać na tym że to na żylaki. A wyroby uciskowe wyglądają nieraz ładniej i bardziej kobieco niż zwykłe rajstopy czy pończochy damskie. Zobacz jak będzie na początku, Na razie mam urlop. 

Odnośnik do komentarza
Gość Żylaczek 79

A firma Veera pisze o rajstopach męskich:

https://veera.pl/rajstopy-meskie

Tylko jakoś czegoś takiego w ich katalogu nie widać. Mają jeden jedyny model: pończochy unisex z mikrofibry 140 den - grube jak pieron, świetne na 20 stopniowe mrozy. I poza dwoma rodzajami podkolanówek męskich ta firma nic sensownego nie ma do zaoferowania - nie wspominam tu o serii wyrobów typowo medycznych (veera forte czy varisan) - te wyroby na lato nie nadają się do noszenia. Natomiast ma niezwykle bogaty wybór od podkolanówek po rajstopy dla kobiet - cienkie, prześwitujące, bogata paleta barw. Ale czy takie coś facet może kupować i ubierać skoro ewidentnie firma pisze "wybrałaś markę vera - wybrałaś najlepiej" - sklep "pomarańczka". Komentujące te wyroby też 100% kobiety. 

Odnośnik do komentarza

Do Żvlaczek 79

Witam. To prawda że w leczeniu pacjenta przez flebologa na pierwszym miejscu  są zabiegi i leki.  Taki jest los umów  między lekarzami a producentami leków.  Sama kompresja jest traktowana zachowawczo i lekarz na niej za dużo nie zarobi bo nie ma takiego zbytu jak gotowe leki  czy zabiegi za które idzie ciężka kasa. Co do noszenia  pończoch albo rajstop w pracy jak pisałem trzeba wśród przyszłych współpracowników poruszyć temat przed ubraniem pończoch i pogadać czy też na podobne problemy  ktoś cierpi.  Ew później będzie łatwiej.  A w  jakim regionie  kolega żyje,pracuje ?

Odnośnik do komentarza

Do Kuba  54  miałbym  pytanie  czy do pończoch  lepszym rozwiązaniem nie były by paso majtki  rozpinane w kroku łatwiej w toalecie  , i odnośnie rajstop czy zakładanie  na gołe ciałao  to tylko takie  grubsze kryjące ?

Odnośnik do komentarza

Do;  Marek 64

Paso majtki są dla   faceta  pewnego rodzaju pasem cnoty , są po prostu za ciasne do noszenia.  sam pas do pończoch jest o wiele wygodniejszy.  Obawa że  będzie widać żabki  przez spodnie  wynika tylko z tego ze po prostu nosisz za obcisle i mocno przylegające do ciała.  Co do zakładania rajstop  bez majtek nie ma różnicy  czy są cienkie czy  grubsze kryjące,  w zależnośći od sytuacji  majtek nie musisz zakładać wogole.

Odnośnik do komentarza

   Do Kuba   54    A czy o sprawy toaletowe w pasie jest kłopot na forach nylony czytałem( jaki pierwszy pas)

Jeśli chodzi o wizyty w toalecie, są różne szkoły. Ja uważam, że najwygodniejsze są dwa wyjścia:
a) majtki na pasie, tak jak na tym zdjęciu: [link widoczny dla zalogowanych] , w toalecie tylko się ściąga majtki, pas zostaje na miejscu
b) brak majtek. Niektóre panie się krępują, wtedy łatwiej będzie się przełamać nosząc pasek typu girdle, np: [link widoczny dla zalogowanych]     Czy  do szerszego pasa można by majtek nie zalożyć   czy piersza opcja  majtki na pasie jak wlaściwie  najlepiej nosić by było Ok.

 

Odnośnik do komentarza

Do: Marek 64

Kobiety zakładaja pas  do pończoch  generalnie do spodnic  sukienek, i w zaleznosci nosza majtki albo nie. Na tym forum   panowie próbują sobie doradzić  jak rozwiązać  problem z utrzymaniem na nogach wyrobów kompresyjnych, Albo rajstopy albo pończochy , jak kto musi  albo lubi.   Zakładanie  i noszenie  przez  panów [ bardzo w tych sprawach pomocnego ] pasa  do pończoch stwarza problem  jak sobie radzić z tą ,,damską'' bielizną.   Noszenie  pończoch , rajstop  stawia  nas  mezczyzn  w bardzo niekomfortowej sytuacji co bedzie jak sie  osoby postronne dowiedza o tym. Uważam że dla ochrony  zdrowia  trzeba   tak sie ubierac aby   nie  dać zwracać uwagi  na siebie. Nosimy spodnie  i przy  obcisłych  mogą sie odznaczac  żabki ale pewne ryzyko musi być . Kwestia  noszenia pasa  na majtkach albo bez nich  powinna być indywidualną sprawą każdego z nas.

Odnośnik do komentarza
Gość Żylaczek 79

Do Kuba 54. Noszenie pończoch , rajstop stawia nas mezczyzn w bardzo niekomfortowej sytuacji co bedzie jak sie osoby postronne dowiedza o tym. 

No właśnie powyższe zdanie 100% w punkt dlatego w nowej pracy nikt się nie dowie że nosiłem takie wyroby bo bo przestałem w tym chodzić. Ani to wygodne, gorąco w tym, zupełnie nie męskie, często drogie i żadnego działania w sumie nie odczuwam. Więc sensu nie mam żeby to nosić tym bardziej że lekarz po macoszemu to traktuje. 

A odnośnie powyższych postów tyczących czy pasek nosić na majtkach czy pod majtkami to to zupełne bzdury. A byly tu posty o stanikach (niejaki Jurek z ginekomastią), o majtkach damskich zapinanych w kroku, pasomajtkach, figach modelujacych, najlepszych hitem to były linki z gorsetami z podwiązkami. Takiej wiedzy na na temat damskiej bielizny  to nawet same kobiety nie posiadają. Wiedza godna pozazdroszczenia. A już noszenie rajstopą z majtkami czy bez majtek utwierdza mnie w przekonaniu że tu nie chodzi o żylaki na nogach (które nawet same kobiety olewają i nie noszą żadnych rajt uciskowych) ale tu raczej inny problem ma miejsce... Nie sądzę żeby noszenie damskich często dziwacznych fatałaszków jak jakieś gorsety, pasomajtki, figi modelujące leczyło żylaki. 

Odnośnik do komentarza

Jak miałbyś świadomość że przy rezygnacji z noszenia wyrobów kompresyjnych możesz się nabawić zakrzepicy żył co się może bardzo źle skończyć a ew że ktoś Ciebie podejrzy ze masz pod spodniami pończochy ale wiesz ze trzeba je zakładać to co byś wybrał?  Kwestia noszenia pończoch, rajstop z punktu dbałości o stan  zdrowia ma tu zasadnicze znaczenie Moim zdaniem decyzję powinien podjąć lekarz a nie widzimisię  ze mi się nie chce.

 

Odnośnik do komentarza

Do Kuba  54   -    Mam zalecone noszenie na stałe pończoch przeciwżylakowych w 1 klasie zapobiegawczo bo niestety miałem 2 razy skleroterapie  i problem jest z żyłami głębokimi jest zagrożenie zakrzepicą od czasu do czasu  robie sobie przerwe od komresoterapi ( niestety  z samonośnymi miałem problem uczulenia odparzenia nieraz się zsuwały )  i niezbędny jest  pas a tu jest kłopot żabki moga być widoczne  czytałem że kobiety stosują majtki z nogawkami a jak nosi sie klasycznie na majtki pasek to  w toalecie kłopot może i racje ma zylaczek  79  aby sobie dać  przerwe od noszenia przeciwżylakowych produktów

Odnośnik do komentarza

Do Kuba  54   -    Mam zalecone noszenie na stałe pończoch przeciwżylakowych w 1 klasie zapobiegawczo bo niestety miałem 2 razy skleroterapie  i problem jest z żyłami głębokimi jest zagrożenie zakrzepicą od czasu do czasu  robie sobie przerwe od komresoterapi ( niestety  z samonośnymi miałem problem uczulenia odparzenia nieraz się zsuwały )  i niezbędny jest  pas a tu jest kłopot żabki moga być widoczne  czytałem że kobiety stosują majtki z nogawkami a jak nosi sie klasycznie na majtki pasek to  w toalecie kłopot może i racje ma zylaczek  79  aby sobie dać  przerwe od noszenia przeciwżylakowych produktów

Odnośnik do komentarza
Gość Żylaczek 79

Do Kuba 54: Witam. W nowej pracy bardzo dobrze. Żadnych wyrobów kompresyjnych nie noszę i nosić już nie zamierzam. Wszelkie te wyroby wylądują na śmietniku w najbliższym czasie. Zresztą w nowej pracy by to nie przeszło bez echa w męskiej szatni, a nie mam zamiaru zepsuć sobie reputacji i zostać uznany za ciepłego. Żadne dolegliwości u mnie nie występują. Poza pracą zawodową remontuje dom i sporo się ruszam przez co pompa mięśniowa swoje robi i krew dobrze krąży. 

A co do zakrzepicy którą mnie straszysz to do wystąpienia jej muszą być spełnione co najmniej dwa czynniki z tzw. triady Virchowa, a zaburzenie przepływu krwi większe czy mniejsze spowodowane między innymi żylakami jest najmniej istotnym czynnikiem. 

Odnośnie forum to zapewne zauważyłeś że tylko 3 - 4 osoby się na nim udzielają, co świadczy że temat ten nie cieszy się popularnością. A z wyrobów uciskowych (pierwotnie mężczyźni i rajstopki) stał się tematem na temat damskiej bielizny (pasy do pończoch, pasomajtki, figi modelujące, gorsety z żabkami do pończoch, rozprawy na temat rajstopy na majtki lub bez nich, a nawet staniki przy ginekomastii) noszonej przez zainteresowanych panów. Więc to temat nie dla mnie i pozostaje mi się pożegnać. 

Odnośnik do komentarza

Ja dość często noszę cieliste rajstopy do krótkich spodenek. Przyciąga to wzrok innych osób, zwłaszcza w słoneczne dni, ale nie miałem z tego powodu jakiś przykrych incydentów. Staram sie dobierać resztę stroju tak aby dobrze komponowały się z rajstopami

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...