Skocz do zawartości
Forum

Mężczyźni i rajstopki


Rafaelllo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Żylaczek79

Witam
Do Marek64: Nie wiem bo takiego paska jaki prezentujesz w zamieszczonym linku nie miałem. Miałem typowo damski wysoki, tzw. girdle. Firma GretaStore szyje również na męską sylwetkę.
Ale obecnie już nie noszę ani pończoch ani paska i nosić nie będę. Powróciłem do rajstop uciskowych (najmniej kontrowersyjne dla mężczyzn, bo nawet zwykłe w zimie facet założyć może) i tak już pozostanie że jedynie rajstopy uciskowe nosił będę. Co jak co ale w pasie i pończochach nie pokazał bym się oczom moich małych ale dorastających dzieci, żeby pomyślały że ich ojciec wygląda jak trans. Trudno przebierać się w ukryciu, a maluchy wszędzie ich pełno. O autorytet ojca trzeba dbać. Rajstopy ujdą u mężczyzny - żona też takie zdanie ma. Firma Adrian i nie tylko ma nawet męską kolekcję zwykłych. Odnośnie medycznych rajstop to tylko porządne marki polecam - Sigvaris czy Medi, OFA Bamberg oraz Aries są wygodne i fajnie się je nosi.
A co do paska w linku - majątek nie kosztuje: Kup i wypróbuj.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

przeszłem zabieg sklerotrapi i niedrożne żyły były nad kolanem w obu nogach i zapobiegawczo teaz lakarz angiolog zaleca nosic ponczochy przeciwżylakowe zapobiegawczo przed zakrzepicą w 1 klasie ucisku i niestety wtych pończochach które nosiłem ( veera
relaxan )misłem odparzenia od silkonu uczuenie zwłaszcza w ciepłe dni alternatywą są uciskowe rajstopy lecz lekarz zaleca że bardziej odpowiednie będą pończochy przeciwzylakowe tylko te odparzenia od silkonu te rajstopy sigvaris czy ofa są dosyć drogie a pończochy medi do paska 1 klasa kosztują około 200 zł tylko firma greta store jest zamknięta na stałe i nie wiem czy ten pasek utrzyma te medyczne medi pończochy ?
Na razie zrobiłem sobie przerwe i nie nosze tych medycznych pończoch (
choć lekarz zaleca ) te odparzenia zdarzało sie że się zsuneły w nieoczekiwanym momencie troche mnie to denerwowało . Mam nadzieje że nie będzie nawrotów żylaków czy zakrzepicy . Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza

Do Marek64: To jaki sens jest robić skleroterapię, czy nawet droższe zabiegi laserowe, falami radiowymi czy para wodną płacąc za nie od kilkuset do kilku tysięcy złotych skoro po tym wszystkim i tak lekarz zaleca noszenie pończoch czy rajstop?
To lepiej już nie decydować się na takie zabiegi, a wyroby uciskowe nosić.
Sam piszesz że lekarz zaleca pończochy ale to pacjent ostatecznie decyduje co nosić jeśli ucisk ma być na całej długości nogi. Ucisk w końcu ma być na nogi, a nie na tyłek więc wydaje mi się że dla samego lekarza obojętne czy to będą pończochy czy rajstopy. Wątpię żeby lekarz-mężczyzna drugiemu mężczyźnie zalecał jakikolwiek pasek do pończoch.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Niestety nie miałem innego wyjsćia i konieczne okazało się noszenie wyrobów kompresyjnych jest zagrożenia nwrotów żylaków / czy zakrzepicy . No cóż zdecydowałem się że trzeba będzie nosić i zaczełm nosić Rajstopy przeciwżylakowe i zakupiłem kilka par rajstop Veera 140 den 1 klasa ucisku i nie ma rady jak jest konieczność lekarz naczyniowiec - angiolog zdecydowanie każe nosić i dobrze że zbliża się zima to łatwiej będzie się przyzwyczić do tych rajstop v eera choć one nie są aż taie grube w 2 kalsie są grubaśne . a u mnie lekarz naczyniowiecz to pani doktor i zdecydowanie preferuje pończochy wsród mężczyzn i mówiła że ma kilku pacientów mężczyzn którzy ze względu na uczulenie na silkon noszą pończochy z paskiem i mnie też namawiała bo odpada wtedy uczulenie na silkon i pończocha się nie zsunie i są lepsze dla mężczyzn . No cóż już z dwojga złego już będe nosił te rajstopy przeciwżylakowe veera ja już trzeba aby nie było nawrotów żylaków zakrzepicy może się przyzwyczaje bo ciężko się je wkłada lecz mają uciskać . Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza

Ja zaczynałem jako biegacz. Generalnie po przyzwyczajeniu się do legginsów pokochałem obcisłą lajkre.

Ale męskie rajstopy dostępne w sklepach to chłam. Trzeba wydac minimum ~100 zł aby kupić coś w miare wygodnego co się nie rozlatuje. A tak naprawdę to 200-300 zł. Najlepsze są ciuchy w 1 klasie kompresji. Wtedy takie rajstopy albo pończoszki są wytrzymałe, wygodne i chętnie się w nie człowiek wślizguje.

Generalnie super na zime jesień wiosnę jak nie jest za gorąco.

Polecam też spróbować sobie ogolić plastrami. Włosy odrastają po 3 miesiącach minimum do takiej długości, że noszenie traci na komforcie. Więc nawet niespecjalnie często trzeba się golić.

Oczywiście jak ktoś poczuwa się do bycia *maczo* to nie zrobi tego ale reszcie mężczyzn polecam. Przecięta dziewczyna oczywiście troszkę wysmieje ale jak się jej chłopak podoba to to przekłnie ;p

Gorzej jak robi się z tego jakiś fetysz, więc jakieś niegrzeczne zabawy w rajstopkach odpadają ;-) LOL.

Odnośnik do komentarza

Mnie nie przeszkadza mężczyzna w rajstopach, nawet sexi wygląda. Faktycznie kobiety powinny na siebie popatrzeć bo coraz więcej mamy babochłopów. Lato, 30 stopni a dziewczyny do kościoła idą w jensach i adidasach. Naprawdę świetny widok aż się chce płakać.

Odnośnik do komentarza

U mnie pojawiły się żylaki na podudziu i powyżej kolana, więc muszę nosić pończochy albo rajstopy. Z tego co słyszałem to, rajstopy nie są polecane dla mężczyzn za względu na ucisk i podwyższanie temperatury okolic krocza, co może zwiększać ryzyko bezpłodności. Pończochy samonośne ciągle rolowały mi się pod kolanem lub w okolicach stopy. Na razie noszę pończochy przypinane do pasa. Jest to trochę dziwne uczucie, ale na prawdę są gorsze rzeczy.

Mam jeszcze ginekomastię i zalecano mi nosić biustonosz, aby uniknąć obciążenia kręgosłupa i obwisania piersi. Mam piersi większe niż sporo kobiet - miseczka D. Czy warto nosić ten stanik? Jak byście zareagowali na mężczyznę noszącego taki zestaw?

Odnośnik do komentarza

Do Gośc Jurek    ---   Ja  od dłuższego czasu mam  problemy z  żylakami  miałem 2 razy skleroterapie na odcinku udowym  u mnie jest to  też dziedziczne  i z  początku mimo zaleceń lekarza nie zawsze  nosiłem   pończochy  przeciwżylakowe  choć   w drodze wyjątku  mogły być rajstopy  a w pończochach  miałem  odparzenia i uczulenia na silkon  jak pisałem wcześniej i po drugiej  operacji  sklerotrapi   to już nosze te pończochy i na te uczulenia na silkon konieczne  okazały sie  pończochy bez silkonu do paska i się przyzwyczaiłem  i wiem że wielu mężczyzn  nosi je z pasem do pończoch  miałem pasek mitex  ira a pózniej zamówiłem girdle sześciożabkowy nie ma  odparzeń  na silkon nic się nie zsuwa  niestety zapobiegawczo trzeba nosic a pończochy zamówiłem  firmy Medi  chyba najlepsze  https://przeciwzylakowe.pl/p/193/1443/medi-ponczochy-uciskowe-do-paska-i-stopnia-kompresji-mediven-elegance-i-klasa-kompresji-ponczochy-przeciwzylakowe.html tak ja nosił  żylaczek   79 niestety trzeba  już  stale zapobiegawczo nosić , a co do ginekomasti  nie mam wiedzy ale skoro są  piersi  u kobiet jak  u mężczyzny wydaje  mi się   że  stanik będzie potrzebny  mozna  znależc taki bez koronek  beżowy nie odnaczający się u siebie na to nie zwracałem uwagi . Takie pończochy  z paskiem wielu mężczyzn nosi nawet widziałem  oznaczenia  unisex  na  nich  nie jet to żadne halo tylko medyczne pończochy  bez silkonu  . Pozdrawiam  Marek

Odnośnik do komentarza

Do Marek 64: Witam ponownie na forum. Ja nadal noszę pończochy na pasku i tak już pozostanie na stałe. Czasowo zamieniłem je na rajstopy - Mediven Elegance (254zł !) ale to zaś był wydatek kasy w błoto. Jestem dość masywny i te rajstopy nie wygodne są strasznie i rolują mi się na brzuchu, a przez to rolują za kolanami powodując punktowy ucisk. Także przeprosiłem się z pończochami i paskiem. Właśnie ten pasek Mitex Ira jest najlepszy. Łatwo dostępny, solidny i nie drogi. Jedynie problem jest z dostaniem solidnych metalowych żabek. Zapas ich kupiłem na Aliexpressie. A gumę podwiązkową w pasmanterii internetowej. Ja z kolei noszę Mediven Elegance ale o 2 klasie ucisku. Jedynie latem zakładam cieńsze - profilaktyczne bo w grubych medivenach wytrzymać by się nie dało. Fajne są pończochy Kunert 40 den z tańszych. Profilaktycznych pończoch do paska nie znalazłem. Ale samonośne z silikonem często zsuwają się i właśnie pasek bardzo pomocny. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze że jeśli ktoś kupuję pończochy samonośne uciskowe to warto kupować pończochy nie z silikonem w formie kropek na taśmie bo jeśli się będą zsuwać, a jest spora szansa że tak będzie to za chiny takiej manszety z tym silikonem nie da się zapiąć do żabki w pasku. I kasa często nie mała idzie w błoto. Tak miałem z pończochami Aries Avicenum 2 klasa ucisku. Po jednym upraniu po dwóch krokach opadały do kolan. Warto kupować pończochy z manszetą koronkową (niby damską - pod spodniami u faceta ta koronka światła dziennego nie zobaczy więc żadnego problemu to nie stanowi u mnie) i silikonem w formie pasków, bo jak by się zsuwały to wtedy jest możliwość je uratować i nosić na pasku. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Do Żylaczek 79 Z początku trudno pogodzić się  że zapobiegawczo  konieczne jest nosić miałem  dwukrotnie skleroterapie na obu nogach      w okolicach środka uda i z początku nie nosiłem choć lekarz kazał obowiązkowo nosić  i po drugiej operacji już  stale nosze i to nosze codziennie na szczęście w  1 klasie bo jak bym nie nosił  to  pożniej trzeba by  te grube w 2 klasie nosić a to już  grube i cięzko się nosi  a  samonośnymi miałem problemy odparzenia  i nawet zmieniłem na te   z silkonem w kropki tak samo i zdarzały się że się zsuwały nawet z ciężkim sercem z tą koronką   kupiłem , bardzo bym chciał  podkalanówki nosić lecz zmiany były nad kolanem i też się  przeprosilem z pasem do pończoch i pończochami na szczęście  1 stopień i się przyzwyczaiłem i nie przejmuje się że ktoś coś powie i kupuje  te  z zakrytymi palcami i wtedy nie ma potrzeby  jeszcze zakładać skarpetek chyba że sa  duże mrozy Mam   dwa pasy mitex IRA i  sześciożabkowy zamówiłem w Nylony.pl i nie zamawiałem żadnej gumy podwiązkowej , z samonosnymi byłoby lepiej  ale odparzenia i zsuwają się  i  z tymi do pasa  troche kłopot w WC , Nie kombinuje   już  z tymi samonosnymi tu jak mi lekarz  mówiła że odpadną problemy z odparzeniami  nie zsuwa się nic   i pasek jest wygodny dobrze dobrany  i wszystko jest OK nie odnawiają się zylaki i lekarz zaleca stałe noszenie abym nie msiał  2 klasy nosić i zapobiec też zakrzepicy  i tak pasek jest pod spodniami . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Do Marek 64: Jeśli posiadasz pasek Mitex Ira to bez zmodyfikowania go raczej on nie nadaje się do noszenia pończoch uciskowych zwłaszcza Mediven Elegance (te w pierwszej klasie ucisku mają tą samą grubość co w drugiej jedynie splotem się nieco różnią). Ten pasek mimo że wysoki i mocny ma zaledwie 4 marnej jakości podwiązki z plastykowymi żabkami do których ciężko zapiąć dość grube pończochy uciskowe. Nada się do jakiś cienkich zwykłych ale do przeciwżylakowych raczej wątpię. Stąd kupiłem taśmę na podwiązki 23mm szeroka oraz solidne matalowe żabki. W swoich dwóch paskach zrobiłem 8 podwiązek i dzięki temu pończocha jest bardzo stabilnie przytrzymywana na udzie i nie tworzą się tzw bułeczki zwłaszcza z wewnętrznej strony uda. Cenowo i tak dużo taniej wychodzi niż kupienie gotowego paska w sklepie firmowym - często mają jakieś zbyteczne dla faceta ozdobniki (jakieś tasiemki przy żabkach czy różyczki przy podwiązkach). A już szycie na wymiar jest szczególnie drogie. 

No jasne że pasek nosi się pod spodniami - nawet kobieta paska publicznie nie nosi. Co jak co ale jest to bielizna bardzo intymna podobnie jak majtki.

A facetowi pończochy czy rajstopy, zwłaszcza te cienkie transparentne (super i wygodne są przeciwżylakowe Aries 70den zarówno pończochy jaki i rajstopy) wskazane ubrać skarpetki. Mnie zabrakło by mi odwagi by publicznie nosić cienkie rajstopy które widać znad butów. Uważane jest to niestety za nie męskie. 

Odnośnik do komentarza

Mam  też  mitex  ira fajny pasek tylko te  4  delikatne plastikowe żabki niestety pare razy mi sie złamały może niewprawny  w zakładaniu   i zamówiłem  pasy  Enya w nylony.pl teraz kosztuje 140 zł i tak jest tańszy od pończoch mediven ma 6  metalowych żabek  i nie  ma za wiele ozdobników  nie jest żle  a  8 żabek jet troche kłopot zwłaszcza  w toalecie owszem też zakładam skarpetki  nie zawsze  a spodnie są  dość długie  nie widać znajomi   wiedzą i  wiem że kiedyś kobiety gumką sciskały  pończoche na udzie  ale  tu chyba nie wskazane nie mam pojęcia  czy  i naczczej można  pończoche utzrymać słyszalem że są specjalne kleje ale nie wiem sigvaris klej  gość Jurek ma jeszcze problem z ginekomastią  a pasek ira te żabki słabiutkie  wiem przerabiałem to a pasek nie wiem czy  jest sposób aby pasek nie był konieczny bo na silkon mam te uczulenia odparzenia  -  enya solidny  6 metalowych żabek mniej zapinania zwłaszcza w toalecie   bo 8 żabek to duzo wolałbym podkalanówki   lecz na całą noge jest konieczność i tak zaleca lekarz  i tak raz na jakiś czas   na badanie doplerem przychodze obowiązkowo w pończochach  i to jest wymagalne moze  wystarczą kiedyś  tabletki  choć lekarz  zdiagnozował że patologia żylana  jest nieodwracalna xarelto 20 mg na odcinku udowo podkalanowym   / brałem  xarelto 20mg po operacyjnie a teraz inne leki .

Odnośnik do komentarza

Do Marek 64. Zapewniam cię że nosząc pończochy na pasku nieważne ile żabkowym to w toalecie żadnych problemów nie ma - żadnych żabek odpinać nie trzeba. Majtki nosi się na pasie, a nie na odwrót. Jak żylaki są powyżej kolan to podkolanówki więcej szkody niż pożytku zrobią więc albo rajstopy albo pończochy pozostaje nosić bez względu na to czy facet czy kobieta. Jak ktoś się uprze to może stosować bandaże ale w tym chodzić raczej się nie da. 

Odnośnik do komentarza

Do Marek 64.

             Od kilkunastu lat musze zakładać pończochy  przeciwżylakowe  i   też jestem uczulony na silikon.Zakładam pas do pończoch.Ale jestem zdziwiony że  zakładasz pas na  majtki, przecież to stwarza niekomfortową sytuacje w toalecie czy przy zmianie bielizny medycznej. W reklamach bielizny damskiej faktycznie są pokazywane pasy na majtkach ale w praktyce  wpierw sie  zakłada pas i przypina pończochy i potem majtki na wierzch. Napewno bedzie o wiele łatwiej i przyjemniej nosić te pończochy.

 

Odnośnik do komentarza

  Do   Kuba   54     ------   Niestety mam niewydolność żylną szczególnie na odcinku nad kolanowym  - udowym miałem  już  dwa razy robiona skleroterapie  po pierwszej skleroterapi  niesumiennie nosiłem  pończochy  i jeszcze miałem te odparzenia i uczulenia a po drugiej operacji  nie ma wyjścia same leki ieki   nie  wystarcżą  i obowiązkowo  praktycznie do końca życia trzeba nosic pończochy aby zabobiegać żylakom  bielizny medycznej nie nosze   tylko z początku wprawienie się do  zapinania tych żabek w  w toalecie był kłopot  odpinać i zapinać bardzo bym chciał nosić  zeby wystarczyły podkalanówki przeciwżylakowe  ale lekarz na to sie nie zgadza że to nic nie pomoże  ja tak długo nie nosze jak ty może  już 2 i pół  roku tak sumiennie  różne są szkoły noszenia  pasa  ostatnio nosze wąskie skąpe majtki  które można  przesunąć na  bok  w toalecie są też majtki rozpinane w kroku  czytałem  na forach  i w ABC pasa  do pończoch pisze   Na końcu chciałabym zaproponować kilka rozwiązań na to, jak rozwiązać kwestię toalety. Pierwszym rozwiązaniem jest zakładanie majtek na pas. Natomiast pod pas zakładajmy majtki, które ewentualnie można by łatwo przesunąć na bok. Możemy także zaopatrzyć się w majtki rozpinane w kroku lub zrezygnować z tego elementu bielizny. Ostatnim sposobem, jest odpinanie tylnych żabek, po czym wszystko daje się łatwo zsunąć.     

ciociazlaradaRe: Pas do pończoch a ... wc :)
 
Gacie nosi się jak najbardziej na pasie, dziewczyny nie żartują. Stąd te tęskne posty tu i ówdzie na temat wysokich majt, bo takie najlepiej się nadają.
Druga opcja to brak majtek, równie często praktykowana.
Trzecia opcja to bardzo skąpe majtki, które sobie odsuwasz w toalecie.
 
https://forum.gazeta.pl/forum/w,86228,124787230,124787230,Pas_do_ponczoch_a_wc_.html  Majtki na  pas to muszą  być duże bo pas jest dość szeroki  około 27 cm  ten pas  IRA  chyba że są inne  metody na utrzmanie pończoch   i pas byłby nie potrzebny to byłoby Super  choć bardzo bym chciał  żeby lekarz zgodził się  żebym mógł  nosić podkalanówki zamiast tych pończoch  lecz nie godzi się bo zmiany są  w okolicach środka uda  choć są w 1 klasie   wiem że zdrowie  jest ważniejsze są zmiany na odicinku nadkolanowym udowym a prace mam w  większości stojąćą  czasmi  i rzadko można usiąść a wrodzinie niestety wszyscy mieli problem z żylakami a grozi to niestety zakrzepicą  cóż trudno nie ma wyjśćia  jakoś się  trzeba pogodzić z tym  licze że kiedyś te podkalanówki mógłbym nosić i pozbyć się  paska  i pończoch  obecnie   z  tych opcji mam wąskie majtki  . Marek

            

 

Odnośnik do komentarza

do Marek64

Myślę że pas który nosisz masz za  nisko założony. Powinien umożliwiać swobodny dostęp do penisa ew  wydłużyć gumki do żabek .  Pas pójdzie troche na brzuch ale wtedy wciągasz i zdejmujesz  majtki  lub bokserki bez ruszania podwiązek  i odpinania żabek od pończoch .Przyjemnego noszenia. 

Pozdrawiam Kuba 54

Odnośnik do komentarza

  Do   Kuba   54     ------   Niestety mam niewydolność żylną szczególnie na odcinku nad kolanowym  - udowym miałem  już  dwa razy robiona skleroterapie  po pierwszej skleroterapi  niesumiennie nosiłem  pończochy  i jeszcze miałem te odparzenia i uczulenia a po drugiej operacji  nie ma wyjścia same leki ieki   nie  wystarcżą  i obowiązkowo  praktycznie do końca życia trzeba nosic pończochy aby zabobiegać żylakom  bielizny medycznej nie nosze   tylko z początku wprawienie się do  zapinania tych żabek w  w toalecie był kłopot  odpinać i zapinać bardzo bym chciał nosić  zeby wystarczyły podkalanówki przeciwżylakowe  ale lekarz na to sie nie zgadza że to nic nie pomoże  ja tak długo nie nosze jak ty może  już 2 i pół  roku tak sumiennie  różne są szkoły noszenia  pasa  ostatnio nosze wąskie skąpe majtki  które można  przesunąć na  bok  w toalecie są też majtki rozpinane w kroku  czytałem  na forach  i w ABC pasa  do pończoch pisze   Na końcu chciałabym zaproponować kilka rozwiązań na to, jak rozwiązać kwestię toalety. Pierwszym rozwiązaniem jest zakładanie majtek na pas. Natomiast pod pas zakładajmy majtki, które ewentualnie można by łatwo przesunąć na bok. Możemy także zaopatrzyć się w majtki rozpinane w kroku lub zrezygnować z tego elementu bielizny. Ostatnim sposobem, jest odpinanie tylnych żabek, po czym wszystko daje się łatwo zsunąć.     

ciociazlaradaRe: Pas do pończoch a ... wc :)
 
Gacie nosi się jak najbardziej na pasie, dziewczyny nie żartują. Stąd te tęskne posty tu i ówdzie na temat wysokich majt, bo takie najlepiej się nadają.
Druga opcja to brak majtek, równie często praktykowana.
Trzecia opcja to bardzo skąpe majtki, które sobie odsuwasz w toalecie.
 
https://forum.gazeta.pl/forum/w,86228,124787230,124787230,Pas_do_ponczoch_a_wc_.html  Majtki na  pas to muszą  być duże bo pas jest dość szeroki  około 27 cm  ten pas  IRA  chyba że są inne  metody na utrzmanie pończoch   i pas byłby nie potrzebny to byłoby Super  choć bardzo bym chciał  żeby lekarz zgodził się  żebym mógł  nosić podkalanówki zamiast tych pończoch  lecz nie godzi się bo zmiany są  w okolicach środka uda  choć są w 1 klasie   wiem że zdrowie  jest ważniejsze są zmiany na odicinku nadkolanowym udowym a prace mam w  większości stojąćą  czasmi  i rzadko można usiąść a wrodzinie niestety wszyscy mieli problem z żylakami a grozi to niestety zakrzepicą  cóż trudno nie ma wyjśćia  jakoś się  trzeba pogodzić z tym  licze że kiedyś te podkalanówki mógłbym nosić i pozbyć się  paska  i pończoch  obecnie   z  tych opcji mam wąskie majtki  . Marek

            

 

Odnośnik do komentarza

Pas mam nad pępkiem  jest to pas typu girdle  dość wysoki i  może jest to dobry sposób tylko  potrzeba większych majtek pas Mitex  Ira jest dość wysoki  może  dobrym rozwiązaniem są  majtki rozpinane w kroku  gdzie takie kupić ? Przyjemne noszenie  takie nie jest ale człowiek się przyzwyczaja bo jest konieczność ale bardzo bym chciał nosić tylko podkalanówki w 1 klasie może uda się przekonać lekarza  naczyniowca angiologa  by tylko  to nosić   choć kobiety  noszą  pończochy  i pas i nie narzekają choć dla nich jest to naturalne  tutaj względy zdrowotne  wolałbym nie nosić  tylko grozi kolejną operacją czy zakrzepicą  , Wiem że są pasomajtki  nie wiem jak to funkcjonuje czy sie nadadzą  ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...