Skocz do zawartości
Forum

Mężczyźni i rajstopki


Rafaelllo

Rekomendowane odpowiedzi

Jejku.Kobity noszą spodnie krótkie fryzury , glany , marynarki.Feee.Przecież kobiety są wtedy takie męskie, że aż wstrętne.Wkrótce wyginie nam ród kobiecy.
Ależ kobiety mają charakter.Same się ubierają jak faceci (widziałem nawet żołnierki - totalna porażka) ale nie pozwalają nosić rajstop próbując zawładnąć mężczyzną zmuszając go do dostosowania siędo ich widzimisię.MASZ SWOJEGO FACETA TO JEMU ZAKAŻ CHODZENIE W RAJSTOPACH JAK CI PRZESZKADZA.Mnie zostaw w spokoju.Ja będę nosił czy im się to podoba czy nie.A w inne ciuchy damskie nigdy się nie przebiorę bo mnie skręca.Co innego rajstopy ,które są częścią męskiej garderoby.Zawsze były od stuleci i doprawdy nie wiem o co chodzi kobietom Kiedyś były męskie teraz już nie???.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Rajstopy są jak najbardziej normalnym elementem ubioru dla mężczyzn. Na pewno nie kabaretki czy krzykliwe kolory, choć może do ekstrawaganckich, kolorowych strojów, czemu nie? We wszystkim potrzebny jest umiar, lustro i ew. obiektywne oko kogoś z boku. Przecież czasami na ulicy niektóre kobiety też ubierają się tak, że strach patrzeć (mp. leginsy nie każdej pasują). Ale ogólnie to trochę więcej tolerancji. Spódnice też przecież nie są tylko dla kobiet.

Odnośnik do komentarza
Gość Grzesiu11qq

Kalesony powstały bardzo dawno temu. Były bardzo popularne podczas pierwszej i drugiej wojny światowej. Wtedy nie było takich rajstop jakie znamy obecnie. Dzięki nowej technologii sa rajstopy i nie musimy się już męczyć w kalesonech.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem raz i założyłem rajstopy. Było okropnie. Włosy na nogach wplątywały się w jakieś dziurki i elektryzowały.Wróciłem d0 kalesonów z naturalnej bawełny. Jak jakaś baba nie lubi facetów w kalesonach, niech idzie na drzewo. Tam jest mnóstwo gałęzi, co jej zrobią dobrze.

Odnośnik do komentarza
Gość Maurycy Kolanko

Śmieszą mnie teksty w stylu "prawdziwy mężczyzna nosi to czy tamto" albo na odwrót "nie nosi tego czy tamtego". BO CO??? Bo tak się utarło od pokoleń?? A ja mam to gdzieś i będę nosił co mi się akurat spodoba i co uznam za właściwe w danej sytuacji. I nikomu nic do tego!
Niech każdy nosi to w czym mu najwygodniej, więc jeden założy kalesony, drugi getry, a trzeci wybierze rajstopy. To indywidualny i wolny wybór każdego, nie podlegający ocenom i akceptacji osób trzecich.

Odnośnik do komentarza
Gość Maz i ojciec

Maurycy masz racje. Ja tu jescze dodam, ze w przypadku noszenia rajstop przez mezczyzn dochodzi jeszcze ten element psychologiczny zwiazany z dotykiem materialu ze skora. Jeden nie lubi sweterka z welny bo go "gryzie", inny woli luzne gatki a nie opiete, a sa tacy ktorzy lubia jak rajstopy opinaja nogi i czuja efekt delikatnego ucisku-masazu. Ja tak mam jesli chodzi o rajstopy i uwierzcie naprawde lepiej sie czuje majac na nogach rajstopy, wlasnie przez ten delikatny uscisk i i dotyk ze skora. Czy to zboczone? Uwazam, ze nie. Jedynym warunkiem dobrego efektu uczucia przyjemnosci jest wlasciwie dobrany rozmiar rajstop- zupelnie indywidualna sprawa, mysle ze dla mezczyzn zawsze powinien byc to o jeden numer wiekszy rozmiar (w przypadku damskich rajstop). Polecam sprobowac a wtedy pisac wlasne opinie.

Odnośnik do komentarza

Też chodzę w rajtach ale oczywiscie zimą i w takich grubych jak za łebka nosilem. No raczej się tym nie chwalę ale nie mam z tym problemu. Jak ktoś chce pogadać i wymienic sie pogladami. stefanekkat@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Gość krzysiek_40l

Nie rozumiem jednej rzeczy. Wiele elementów męskiej garderoby beztrosko panie sobie używają łącznie nawet z krawatami, spodniami, butami, koszulami, paskami nawet szelkami i Wy drogie panie teraz ośmielacie się nam mówić że mamy być męscy? Coraz więcej kobiet wykonuje męskie zawody. Jak byście miały wąsy i brodę to też niewątpliwie byście je chciały nosić. Więc chyba nie do końca jest w porządku z Wami. Ja wiem że czasy się zmieniają, ale aura pogodowa nie koniecznie. Faceci też mają nogi a rajstopy czy pończochy są przeznaczone do noszenia ich właśnie na nogach (no bandyci noszą na głowie :) ). Ponadto materiał stosowany do produkcji rajstop jest nowoczesny i mający wiele pozytywnych funkcjonalności. Nie rozumiem zatem dla czego tak boli to że facet dba o siebie i używa dobrych elementów swojej garderoby. Zadbajcie o swojego faceta, aby jak najdłużej mógł się cieszyć zdrowiem i komfortem. Nie wiem skąd się też wzięło przekonanie że noszenie rajstop przez faceta kojarzy się z pedalstwem i zniewieścieniem. Co to ma wspólnego? Nie długo może się zdarzyć że założenie sandałów czy krótkich spodenek będzie mało męskie bo moda nie nakazuje pokazywania brzydkich nóg męskich. Teraz po części rozumiem dla czego od bardzo dawna kobiety nie mogły i nie miały najmniejszego do posiadania prawa do jakiejkolwiek władzy....

Odnośnik do komentarza
Gość Roman_olll

Jak się robi chłodniej to zakładam pod spodnie rajstopy. Generalnie powinienem nosić cały rok ze względu na problemy zdrowotne (żylaki, zakrzepica) ale nie wyobrażam sobie aby nosić grube (bo takie są rajstopy czy pończochy medyczne) pod długie spodnie w upał +30 stopni i więcej. Wtedy chyba bardziej szkodzi przegrzewanie niż przynosi korzyści. Ktoś może powiedzieć to noś do spodenek - tak można ale tylko po domu, bo nie wiem czy jak bym wyszedł na ulicę to przeszedł bym 100m bez sensacji. Odkąd zacząłem stosować kompresoterapię to problem z ciężkimi i obolałymi nogami przestał istnieć. Niestety nikt mojego problemu nie podziela (chyba że osoby z podobnymi schorzeniami). Niestety muszę się maskować z noszeniem takiej bielizny bo nie wypada facetowi. Nie uważam, że noszenie tego typu bielizny jest kłopotliwe poza zakładaniem bo faktycznie trzeba się napocić aby tak obcisłe nogawki założyć. Ponadto jest problem z uczuciem swędzenia, ale na to jest rada wystarczy przyciąć włosy na nogach np maszynką do strzyżenia. Reasumując jak ktoś lubi w zimne dni niech nosi kalesony, inny niech nosi 2 pary spodni a jeszcze inny rajstopy czy pończochy. Mi osobiście to nie przeszkadza. Przeszkadza mi natomiast podejście innych. Ktoś kto założy szalik żółty w czerwone serduszka też będzie wyśmiewany, tak samo jak założy buty na 4 cm obcasie. Jak ktoś lubi niech sobie zakłada. Jeden nosi brodę inny wąsy a jeszcze inny ma długie włosy. I co z tego? To jego sprawa. Ale Polacy lubią oceniać i najlepiej szydzić z innych. Taka nasza mentalność taka mało europejska.

Odnośnik do komentarza

Noszenie rajstop przez mężczyzn to pikuś w porównaniu do pończoch noszonych na pasku. Rajstopy to nawet za męskie uznać można w porównaniu z tym zestawem. A ja akurat jestem facetem i takie pończochy (przeciwżylakowe-medyczne o 2 klasie ucisku) zapinane do pasa właśnie noszę.
Liczne testowane rajstopy uciskowe kosztujące nieraz sporo nie sprawdziły się (ciężko odpowiedni rozmiar dobrać), zsuwały się, wisiały w kroku, trzeba było podciągać, w ubikacji nie wygodne. Również miałem pończochy medyczne samonośne - te z kolei prędzej czy później zsuwały się mimo poprawnie dobranych rozmiarów.
I najlepsze właśnie okazały się pończochy do pasa firmy Mediven noszone na modelującym pasie typu girdle. Pas ten ma 6 do 8 metalowych żabek. Ten zestaw okazał się najlepszym - nic się nie zsuwa i nic nie roluje. Cóż mam poradzić jak trzeba dla zdrowia to i pończochy na damskim pasie facet może nosić - świetny jest pas Mitex Ira po doszyciu 6 lub ośmiu podwiązek z metalowymi żabkami i o 2 numery mniejszy od rozmiaru bioder żeby solidnie trzymał pończochy. Myślę że warto nosić - pod spodniami nie widać, jedynie pod cienkimi spodniami od garnituru żabki i podwiązki mogą przebijać, wtedy ewentualnie rajstopy można założyć albo dobrać jak najmniejsze żabki. Przedmówcy Romanowi polecam te rajstopy nosić przez cały rok - latem coś cieńszego założyć bo z zakrzepicą i zatorowością żartów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Gość marek62

Ja mam podobnie jak Roman problemy żylne dwa razy miałem skleroterapie + zakrzepica i tendencje do odnawiania sie żylaków i chcąc nie chcąc musze nosić pończochy przeciwzylakowe w pierwszej klasie ucisku bo lekarz zaeca właśnie pończochy rajstopy w drodze wyjątku tylko z tymi pończochami samonosnymi miałem problemy raz że uczulenia odparzenia pojawiały sie od tego silkonu i nierzadko potrafiły się pończochy zsuwać i było to kłopotliwe bo trza było je podciągać w ustronnym miejscu i zastanawiam się właśnie jak czytałem wypowiedż ŻYLACZEK 79 o tych pończochach do paska i czy to nie jest za trudne zakładanie i zapinanie tych żabek w pasku i czy nie jest to uciążliwe w toalecie ajak jest z tym paskiem mitex ira dlaczego trzeba doszywać podwiązki i czy jak ja jestem szczupły to 2 rozmiary mniejszy pasek będzie a taki pas girdle czy musi mieć 6 czy 8 żabek a może spróbować szeszą gumką na udzie scisnąć może nic się nie stanie ,Niestety musze nosić codziennie przeciwżylakowe pończochy tylko te samonośne są kłopotliwe bo odparzenia i częste zsuwają się i może jak napisał żylaczek 79 sprawdziłby się modelujący pas GIRDLE tylko jaki wybrać aby był dobry i boje się aby żabki się nie odznaczały choć jak by odpowiedni wybrać to może by było to wygodne przynajmnie bysię nic nie zsuwało u mnie jest to tylko 1 stopień ucisku i jakoś można wytrzymać w lecie choć już trzeba je nosić i zastanawiam sie nad tymi do paska pończoch i mam nadzieje że nic się nie będzie odznaczać inie będzie kłopotliwe odpinanie i zapinanie w WC . Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...