Skocz do zawartości
Forum

Czy warto chodzić do dietetyka?


Gość 8samantha

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 8samantha

Chciałabym zasięgnąć opinii czy warto chodzić do dietetyka. Mam ok. 10 kg nadwagi chciałabym schudnąć, ale nie umiem ułożyć sobie diety poza tym mam trudnosci w przestrzeganiu jej. Mysle nad wizyta u dietetyka moze to by mnie zmotywowalo ale czy warto? czy ktoras z was chodzi?

Odnośnik do komentarza

W temacie niżej 'Kłopoty z wagą' już pisałam swoje zdanie o dietetykach. Oczywiście najważniejsze znaleźć dobrego;)
Moim zdaniem za przemawia przede wszystkim:
-masz kogoś nad głową, kto Cię kontroluje, co x czasu stajesz u niego na wadze i nic nie ukryjesz;)
-wydane pieniądze to również super motywacja
-będziesz jeść racjonalnie, nie będzie efektu jojo jak to bywa z różnymi dietami(oczywiście jeżeli będziesz przestrzegać rozpiski)
Właśnie po to oni są - jeżeli nie jesteś w stanie sama sobie poradzić z problemem, a przy okazji poznasz wiele prostych i smacznych przepisów:)
Ja trochę tęsknię za tymi wizytami, bo zdążyłam się przyzwyczaić;)

Odnośnik do komentarza

jesli nie masz mobilizacji to mysle ze warto zwlaszcza ze piszesz ze dobrze by bylo gdyby dal Ci porady co masz jesc - idz przynajmniej na 2-3 wizyty zobaczysz czy widzisz roznice

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny nie piszcie się na żadne głupie diety, tylko zacznijcie zdrowo jeść:)
Wiem, że to dla Was ciężkie ale zostawcie batoniki i inne słodycze oraz gazowane napoje, a zastąpcie to butelką wody, warzywami i owocami.
Mogę wam tu napisać małe co nie co jak powinien wyglądać wasz dzień pod względem jedzenia, ale potrzebuje przynajmniej waszej wagi, wzrostu i stopnia aktywności fizycznej z zakresu od 10-18 :)
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Czy warto chodzić do dietetyka? Moim zdaniem warto i gorąco polecam taką wizytę. dietetyk w oparciu o badania, wywiad z wami i wasze preferencje (które powinny być uwzględnione) rozpisze wam dietę, która będzie indywidualnie dobrana do was. W skutek czego będzie wam łatwiej na niej wytrwać i stracić zbędne kilogramy. Dodatkowo taka dieta jest dobrze zbilansowana, przez co nie będziecie mieć problemów z niedoborami.
Warto popytać się znajomych o dobrego dietetyka. Pamiętajcie też, że niekoniecznie musicie wydawać krocie na wizyty prywatne. Zazwyczaj w każdym dużym mieście lub większej przychodni dietetyk przyjmuje na NFZ, więc jeśli jesteście ubezpieczeni to wizyta nic nie będzie was kosztować.

Odnośnik do komentarza

No i właśnie ja korzystałam z dietetyka z NFZ, gdzie potraktowano mnie jako kolejną pacjentkę do załatwienia. I Pani dietetyk zamiast ze mną porozmawiać, dopytać o coś wyciągnęła z szuflady gotową dietę, która nie pasowała do mnie. Poczułam się wtedy strasznie zrażona do tego typu wizyt. Chciałabym, żeby ktoś zajął się mną fachową i miał duża cierpliwość, bo nie jestem łatwym pacjentem.

Odnośnik do komentarza

WARTO, ale tylko do dobrego dietetyka, musisz popytać znajomych, może ktoś chodził i może polecić kogoś kompetentnego ;) Bo jak pójdizesz do panienki która byle kursik skończyła i chce porad udzielać to wiesz...szkoda kasy

Odnośnik do komentarza

Witam
Mam pytanie do autora lovplayet
Mam 170 cm waze 85 kg już nie mogę dać sobie rady z kiligramami
Wciąż tyje,robiłam badania tarczycy,byłam u lekarza wszystko ok
Ćwiczę przynajmniej 3razy w tygodniu fitness 2 razy i 1 lub 2 razy rower treningowy po godzinie
Nie wiem waga ciagle rośnie, latem biegam, fakt nie są to maratony anu super spisy, ale szybko sie mecze i wole rozłożyć siły na zamiary wiec biegam w stałym tempie w sumie wolno,
ale widzę ze mogę z czasem więcej
Zapał jest, chęci są, ale waga nie spada
Co jest????

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...