Skocz do zawartości
Forum

mgr inż. Monika Biziel

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Kobieta
  • Miasto
    Wrocław

Osiągnięcia mgr inż. Monika Biziel

0

Reputacja

  1. Wakacje to moment, kiedy możemy spojrzeć z dystansem na swoje życie. Chciałabym Ciebie zaprosić w tym czasie do wspólnego spojrzenia na to jak dbamy o swoje zdrowie i żywienie. Jeżeli potrzebujesz jeszcze dodatkowej motywacji przez cały lipiec będę publikowała na swojej stronie na facebooku (https://www.facebook.com/DobryDietetykMonikaBiziel?ref=hl&ref_type=bookmark), blogu (biziel.eu) i pintreście (http://www.pinterest.com/pddmonikabiziel/pins/) wpisy zachęcające do zmian w stylu życia. Codziennie będzie to jedna mała cegiełka w całym szeregu zmian. Zapraszam więc do czytania i podejmowania dobrych zmian w te wakacje! :)
  2. Wiele poradni dietetycznych na swoich stronach, portalach ma zakładki z opiniami pacjentów. Myślę, iż jest to pierwszy dobry krok ku rozeznaniu, czy warto daną poradnię brać pod uwagę.
  3. Z własnego doświadczenia mogę doradzić, iż poza systematyczną aktywnością fizyczną, dobrze dobraną kalorycznością całodziennych posiłków, regularnym jedzeniem co 3-4 godziny metabolizm mogą pobudzić także przyprawy (kminek, kolendra, majeranek, ogórecznik, ruta) oraz czerwona herbata. Trzeba też pamiętać, aby wypijać 2 litry płynów dziennie.
  4. Przede wszystkim powinnaś sobie odpowiedzieć na pytanie, czy naprawdę tego chcesz oraz dlaczego tego chcesz. Następnym krokiem jest wyznaczenie celu. Nie może być on ogólny - chcę schudnąć, lecz konkretny np. chcę schudnąć 2 kilogramy w miesiąc kwietniu. Następnie powinnaś się zastanowić jakie kolejne kroki mogłabyś podjąć, aby ten cel był realny do osiągnięcia, sporządzić sobie taki plan co będziesz codziennie robiła, aby schudnąć 2 kilogramy w miesiącu kwietniu. Nie mogą to być znów ogólniki tylko konkrety odpowiadające na pytania: Co muszę zrobić? Jak? Gdzie? Kiedy?Jak długo? Czego potrzebuję? Następnie co może być przeszkodą w dążeniu do celu. Jak ominąć trudności oraz dlaczego wcześniej się nie udawało jeżeli były takie próby. Pomocne będzie jeżeli spiszesz sobie te rzeczy na kartce. Wówczas będziesz mogła do nich w każdej chwili wrócić. Podczas realizacji planu ważne jest, abyś nie była dla siebie zbyt surowa (nie oznacza to braku konsekwencji w podjętych działaniach) i dała sobie czas. Każdemu może zdarzyć się gorszy dzień, kiedy w czasie odchudzania zamiast po porcję warzyw sięgnie po batonika. Ważne, aby być świadomym tych "upadków" i wyciągać z nich wnioski na przyszłość. Z kolei jeżeli zauważysz pozytywne efekty swoich działań nagradzaj się :) - ugotuj pyszną kolację, spotkaj się ze znajomymi, aby podzielić się swoimi sukcesami, idź do fryzjera. Możesz także znaleźć drugą osobę, która będzie Ci towarzyszyła podczas wyznaczonego planu. Nie musi uczestniczyć w diecie od A do Z, może np. ćwiczyć tylko z Tobą, pomagać gotować lub robić zakupy :)
  5. Witaj, aby efektywnie walczyć z nadwagą musisz skupić się na dobrych jakościowo i odżywczych posiłkach, a także na regularnej aktywności fizycznej. Podstawowe zasady: 1.Pierwsze śniadanie powinno być urozmaicone oraz zawierać węglowodany złożone (gruboziarniste pieczywo, płatki zbożowe) oraz pełnowartościowe białko (mleko, chude wędliny, sery czy jajka). Posiłek musi także zawierać dodatek warzyw lub owoc. 2. Podstawą drugiego śniadania powinna być kanapka z pełnoziarnistego pieczywa z chudą wędliną, serem twarogowym, czy jajkiem. Na deser owoc lub jogurt. 3. W ciągu dnia powinnaś spożywać jeden ciepły posiłek, którym przeważnie jest obiad. Pełnowartościowy obiad powinien zawierać sztukę chudego mięsa bez panierki (pieczone, gotowane, duszone), ziemniaki bez sosu, kasze lub ryż oraz surówkę lub owoc. 4. Kolacja powinna być spożyta nie później niż dwie godziny przed snem oraz być lekkostrawna (żadnych produktów smażonych, wzdymających, zbyt mocno przyprawionych). Może mieć ona charakter podobny do drugiego śniadania. 5. Unikaj słodkich i słonych przekąsek typu batoniki, paluszki, chipsy. Zamiast tego możesz przygotować sałatkę owocową, budyń, kisiel. 6. Posiłki powinny być spożywane regularnie (co 3,4 godziny; przerwa nie dłuższa niż 5 godzin), aby nie doprowadzić do uruchomienia mechanizmu gromadzenia się tkanki tłuszczowej. 7. Pić 2 litry płynów dziennie. 8. Codziennie ćwiczyć co najmniej 30 minut dziennie. Zadbaj, aby była to zróżnicowana aktywność fizyczna, aby na organizm działały różne bodźce. Przeplataj jazdę rowerem z bieganiem, z basenem, czy z ćwiczeniami siłowymi. Wybór aktywności fizycznej zależy od Ciebie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...