Skocz do zawartości
Forum

Jak brać tabletki antykoncepcyjne?


Rekomendowane odpowiedzi

moi kochani jestem tu nowa i mam taki dylemat. dziś byłam u lekarza po tableteczki przepisal mi mercilon i kazał wziąć już dziś choć jest to 5 dzień cyklu ( podobno można) a jest wtorek. a ja nie wiedząc wziełam pierwszą tableteczke z napisem poniedziałek. jak myślicie powinnam wziąc drugą z brzegu z napisem wtorek czy nie ma to znaczenia ?

Odnośnik do komentarza

no narazie jest ok. bo dopiero 2 wziełam, ale plastry są wiele wygodniejsze. naklejasz raz w tygodniu i masz spokuj. a poza tym nie obciążają żołondka. no ale jest to pierwsza moja antykoncepcja więc mój lekarz powiedział że muszę najpierw zacząc od tabletek by zobaczyć jak mój organizm zareaguje. a ty coś bierzesz ?

Odnośnik do komentarza

Witam Kochana;)

Mercilon jest tabletką dwuskładnikową, składającą się z dwóch substancji czynnych(hormonów): desogestrelu i etynyloestradiolu. Wszystkie 21 tabletek, ma stałą dawkę hormonów, więc nie ważne z którego dnia weźmie Pani tabletkę.
Tabletki te należy przyjmować przez 21 dni, mniej więcej o tej samej porze, następnie zrobić sobie 7 dni na tzw. krwawienie z odstawienia. W tym okresie(w tej 7 dniowej przerwie), nie należy przyjmować tabletek. Nie należy także tej przerwy wydłużać, ponieważ tabletki stracą swoją ochronę antykoncepcyjną.
Jeżeli zaczyna Pani antykoncepcje pierwszy raz w życiu, lub po dłuższej przerwie, pierwszą tabletkę należy przyjąć, pierwszego dnia krwawienia menstruacyjnego, który to dzień uznawany jest za pierwszy dzień cyklu. Jeżeli zacznie Pani w 2-5 dniu cyklu, wówczas przez najbliższe 7 dni należy stosować dodatkowe zabezpieczenie(np. prezerwatywy). Dodatkowo, ochrona antykoncepcyjna w tym cyklu może być niepełna.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

dziękuje bardzo za tak dokładną odp. jest mi bardzo milo tez z tego względu że jestem tu nowa ;)
mój lekarz mnie pouczyl że potrzebme jest dodatkowe zabespieczenie w trakcie tego pierwszego opakowania. a pod koniec opakowania mam się zglosić w celu omówienia jak reaguje mój organizm i przepisania dalszej antykoncepcji. dziś wziełam 4 już tabletkę i muszę przyznać że nie mam żadnych efektów ubocznych, mam nadzieje że beędzie tak do końca.

Odnośnik do komentarza

Witam! Mam pytanie, a mianowicie. Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne (Lesinelle), teraz mam przerwę 7dni, następny drugi blister mam zacząć jutro. Jednak nurtuje mnie fakt iż okres skończył mi się dzisiaj. Czy to ma jakiś wpływ, czy nie muszę już drugiego blistra brać wraz z pierwszym dniem okresu? W ogóle po rozpoczęciu terapii antykoncepcyjnej plamiłam dwa tygodnie z okresem, pozniej przerwa i dostałam okres tydzien wczesniej. Jak juz mowilam dzisiaj sie konczy, a od jutra powinnam zaczac brac tabletki. Czy to mnie całkowicie chroni przed zajsciem w ciaze czy dodatkowo musze sie zabezpieczac. Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam Lena.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...