Skocz do zawartości
Forum

Bakteryjne zapalenie gardła czy przewlekłe zapalenie błony gardła?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od roku zmagam się z uczuciem guli w gardle dokładnie w szyi tam gdzie krtań.. jabłko Adama. Zaczęło się gdy zachlysnolem się kopytakiem.. stanęło mi tchawicy.. potem normalnie jadlem. dwa dni później  znowu kawałek ogórka i ucisku w gardle..ledwo wyksztusilem. Jakiś czas później kilku sekundowy skurcz krtani całkowicie. Wtedy się wystraszyłem. 

Tak zmagałem się ze strachem przez parę miesięcy. Wybrałem się do lekarza bo z niedożywienia już miałem tachykardię zawroty głowy itd. Zrobiłem EKG..było w porządku.. morfologia..słaba.. przepisała mi magnez..wód D3.. 

Jadlem dalej szejki proteinowe i powoli dziubalem jedzenie.. z czasem z miesiąca na miesiąc się robiło lepiej. Potem drugi raz skurcz krtani ale sekundowy.. dopóki nie zacząłem oddychać nosem i próbowałem się uspokoić. 

Dalej czasami mi towarzyszy uczucie odrętwienia szyi w tym miejscu..ale już zacząłem połykać prawie normalnie lecz robię to bardzo skoncentrowany gdy jem. 

Dalej mam grudki na tylnej ścianie gardła.

Byłem u lekarza teraz z kaszlem suchym. Leki na kaszel i skierowanie do laryngologa z  podobno według lekarza POZ " przewlekłe zapalenie błony śluzowej gardła" 

Biorę tabletki do ssania na gardło jest lepiej ale dalej to nie to jak było przed tym wszystkim.

Też jest możliwe jakieś zaskarżenie grzybicze..bakteryjne gardła/krtani lub b przełyku?

+ Ciągły nalot na języku od paru lat

 

Poniżej zdjęcie tych grudek.

IMG_20240524_141448158.thumb.jpg.aafb1b5705962272e6c082e5a3431ed3.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...