Skocz do zawartości
Forum

Komputer antykoncepcyjny


Gość semi_miya

Rekomendowane odpowiedzi

Gość semi_miya

Chciałabym sie dowiedzieć, czy któraś z was stosuje komputer antykoncepcyjny. Nie stosuje żadnej metody antykoncepcji poniewaz nie chcę brać żadnej chemii, żadnych hormonów, a nie chcę narazie miec dziecka. Wiem, że za kilkaset złotych mogę kupić komputer antykoncepcyjny, który wyliczy mi dni płodne i niepłodne. Co o tym sądzicie, myslicie że warto? stosuje ktoraś?

Odnośnik do komentarza

Takie komputery nie wyliczają matematycznie dni płodnych, tylko wpisuje się w nich dane z obserwacji, robi pomiary temperatury a one wyznaczają okres płodny na podstawie tych danych które sie wpisało. Matematycznie to wyliczają kalkulatorki na internecie i tym faktycznie nie ma co ufać.

Zależy jeszcze jaki komputer, bo ja osobiście nie ufałabym takim w których nie ma pomiarów temperatury i które opierają się na samych obserwacjach, bo faktycznie owulacja może się przesunąć, a przebycie owulacji w warunkach domowych potwierdza tylko temperatura.

Ja myślę że jak chcesz się zaopatrzyć w taki sprzęt to zapoznaj się najpierw z naturalnymi metodami określania płodności, bo to jest praktycznie to samo. I tak będziesz musiała to zrobić tak czy siak. Musisz codziennie wpisywać dane z obserwacji i zrobić interpretację wyników. Jedyne co robi komputer to pomaga w interpretacji. Może się okazać że jak poznasz te metody to sama sobie świetnie poradzisz z ich interpretacją i nie potrzebny będzie taki wydatek. Te urządzenia są przydatne jak ktoś się gubi i ma problemy z tym żeby interpretować samemu.

Odnośnik do komentarza

daria
Wcale nie trzeba. Do kalendarzyka małżeńskiego trzeba było mieć w miarę regularne miesiączki, niestety ludzie którzy nie są zorientowani to postrzegają wszystkie metody naturalne jako kalendarzyk małżeński. Dni płodnych się nie liczy tylko się obserwuje. Taki komputerek to też nie jest nic innego jak urządzenie w które wpisujesz dane z obserwacji i on ci na tej podstawie wyznacza dni płodne. Wyznacza nie wylicza. Nie wiem jak te urządzenia działają dokładnie, w sensie co się tam dokładnie wprowadza i co się tam pokazuje ale wiem jak się określa płodność, a to urządzenie działa na takiej samej zasadzie. Jak zaczynają się dni płodne to zmienia się śluz i szyjka, potem jest owulacja i po owulacji wydziela się progesteron który podnosi podstawową temperaturę ciała kobiety, o przynajmniej 0,2 stopnia. Śluz płodny zanika całkiem albo pojawia się śluz niepłodny. To tak w skrócie. 12-16 dni po wzroście temperatury następuje miesiączka. Zasada jest taka (jeszcze zależy wg jakiej metody) że pierwszy dzień płodny to ten w którym pojawia się jakikolwiek objaw płodności, a za ostatni przyjmuje się ostatni dzień w którym wystąpi jakikolwiek objaw płodności +3.

Do tego wcale nie trzeba mieć regularnych cykli, co więcej nawet we w miarę regularnych cyklach dni płodne nie muszą przypadać w tym samym czasie. Ja mam owulacje zazwyczaj 11-13 dzień cyklu a parę miesięcy temu miałam na przykład 8 dnia cyklu i od razu po okresie widziałam że są dni płodne. W tym miesiącu miałam z kolei dopiero 14 czy 15 dnia i wiem że będzie trochę dłuższy cykl.

Jeśli masz takie nieregularne miesiączki to jakbyś chciała korzystać z tych metod to tylko z pomiarem temperatury, bo możesz mieć wielokrotne podejście do owulacji gdzie śluz sie może pojawiać kilkakrotnie w ciągu cyklu, a do owulacji dojdzie dopiero na 2 tygodnie przed miesiączką, albo i nie dojdzie wcale. Pisze to bo niektóre z tych urządzeń opierają się na samej obserwacji śluzu, a to już jest takie mniej pewne, a już szczególnie w takich przypadkach jak twój.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie:)

Jak podaje producent, skuteczność takiego komputera w skali Pearla wynosi 0,7. To oznacza, że 7 kobiet na 1000 zajdzie w ciąże, przez rok stosując tę metodę. Jest to skuteczność zbliżona do tabletek antykoncepcyjnych. Komputer określa także prognozę na najbliższe 6 dni.
Jak byłem na jednej z konferencji, to z ciekawości zadawałem wiele pytań przedstawicielom. Zapewniali mnie, że ich badania zostały przeprowadzone na 1000 różnych par. Program w tym komputerze analizował wiele różnych wykresów. Za pomocą niego można też zaplanować sobie dziecko i kochać się w dni płodne.
Myślę, że nie ma nic Pani do stracenia, ponieważ "metody kalendarzykowe", używanie prezerwatywy oraz stosunek przerywany na pewno nie cechują się większą skutecznością.
Polecam tę firmę, jest wiarygodna, bo ma badania na większej liczbie pacjentek:
Komputer.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Ja przez 4 lata korzystam z tej metody, nie korzystam z komputera i w tym czasie wydałam na to 40 zł za kurs przedmałżeński i 20 zł za termometr + arkusze wydrukowane z netu. Moim zdaniem to komputerek jest dobrym rozwiązaniem dla osób które nie radzą sobie z analizą, bo takie tez są i dla tych co nie mają co z pieniędzmi zrobić. Lepiej żeby najpierw się dowiedzieć jak to działa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...