Skocz do zawartości
Forum

Globulki antykoncepcyjne jako metoda zabezpieczenia


Rekomendowane odpowiedzi

a skoro jesteś jeszcze za młoda to powinnaś przez rozpoczęciem współżycia trochę poczytać o antykoncepcji. Ja np trochę za mało poczytałam i jak nam pękła prezerwatywa to nie wiedziałam że istnieje antykoncepcja po i właśnie w TWOIM wieku wpadliśmy.

Nie wiem czemu w szkołach poziom o nauczaniu o antykoncepcji jest tak słaby szczególnie w liceach, technikach czy zawodówkach

Odnośnik do komentarza

ja kiedyś usłyszałam w aptece, że globulki są dość skuteczne, ale sama w nie specjalnie nie wierzę i bym w życiu nie odważyła się uprawiać seksu z samymi globulkami. I jeszcze może mi powiesz, że doszedł w ciebie? Ogólnie to nie martw się na zapas, bo może miałaś dni niepłodne albo globulki zadziałały. Poczekaj aż do okresu, a teraz przestań o tym myśleć, bo jeszcze przez stres miesiączka ci się przesunie. Na drugi raz połącz globulki z gumkami (tylko zapytaj najpierw o globulki, które nie niszczą prezerwatyw, a gumki kupuj tylko w aptece!).

Odnośnik do komentarza

micro a ty myślisz, że w liceach, gimnazjach, technikach nie wiedzą o antykoncepcji? Wiedzą, ale częściej liczą na szczęście lub nie chce im się lecieć do apteki, seks pod wpływem emocji, po pijaku itp.

Odnośnik do komentarza

u mnie w klasie w liceum wszyscy wiedzieli tylko o prezerwatywach i tabletkach antykoncepcyjnych a nikt nie słyszał o czymś takim jak tabletka po. Nadal duża część młodzieży o tym nie wie. A nawet znam osobę która tak się "zna" na antykoncepcji i ma 28lat i myśli że owulacja trwa 14dni. I bardzo duża część dziewczyn jesli chcę sobie obliczyć orientacyjnie dni płodne bo wiadomo że bez badania się to inaczej niż orientacyjnie się nie da to myśli że pierwszy dzień cyklu to ostatni dzień krwawienia. Tak taka jest wiedza większości licealistek.

Odnośnik do komentarza

to ja nie wiem gdzie ty chodziłaś do szkoły ;p
chociaż osobiście, to miałam koleżankę, która zapytała mnie czy jak ją facet dotknął TAM penisem , to czy może być w ciąży, bo od dawna nie ma okresu, a wszystkie jej mówią, że pewnie to ciąża :DDD powiedziałam, że to jest niemożliwe jeśli on ją tylko dotknął albo raz trochę wsunął i wyjął, bo chyba nie był prawiczkiem, który dochodzi w 3 sekundy. I że powinna iść do lekarza, bo pewnie ma problemy z miesiączką, a nie ciążą. Poszła i okazało się, że miałam rację. Swoją drogą to nie wiem skąd tacy ludzie się biorą...

Odnośnik do komentarza

tak a na lekcjach wdż zamiast właśnie rozmawiac o antykoncepcji to ciągle nam facetka tylko puszczała filmy o narkotykach i alkoholu.
A jak przyszła do szkoły pani ginekolog zeby z nami porozmawiać to na spotkanie przyszedł ksiądz bo akurat mial okienko i mu się nudziło. Całe spotkanie to była kłotnia z panią ginekolog i ksiądzem i nikt niczego się nie dowiedział. Poprostu chore.

Odnośnik do komentarza

bo tak jest jak wdż prowadzą ludzie do tego nieprzygotowani albo mający jeden określony zamkniety proces myślowy. Moim zdaniem takich zajęć nie powinni prowadzić księża czy katechetki bo oni t\potrafią mówić tylko o metodach naturalnych i o grzechu i paleniu się w piekle...

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

wiesz on nie prowadził tylko siedział razem z uczniami bo sobie o tak o przyszedł no ale po co? nie rozumiem przecież wiadomo że on będzie przeciwny wszystkiemu co ta pani ginekolog próbowała nam przekazać. Zaczęła rozmawiac o tabletkach antykoncepcnyjych i wtedy była kłótnia ksiądz - lekarz.
Na biologi sorka się odnosiła tylko do podręcznika gdzie było właśnie też tylko o naturalnej metodzie, prezerwatywach i tabletkach. Ale to było jedne 45minut i tyle. A o tabletkach to potrafią mówić w złym świetle że każdego odstraszają m.in. że każda po nich tyje co jest nieprawdą. Taki jest poziom nauczania o antykoncepcji w szkołach niestety wszystkiego trzeba się dowiadywać samemu. Chyba że się coś zmienilo przez te kilka lat po ukończeniu przezemnie szkoły ale zapewne nie.

Odnośnik do komentarza

jaka tam złośliwa poprostu wyrażam swoją opinie. A to fajnie miałaś. Gdyby poziom nauczania o antykoncepcji był dobry to w internecie by się nie roiło od postów tego typu "Właśnie straciłam dziewictwo nie zabezpieczaliśmy się bo słyszałam że dziewica nie może zajść w ciażę czy to prawda" a nawet i takich że dziewczyny się pytają czy można zajść w ciążę jak się masturbowało albo że uprawiały seks w owulacje bez zabezpieczenia i czy mogą być w ciąży. Jak siedze na tych różnych forach to mam wrażenie że 90% dziewczyn do około 19roku życia a nawet i starsze nie wiedzą kiedy się rozpoczyna pierwszy dzień cyklu, co to jest owulacja, jak dochodzi do zapłodnienia i jak się skutecznie zabezpieczać. A co może nie mam racji?

Odnośnik do komentarza

Austeria ja miałam w szkole podstawowej i liceum takie cuda prowadzone przez księdza i katechetkę i soryy ale to była pomyłka. Tak samo siostra mojej koleżanki jest teraz 2 3 klasie lo i na lekcjach dowiedziała się ze nie kobieta jest winna gwałtowi, i zawsze musi być gotowa. O tabletkach że to zło wszeteczne i wręcz morderstwo i grzech i każda która tego spróbuj bedzie potępiona. Dodam tylko ze nie mieszkam w jakiejś małej wioseczce tylko w Wawie.
Miałaś szczęście że trafiłaś na księdza z takim podejściem do sprawy ja niestety takie szczęścia nie miałam. I podejrzewam że większość go nie ma. Polecam przeczytanie raportu "Ponton" "Jak naprawdę wygląda edukacja seksualna w Polsce?" Mam go na kąpie ale nie mogę dodać pliku. Tam są boskie odpowiedzi uczniów jaką wiedzę się przekazuje na tych lekcjach np tampony wrastają w pochwę, woda z otem najlepszą metodą antykoncepcji.Tutaj jest aders strony z krótej można to podobrać : http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CFMQFjAB&url=http%3A%2F%2Fponton.org.pl%2Fsites%2Fponton%2Ffiles%2Fraport_jaka_edukacja_seksualna_grupa_ponton_2009.pdf&ei=jxO2T83SC6fm4QShk5mzCQ&usg=AFQjCNGoVZzf1VpwI-MedBQHfRtqGk4MwQ

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza
Gość comando

Ja bym samym globulkom nie zaufała. Do tego są bardzo niekomfortowe, pienią się co nie raczej nie podnosi satysfakcji seksualnej. Ja wybrałam prezerwatywy i oprócz tego określam sobie dni płodne afrodytą

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...