Skocz do zawartości
Forum

Strach przed byciem w domu w samotności


Gość grzegorz00

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzegorz00

piszę z prośbią o pomoc.... mam 16 lat i nie jestem w wieku dziecka, a boje się zostać sam w domu.... mam taki strach niepełny rok... co mam z tym robić? z kim mam się skonsultować? dziękuję.....

Odnośnik do komentarza

Ja również uwazam, że powinienes porozmawiac na ten temat z psychologiem dobrze by było okreslic skad ten strach się wziął i czego się obawiasz. Jak długo trwa ten strach co mogło go spowodować, może martwisz się czymś, przezywasz coś, obawiasz się czegoś albo była jakaś sytuacja lub wydarzenie które sprowokowało w Tobie ten niepokój. Myślę, że rozmowa z psychologiem wpłynie na Ciebie korzystnie okreslisz źródło swojego lęku i nauczysz się nad nim panować najważniejsze jest wiedziec czego sie obawiasz i dlaczego i spróbować zrozumieć swój lęk zapanowac nad nim. Moze to tez wynikac z przykrych doswiadczen w przeszlosci, np jakies wlamanie w rodzinie do domu albo po prostu z nieprzyzwyczajenia do bycia samemu w domu ja tak mialam na poczatku ze czulam sie dziwnie gdy bylam sama potem sie przyzwyczailam.

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Zgadzam się z Sonią - najważniejsze, żebyś zastanowił się skąd wziął się ten lęk. Czy spotkało Cię jakieś trudne doświadczenie w przeszłości?
Myślę, że warto było by skorzystać z pomocy psychologa. Możesz pójść do poradni psychologiczno - pedagogicznej albo porozmawiać z pedagogiem/psychologiem szkolnym.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...