Skocz do zawartości
Forum

Hetero, homo czy bi?


Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam problem z nazwaniem swojej orientacji. Są chłopacy, których uważam za ładnych, fajnych, dobrze mi się z nimi rozmawia, ale tylko na relacjach czysto koleżeńskich. Coś więcej odpada, nie wyobrażam sobie związku z facetem. Jeśli chodzi o dziewczyny to od zawsze patrzyłam na nie troszkę inaczej, są takie, które mi się podobają, lubię chwile, kiedy koleżanki przytulają mnie na powitanie czy kiedy jedna z nich dała mi z wdzięczności buziaka w policzek to było mi tak przyjemnie, ale tak inaczej :D Zwracam uwagę na biust, tyłek, nie widzę żadnych przeszkód, aby nie związać się z dziewczyną. Pytanie tylko czy mam inną orientację, czy po prostu przechodzę okres fascynacji własną płcią, który podobno przechodzi każdy w okresie dojrzewania. Tylko w takim razie to moje dojrzewanie musiało się zacząć już w podstawówce ; ))

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Okres dojrzewania jest okresem, w którym kształtuje się tożsamość płciowa. Możliwe, że zainteresowanie koleżankami wynika właśnie z identyfikacji z własną płcią. Wiele nastolatków przeżywa okres zafascynowania własną płcią i jest to zjawisko normalne - nie oznacza to, że jesteś bi- lub homoseksualna.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że to to drugie - przechodzisz okres fascynacji własną płcią co w wieku nastoletnim jest czestym zjawiskiem i praktycznie w większości kończy się jednak zakochaniem w chłopaku. Myślę, że jesteś heteroseksualistką, zwracasz uwagę na koleżanki, bo porównujesz się do nich gdzieś podświadomie, zwracasz uwage na ich ciało, może któraś wydaje się atrakcyjniejsza od Ciebie przez to zwracasz na nią większą uwagę. Zazwyczaj jest tak, że jak kogoś lubimy wydaje nam się ładny i w jakiś sposób się nam podoba. A to, ze nie myslisz o niczym więcej z chłopakiem - też jest normalne w tym wieku. Niektóre dziewczyny wczesnie się zakochują i chcą być w związku inne później. Nie ma na to reguły. Myślę, że powinnaś dać sobie czas i przyszłość pokaże Ci kim jestes gdy się zakochasz, ale myślę, że to jednak będzie facet :)

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

No właśnie nie wiem ; p
Bo jak napisałam uważam chłopaków za ładnych i fajnych, ale nic więcej. A jest taka jedna dziewczyna co podoba mi się i bardzo często o niej myślę. Często jest tak, że jak wiem, że zaraz się zobaczymy to mam takie jakby motylki w brzuchu ; p I w ogóle... Dzisiaj koleżanka inna do mnie z tekstem, że dziwnie się patrzę na tę dziewczynę. Po spytaniu się czemu dziwnie, usłyszałam, że patrzę się tak jakbym była w niej zakochana ; o

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...