Skocz do zawartości
Forum

Kłucie w sercu przy niechęci do życia i myślach samobójczych


Gość zu...ia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem ma różne objawy. Nie mam chęci do życia. Nic mnie nie cieszy. Mam myśli samobójcze (już wiele razy podcinałam sobie żyły) nie potrafię normalnie z tym żyć ! Mam wiele problemów dlatego mnie to dobija.. Gdy z kimś się pokłócę wpadam w histerię (rzucam wszystkim co mam pod ręką, strasznie krzyczę itp. potem strasznie zaczyna mnie kłuć serce i zaczynam się dusić) co mam zrobić? Chciałabym z kimś porozmawiać, ale nie chcę żeby był to ktoś był bliski. Pozdrawiam, Wiola.

Odnośnik do komentarza

Jeśli odczuwasz potrzebę porozmawiania z kimś i nie chcesz aby to był ktoś bliski najlepszym rozwiązaniem będzie rozmowa z psychologiem, bo to co opisujesz może wskazywac na depresję, zwłaszcza że dochodzi do tego autoagresja - podcinanie sobie żył, samookaleczanie się i myśli samobójcze. Zdecydowanie powinnas zapisac się do psychologa możesz skorzystać na fundusz nfz jesli mas zubezpieczenie, psycholog poprowadzi z Toba terapie nauczyc Cie panowac nad emocjami w inny sposob sobie z nimi radzic niz cięcie się a dodatkowo może podsunie Ci jakies rozwiazanie Twoich problemów. Dobrze, że masz świadomość, że chcesz porozmawiać i uporać się z problemami, najwazniejsze to chęci bo chęci to już jakiś krok w strone sukcesu dlatego zgłoś się do psychologa i zobaczysz ze zmieni sie Twoje podejscie do swiata! Nie ma problemów z którymi nie mozna wygrac trzeba tylko znlezc na nie dobra metode!

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Wiolu, wydaje mi się, że nadmiar problemów w Twoim życiu mógł spowodować zaburzenia depresyjne. Sonia ma rację, jeśli chcesz z kimś porozmawiać (ale ma nie być to ktoś bliski) to najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u psychologa.
Zawsze możesz tez skorzystać z telefonu zaufania. Kilka takich numerów zamieszczam poniżej ( nie wiem ile masz lat, dlatego zamieszczam też na wszelki wypadek numery telefonów zaufania dla młodzieży).
1. Młodzieżowy Telefon Zaufania
tel. 192 88, www.mtz.waw.pl
2. Towarzystwo Pomocy Młodzieży
tel. 022 635 54 67
3. Dla osób doświadczających depresji
tel. 022 838 34 96
Stowarzyszenie ISKRA
4. Dla osób w trudnej sytuacji życiowej
tel. 22 828 12 95
Biuro Porad Obywatelskich
5. Dla osób przeżywających kryzys emocjonalny
tel. 116 123
Instytut Psychologii Zdrowia PTP
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...