Skocz do zawartości
Forum

Zaburzenia osobowości a leki i alkohol


Gość jg...om

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Mam 49 lat.Przez wiele lat przyjmowałem leki z grupy benzodiazepin.Zażywałem wzsystkie dostepne leki z tej grupy.przyznam się szczerze,że nie stroniłem również od alkoholu.Doprowadziłem swój organizm do tego stanu,że lekarze stwierdzili u mnie zaburzenia osobowości na tle naprzemiennego przyjmowania wspomnianych leków i alkoholu.Obecnie od 1,5 miesiąca nie przyjmuję żadnych leków.Odstawiłem je od razu.Również sprawa dot.alkoholu.Pojawiły się lęki,zawroty głowy,parestezje,bóle mięśni ,stawów,tkliwość skóry,zlewne poty,ogólne zmęczenie ,koszmary senne,zaburzenia widzenia,dzwonienie w uszach,brak tchu.i szereg innych.Pół roku temu zrobiono mi Usg jamy brzusznej.Lekarz stwierdził m.in.:wątroba hiperechogeniczna o ziarnikowatej strukturze,niepowiękrzona,trzustka hiperechogeniczna,pęcherz moczowy o pogrubiałej ścianie,gruczoł krokowy wpukla się do pęcherza.Do objawów wliczyć również należy utrata siły mięśniowej.Czuję się jakbym był cały ociężały.Idąc ,czuję straszny ciężar w nogach.Myślę,że te wszystkie objawy są charakterystyczne do końcowej fazy choroby wątroby.Najpierw pocieszałem się,że to wszystko od odstawienia leków i alkoholu.Teraz sądzę,że jednak to zapewne nadchodzący koniec idiotycznegożycia.Proszę o wypowiedź specjalisty.Jacek.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie
Objawy, o których piszesz nie są związane z marskością wątroby, może jedynie poza zmęczeniem i poczuciem wyczerpania. Moim zdaniem wynikają one z zespołu odstawiennego, tym bardziej, że występuje u Ciebie uzależnienie krzyżowe (benzodiazepiny i alkohol, które działają na podobne receptory). Objawy alkoholowego zespołu odstawionego to między innymi: lęk i niepokój, potliwość, zmęczenie, tachykardia, utrata siły. Natomiast odstawienie benzodiazepin powoduje między innymi: zawroty głowy, lęk, znużenie, senność, objawy ze strony układu sercowo - naczyniowego oraz pokarmowego, chwiejny chód, ataksja. Musisz pamiętać, że objawy te wzajemnie się nasilają ze względu na uzależnienie krzyżowe.
Proces marskości wątroby można spowolnić poprzez przyjmowanie właściwych leków. Rozumiem, że objawy o których piszesz są dla Ciebie uciążliwe, może warto by było w takim razie porozmawiać o nich z psychiatrą?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Panią Psycholog - to niekoniecznie musi być problem stricte zdrowotny, warto oczywiście zadbać o wątrobę o żołądek i odbudować organizm zniszczony przez leki i alkohol, ale wydaje mi się, że te objawy, które opisujesz mogą być objawami związanymi z odstawieniem leków i alkoholu, które w połączeniu mogły wywołać zmiany psychologiczne i neurologiczne. Na Twoim miejscu wykonałabym badania u gastrologa, zajęła się powrotem do zdrowia ale i też skonsultowała się z lekarzem psychiatrą, który postawi konkretną diagnozę i zaproponuje formę leczenia, mam nadzieję, że będzie to psychoterapia, tak abyś nie musiał już przyjmować leków i jeśli trzeba - skorzystaj ze spotkań AA.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie nie mozna mieszac lekow a alkoholem ani nie pic, kiedy przyjmujesz antybiotyki, to chyba proste. Niestety, wyglada to nieciekawie w twoim przypadku: masz wyniszczony organizm a przez to tez psychike. Musisz to teraz krok kroku odbudowac, nadrobic, zeby potem nie bylo jeszcze gorzej. Psycholog i lekarz sie przydadza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...