Skocz do zawartości
Forum

Strach przed powrotem do pracy


Gość staramsiewalczyc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość staramsiewalczyc

jestem bez pracy kolejny raz. Kolejny raz wykonałam czarną robotę i nie mam pracy. Mam kwalifikacje, wiedzę nie gorsze a raczej dużo lepsze niż osoby, z którymi często pracuję.
Jest coś jeszcze: kiedy pracuję praca zabiera mi wszystko, mam też kłopoty ze zdrowiem, które kładłam na karb przemęczenia, ale teraz okazuje się, że mogą mi one utrudnić pracę, bo nie mam już siły tyrać jak wół i muszę regularnie się odżywiać.

Panicznie się boję, że kiedyś nie będę mogła zjeść przy rodzinie i nie będę w stanie sama zapewnić sobie jedzenia. Gdyby nie rodzina nie tyrałabym tak, bo bym nie jadła /tak mnie wykańczały kolejne prace, że nie miałam siły ani czasu zrobić zakupów, praca po 12-16god zdziennie/. Jestem etatowym pracownikiem tymczasowym (praca tymczasowa polega teraz na podpisywaniu umowy np.na rok i rozwiązywaniu jej po kilku mies. "bo chcieliśmy, żeby pracownik był zaangażowany do końca i nie szukał nowej pracy").

Robię badania, żeby wiedzieć jak sobie radzić, bo słabnę w ciągu dnia.

Odnośnik do komentarza
Gość staramsiewalczyc

trafialam do miejsc, gdzie brałam pracę za tyle, za ile oni proponowali i zawsze ta współpraca kończyła się ze szkodą dla mojej psychiki.
Nie chcę być już traktowana jak pies, jak ta ofiara w zespole.

Odnośnik do komentarza
Gość staramsiewalczyc

aanielkaa- staram się być kulturalna i grzeczna, nie zniżać się do poziomu starych biurew, które mnie przyjmują, żeby wykorzystać

muszko- miałam ostatnio rozmowę, którą położyłam. Miałam szansę na pracę, taką jak chciałam, szef wydawał się ok, zapewniali wdrożenie przez odchodzącego na emeryturę pracownika.
Położyłam tę rozmowę.
Nie umiałam powiedzieć 2 słów"poradzę sobie".
:(

Odnośnik do komentarza

Witam,
W mojej opinii Twoje problemy wynikają z przyjmowania w pracy roli ofiary. Pracujesz za dużo, bierzesz na siebie za dużo obowiązków, jesteś stale "zawalona" pracą, nie masz na nic innego czasu. Strach przed podjęciem nowej pracy wynika właśnie z tego, że znowu boisz się, że będziesz ofiarą.
Często osoby, które przyjmują rolę ofiary uzależniają poczucie własnej wartości od wyników w pracy lub tłumaczą sobie, że nie mają innego wyjścia. Trzeba jednak sobie uświadomić, że mają. To od Ciebie zależy, czy dasz narzucić sobie rolę ofiary. Na początku musisz się zastanowić dlaczego do tej pory zgadzałaś się na takie warunki pracy. Następnie powinnaś skupić się na poprawie własnej samooceny oraz potrenować asertywność.
Życzę powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...