Skocz do zawartości
Forum

Spadek libido przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

wiatm od prawie 3 mc biore tabletki syndi-35, pomagają mi bo przy okresie nie boli nie brzuch ale za to często bolą mnie piersi no i libido mi spadło do zera:) nie ma ochoty na sex, mój partner sie czasami złosci, ale mnie samej to przeszkadza ze nie mam na to w ogóle ochoty, zrobiłam sie tez oziembła, czy to wpływ tabletek?

Odnośnik do komentarza
Gość dobra_rada

W zasadzie wszystkie te trzy opcje są realne. Na początek jednak spróbuj zmienić tabletki i się nie stresować (może jakies techniki relaksacyjne?) - może to akurat to. Jak nie to pozostaje opcja zmiany chłopaka, a to już grubsza sprawa, więc ja bym zaczeła od zmiany tabletek ;)

Odnośnik do komentarza

Loliś - każde tabletki pomagaja na bolesne miesiączki bo podczas brania tabletek anty nie masz miesiączki :)
te krwawienie co masz w przerwie miedzy blistrami to nie miesiaczka tylko krwawienie z odstawienia jest to sztuczne krwawienie z powodu braku hormonow, kazde w ten sposob wpłyną. Jak chcesz to czekaj te 3 miesiacze ja wiem, ze nie powinno byc tak naglego spadku.
I sprawdz czy lekarz nie daje wszystkim tych samych tabletek bo jak maja umowe z przedstawicielem to beda wpychac tylko te jedne

Odnośnik do komentarza

raczej 3 miesiące z seksem na który się nie ma ochoty.

Nie bardzo mi się chcę w to wierzyć że libido spada na początku brania apotem wraca do normy. Jakby było odwrotnie to bym uwierzyła. Chyba że ktoś mi to sensownie wytłumaczy. Brak libido przy tabletkach jest spowodowany w dużej mierze brakiem dni płodnych i zmienionym śluzem więc niby po 3 miesiącach jak to ma wrócić do normy.

Odnośnik do komentarza

Ja biore tabletki już kilka lat i na początku zupełnie mi zlikwidowały ból menstruacyjny, a od jakiegoś czasu ból powrócił... przy najbliższej wizycie u swojej lekarki się tym zajmę, ale wniosek z tego taki, że organizm chyba się przyzwyczaja do tabletek i dlatego słabiej na nie reaguje. Może tak samo jest z libido, że na początku tabletki maja silne działanie, ale ono z czasem łagodnieje jak sie organizm przyzwyczaja i dlatego libido sie stabilizuje.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

a nie uwazacie ze to dziwne by było gdyby tabletki miały słabsze działanie? wtedy byłoby ryzyko ze organizm sie przyzwyczai i moga nie byc w pelni skuteczne. nie sadze ze to tak dziala mozliwe ze to kwestia hormonow ktore zmieniaja sie w organizmie bo kobieta przeciez tez sie zmienia

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Odnośnik do komentarza

Witam,

Jednym z działań niepożądanych brania doustnej antykoncepcji jest spadek libido. W takim wypadku dobrze by było zmienić tabletki, które aktualnie Pani przyjmuję. Wiele pacjentek podaje, że to im pomaga.
Jeżeli mimo zmiany preparatu, ochota na sex nie wróci. Może być inna przyczyna tego stanu,np. natury psychologicznej. Wówczas warto zaczerpnąć porady seksuologa.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, jestem studentką II roku pielęgniarstwa na potrzeby badań prowadzonych do pracy mgr. pt. "Jakość życia seksualnego kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną " stworzyłam ankietę. Ankieta jest w pełni anonimowa. Będę bardzo wdzięczna za każdy poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika

stosuję te feminam libido tylko przed stosunkiem wiec wtedy zabezpieczamy się dodatkowo prezerwatywą lub stosunek przerywany. Te tabletki naprawdę poprawiają bardzo libido ale nie wiem czy maja wpływ na antykoncepcje

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...