Skocz do zawartości
Forum

Żyłki na piersiach i spuchnięte wargi sromowe a ciąża


Rekomendowane odpowiedzi

Pisałam już kiedyś tu na forum i wiele osob próbowało mi pomóc. Zapewne niektórzy przeczytają to kolejny raz ale może znajdzie sie ktoś kto mógłby mi zasugerowac co sie moze ze mną dziać. Otóż do 27 października 2011 miesiączkowałam od 6 lat regularnie co 33 dni. Współżyłam przed kolejną @ prawdopodobnie w dzień jajeczkowania. Mowie prawdopodobnie bo nie jestesmy w stanie bez monitoringu (powiedzmy) sparwdzić w ktory dzien jejeczko zostało uwolnione. Wiec prawdopodobnie u mnie mogło to być 17 grudnia. Następna @ winna przyjść 31 grudnia a tu nic. Jak kiedyś pisałam naleze do osob nie pijących, nie palących, zdrowo sie odżywiam nie stresuje sie nie choruje, mam 24 lata, nie zmieniam miejsca zamieszkania co tez ma wpływ. np na klimat ma prawda znaczenie co do @. Oczywiście zaniepokojona zrobiłm w dzień @ pierwszy test gdzie była jedna kreska, około 10 dni po spodziewanej @ zrobiłam test z krwi i wynik wyszedł 3,2. Wiec pomyślałam że w ciązy nie jestem. Od wielu miesięcy codziennie o stałej porze rano mierze temperature. Od dnia kiedy miała przyjść spodziwana @ czyli 31 grudnia (oraz już po ''jajeczkowaniu'' jezeli tez dobrze policzyłam ten dzien) moja temperatura tam w środu utrzymuję się nadal między 37,- 37,15. caly czas na piersiach mam niebieskie żyłki, spuchniętą i ''fioletową'' skóre na wargach sromowych, od około 2tyg bóle głowy, oczywiście nadal brak @ a mamy już 5 lutego, na myśl o jedzeniu odrzuca mnie i ciągle chce mi sie spać. umówiłam sie ponad miesiąc temu do ginekologa to owszem mam wizytę ale na 20 lutego wiec jszcze kilka dni musze czekać. Ostatnio byłam u lekarza ogolnego przedstawiłam sprawe co i jak kazał zrobić mi morfologię na tarczyce, OB, i inne oraz mocz. Wyniki odbieram w środe. zastanawiam się czy test z krwi mógł ''się pomylić'' i poziom hormonu był za niski a istnieje szansa ze jestem w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Jestem umówiona na wizytę do ginekologa na 20 lutego. W czwartek byłam u ogolnego lekarza i skierował mni ena ogólne badania krwi i moczu. Takie badanie ogolnie nie wykryje ciązy prawda?
Ogolnie wyniki wszystkie mam w normie nic wiecej nic mniej więc jest dobrze. Nie mam tarczycy, anemii, żadnych stanów zapalnych. No i nie mam także ponad 2 miesiąc @ ....

Odnośnik do komentarza

właśnie może cię coś rozkłada, znaczy łapie przeziębienie. Lepiej idź do lekarza, przebadaj się i twedy się dowiesz co i jak. Może trzeba bedzie zastosować jakiś antybiotyk skoro ciąża została wykluczona

Look in the doubt we've wallowedLook at the leaders we've followedLook at the lies we've swallowedAnd I don't want to hear no more

Odnośnik do komentarza
Gość rudakiki

Test testem, ale objawy masz dość typowe dla ciąży. Ja na Twoim miejscu nie czekałabym do 20.02. (przecież przez tyle czasu niepewności można zwariować) tylko poszłabym do lekarza, który ma USG jako standardowe wyposażenie gabinetu i w ciągu kilku sekund zobaczy wszystko! Im szybciej się dowiesz jak jest naprawdę tym lepiej - bez względu na to, jaką podejmiesz w tej kwestii decyzję.

Odnośnik do komentarza

Nadal mam temp. 37-37,3 bole i lekkie zawroty głowy, brak @ zasiniaczone wargi sromowe bole podbrzusza niby przypominajace te miesiączkowe, ale jednak odczuwam je jakos inaczej, nadal takze brak @, napady głowu potrafie zjeśc wiele w ciągu dnia. (jak nigdy)
to jesli chodzi o moje ciało i samopoczucie
moze lekko bolą mnie od czasu do czasu piersi, ale
nie mam zaparć, nie mam nudności ani wymiotów chociaż czasami odrzuca mnie od jakiś zapachów czy pokarmów.
z tego co ''wyliczają'' kalkulatory te internetowe powinnam byc w około 10 tyg ciązy/ czy jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza

Wracając do mojego ''problemu'' jesli jest ktos kto od czasu do czasu śledzi ten wątek to pragne poinformować że wytrzymam do wizyty u ginekologa. Do moich objawów wskazujacych na potencjalną ciąże zalicze:
- brak miesiączki od ponad już 2 miesięcy
- rowniez od tego czasu (owulacji) temperatura w pochwie w granicach 36,9-37,3
- zasinione powiększone wargi sromowe
- pojawiły się tak jakby ''czopy'' ze śluzu, ktore powodują uczucie wilgotności i są nawet dość dlugie i geste
- wrażliwsze i pełniejsze piersi
- okropny ból głowy od około 2 i pół tygodnia
- senność, zmęczenie
- częste wzdęcia
- swędzenie brzucha w okolicach dołu, pępka,

wyniki badań ogólnych wszystkie w normie, nie choruje,
Zastanawiam sie co mi powie lekarz ??

Odnośnik do komentarza

Ja ide do ginekologa oczywiście ze tak tylko wizyte mam dopiero na 20 lutego wcześniej sie nie da po prostu a prywatnie w moim małym miasteczku nie przyjmuje lekarz ginekolog. wiec najpierw poszłam do ogolnego ten mnie wyslal na badania krwi ogolne i moczy i wszystko jest w normie nie mam chorej tarczycy czy jakis tam zmian i lekarz ogolny powiedzial ze mam czekac do wizyty u ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Nie można na podstawie podanych przez Ciebie objawów w 100% powiedzieć, że jesteś na pewno w ciąży.
Masz prawdopodobne objawy ciąży:
1)podwyższona temperatura ciała ok. 37 stopni-związana z czynnością ciałka żółtego.
2)Brak miesiączki.
3)Zmiany na narządach płciowych zewnętrznych-zasinienie-objaw Chadwikca.
4)Zawroty głowy w pierwszym trymestrze.
5)Uczucie zmęczenia, zwiększenie potrzeby snu w czasie pierwszych tygodni ciąży.
Objawy te pojawiają się między 2 a 8 tygodniem ciąży. Ich nasilenie i występowanie jest bardzo subiektywne i zmienne osobniczo.
Aby w 100% powiedzieć czy jesteś w ciąży musi zbadać Cię ginekolog. Pewne objawy ciąży to:
1.Możliwość oglądania embrionu lub pęcherzyka poprzez USG (4-6 tygodni po zapłodnieniu).
2.Czynność serca płodu słyszalna w 10-20 tygodniu w zależności od aparatu.
3. Ruchy płodu wyczuwalne ok.18-20 tygodnia ciąży.

Powtórz jeszcze raz test ciążowy i oznacz beta-hcg z krwi.
Unikaj teraz alkoholu.
Trzymam kciuki-napisz po wizycie-co się okazało;)
W przypadku braku ciąży, trzeba będzie szukać innych przyczyn powyższych objawów.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...