Skocz do zawartości
Forum

Krótsze przerwy między blistrami a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych


Gość w54q

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Moja sytuacja wygląda następująco.Może opisze ją w punktach bo lepiej się będzie czytąło:)
1) biore tabletki 6 msc [ artizia] zadnej nie zapomnialam,nie zwymiotowalam itd.
2) przez 5 cykli robilam 6 ,zamiast 7 dniową przerwe [wiem,moj błąd]
3) przy 6 cyklu zrobilam wg ulotki prawidlowa 7 dniową przerwę, tabletke wzielam 8 dnia
4) 2 dnia od przyjęcia 1 tabletki współżyłąm
5) kolejnego dnia wpadłam w totalną histerie. Pomyslalam,ze moj organizm mogl sie przyzwyczaic do 6 dniowych przerw i 7 dnia spadnie mi poziom hormonow. Po 18025802 przeczytanych wątkach utwierdzilam się w tym ze niektore kobiety w ogole nie robią przerw przez 3 cykle a potem robią normalną 7 dniową przerwe. Wiem,ze przerw nie mozna wydłużac, jednak moja sytuacje mozna wziac pod kątem 5 cykli skracania o 1 dzien, teraz wzielam ją pierwszy raz prawidłowo wiec teoretycznie nie powinnam się martwić. Jednak kupilam juz 2 testy ciążowe, schudlam 2 kilo a do tego wszystkiego zaczelam plamić, sama ni ewiem czy z nerwow czy co:( Prosze kogos o obiektywną opinie na ten temat , bo wykoncze sie nerwowo

Odnośnik do komentarza

przedewszystkim spokój!!!jak wyszły testy?plamienia moga wystapic z brania nieregularnie tabletek,nie jest powiedziane że to ciąża-wątpie żebyś w niej była.wieć jezeli cie nie pokoi fakt że mogłas zajsc wykonaj test z krwi!!!i zacznij odpowiednio zażywąc tabletki z przerwami,mi to wygląda na zaburzenie hormonalne przez takie branie.

Odnośnik do komentarza

no co Ty nie jestes w ciazy, nie panikuj :P
gdybys robiła przerwy 8 dni - ok moze bys zaszla ale robiłaś 6 dni - wiec na pewno nie zaszlas bo bylo krocej, a potem zrobilas 7 dni - czyli wg ulotki, wiec nie moglo dojsc do zapłodnienia. Daruj sobie bete kup sobie kilo krówek i zapomnij o tym :)

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Odnośnik do komentarza

w54, teraz masz pewnosc ze nie jestes w ciazy bo nawet Pan Doktor stwierdzil ze tabletki brane w ten sposob działaja tak jak powinny :D noo ja do sukienki na studniowke tez sie odchudzalam ale potem to juz jadlam wszystko jak do matury sie uczylam to ciagle cos podjadałam miałam faze na takie rurki z bita smietana polane czekoladą, normalnie ta matura to mi w biodra poszla, a teraz mam drugie podejscie i boje sie ze to powtorze bo w sobote kupiłam sobie kuleczki kokosowe :D

Odnośnik do komentarza

No nie wiem, ja jak mi hormony świrują to też mam lepszy apetyt, a tabletki to jednak duza dawka hormonów więc jednak lepiej uważać na to co sie przy tym je, ile i kiedy. Poza tym tycie przy tabletkach jest w większości spowodowane przez zatrzymywanie wody, niby takie tłumaczenie ale jakby tak było to po odstawieniu ta woda powinna zejść a jednak nie zawsze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...