Skocz do zawartości
Forum

hemoroidy


Gość ro...et

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry mam taki problem dosłownie przed chwilą się załatwiałem i jak już skończyłem na papierze toaletowym była krew jasna ale było jej nie tak mało. No, ale podcieram się dalej i na następnej warstwie jeszcze jest i teraz na bieliźnie. Nie nie mam miesiączki bo jestem chłopakiem

Odnośnik do komentarza

Dobry Wieczór! Potrzebuje porady! Dosłownie 20 minut temu wydalałem z siebie kał, podcierając się zobaczyłem że papier jest cały czerwony (krew) i nie wiem co mam robić. Jest nie pierwszy raz ale to nie regularny... Czasami nie ma go nawet z 5 miesięcy. Szczerze boję się że to coś poważnego.

Odnośnik do komentarza

Witam, jestem Daniel mam 17 lat oraz wstydliwy problem... Jakoś ponad rok temu wyczulem guzka na odbycie. Myslalem ze zejdzie samoistnie lub cos w tym stylu ale tak nie bylo. Z dnia 3 na 4 grudzien odczulem jego bol. Podczas kompieli obmacalem go dokladnie jest mniej wiecej rozmiarow 1 na 1cm i nie wiem co to moze byc. Dodam, ze jest on bolacy przy zalatwianu sie.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli po braniu czopków po tygodniu ci nie zmniejszy się te guzek wypadało by iść do proktologa. Trzeba znaleźć przyczyny. W tak młodym wieku pewnie będziesz musiał zmienić dietę i przyzwyczajenia. A tak a propos czopków. Czopki są może i dobre ale jak hemoroidy są głębiej umiejscowione. Ty masz na zewnątrz bądź tuż u wylotu. Więc w tym wypadku skuteczniejszą będzie maść

Odnośnik do komentarza

Witam mam problem z okolicami odbytu od jakiegoś czasu , nie wiem co to może być , boję sie iść do lekarza bo to dla mnie krępujące ale jak będzie taka konieczność to pójdę tylko chciałbym się wstępnie dowiedzieć co to jest , swędzi mnie okolica odbytu , boje sie że to hemoroidy dołączam zdjęcie
https://www.fotosik.pl/zdjecie/6a77f12dd5c0f1e5
proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Gość MATEUSZ7

Zaczelo sie to niecaly rok temu. Z poczatku lekkie oznaki, pozniej wieksze, ale sporadycznie, a teraz za kazdym razem w duzej ilosci. Podczas wyprozniania sie, odczuwam lekki bol przy parciu, jakby uklucie, jest to bardzo nieprzyjemne i boli, ale trwa sekunde a pozniej jest juz krew. Po wydaleniu jeszcze kapie. Na papierze jest duzo krwi, ze az zle sie z tym czuje poniewaz mam tak codziennie tym bardziej, ze mam szybka przemiane materii. Czy to hemeroid? Jak z tym walczyc nie udajac sie do zadnych specjalistow?

Odnośnik do komentarza

Witam, ja mam 19 lat i ostatnio zauważyłam coś dziwnego... Początkowo bolał mnie odbyt i byłam pewna że to przez noszone w tamtym okresie stringi. Smarowalam sudocremem jednak z czasem zauważyłam że pojawiła się drobna grudka, z czasem to zniknęło, tak przynajmniej mi się wydawało... To już drugi dzień gdy to jest większe, nie wiem czy to hemoroid czy co innego ale strasznie się boję, na razie nie mogę iść do szpitala bo czeka wizyta w szpitalu, operacja i dopiero w późniejszym czasie planuje się zarejestrować.
Jaką maść czy coś moglibyście polecić. Tak się martwię że nawet nie wiem co robić.

monthly_2018_05/hemoroidy_6817.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam, ja mam 19 lat i ostatnio zauważyłam coś dziwnego... Początkowo bolał mnie odbyt i byłam pewna że to przez noszone w tamtym okresie stringi. Smarowalam sudocremem jednak z czasem zauważyłam że pojawiła się drobna grudka, z czasem to zniknęło, tak przynajmniej mi się wydawało... To już drugi dzień gdy to jest większe, nie wiem czy to hemoroid czy co innego ale strasznie się boję, na razie nie mogę iść do lekarza bo czeka wizyta w szpitalu, operacja i dopiero w późniejszym czasie planuje się zarejestrować.
Jaką maść czy coś moglibyście polecić. Tak się martwię że nawet nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Gość Do Autora

Ekspertka ma rację, że to hemoroid( krwawiący, bolący żylak odbytu), i, że globulki i maść antyhemoroiddalna może pomóc doraźnie. Najlepszy Proctoglyvenol -maść i czopki. Ja z praktyki dodam: po każdej defekacji mycie odbytu ciepłą wodą z mydłem, i dobrze namydlonymi palcami masaż odbytu, tak by wciskać wystające guzki do ciała. Po takim masażu hartowanie zimną wodą. Po tym zabiegu nasiadówka w letnim wywarze kory dębu. Po nasiadówce wytarcie ręcznikiem papierowym dupy i założenie majtek. Nie zmywać leczniczego osadu dębowego. Absolutnie nie wsiadać na rowerowe siodełko i unikać długiego siedzenia przed kompem. Po kilku tygodniach hemoroid zmurszeje i stanie się nieszkodliwą "purchawką" odbytu. Jeżeli masz zamiar pracować dupą, to możesz się udać na operacyjne usunięcie hemoroidów, a jeżeli nie,to szkoda bólu, kasy i upodlenia. NN

PS: Dieta owocowo-warzywna, a unikanie produktów ciężkostrawnych w tym mięsa czerwonego, wręcz konieczne.
Pełna higiena, czyli nie tylko mycie dupy, ale niepalenie papierosów, niepicie alkoholu, ruch na świeżym powietrzu obowiązkowe. Polecam terapię Gersona. W necie można znaleźć ją pod hasłem: Cud terapii Gersona.

Odnośnik do komentarza

Tak, to z całą pewnością hemoroidy. Jeżeli wstydzisz się powiedzieć o tym rodzicom, to niestety musisz się jakoś przemóc. Tak będziesz się tylko męczyć, a to musi zobaczyć lekarz, który zaleci prawidłowe leczenie w Twoim przypadku. Od siebie polecam zmienić dietę na dietę zawierającą więcej błonnika (możesz też pić zioła z błonnikiem).

Odnośnik do komentarza

Witam
Mam nadal wątpliwości. Ale chyba tez mam hemoroidy :P.
Dlatego opiszę co i jak się dzieje a Państwo może coś podpowiecie :)
Więc:

Odczuwam swędzenie nie tyle samego odbytu, co kawałek za odbytem (tak z 1cm za odbytem) tam zaczyna się mi podrażniona skóra. Podrażnienie jest na tyle mocne że niekiedy dochodzi do takiego przesączania się przez skórę krwi, (lekki stan zapalny).

W pracy dużo jeżdżę autem. Później wchodzę do miejsc gdzie jest gorąco. Du... się mi poci a później do auta i podrażnia,.. a pot powoduje pieczenie,swędzenie. Niedawno jak miałem urlop, to praktycznie ustały te objawy jak ręką odjął.

Nie mam tam gruczołów, grudek. Tylko obtarta skóra.

Muszę dodać jeszcze że trochę przytyłem i po porostu w tym miejscu pośladki ocierają się mi o siebie ;P powodując większe podrażnienie. Włosy na tyłku powodują tez obcierające się pośladki robią się jeszcze uciążliwsze.
A i mały dopływ powietrza, powoduje że wszystko nie chce się zagoić.

To objawy hemoroidów?. Czy raczej odparzenie tyka który nie chce się zagoić z wyżej wymienionych powodów. Pytam żeby wybrać najlepszą drogę leczenia.

I z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza

A i dodam:
Przy robieniu stolca, nigdy nie miałem problemów, żadnych bólów.

Jedynie problematycznym jest wycieranie tyłka. Bo jak "przejadę" tam papierem toaletowym to podrażnia, a i jak wspomniałem niekiedy widać małe sączenie się krwi właśnie na papierze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość HemoroidyInfoOE

Dzień dobry,
ogromną rolę odgrywa w tym przypadku zmiana diety (m.in. wprowadzenie produktów bogatych w błonnik) oraz stylu życia. Zachęcam do przeczytania artykułu na temat sposobów leczenia hemoroidów, z którego dowie się Pani również, jakie kroki należy wykonać w pierwszej kolejności, kiedy zauważy Pani objawy choroby: hemoroidy. info. pl/leczenie-hemoroidow
Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.
_________________
Ekspert hemoroidy.info.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...