Skocz do zawartości
Forum

Żywotność plemników


Rekomendowane odpowiedzi

kropaa
jeśli jeszcze raz założysz wątek pod jakimkolwiek nickiem, o żywotności plemników w wodzie chlorowanej bądź niechlorowanej dostaniesz stałego bana, bo takich samych wątków założyłeś już kilka, abstrahując od tego, że wątki na ten temat już są na forum, a Ty zakładasz kolejne.
Pozdrawiam
moderator

pozdrawiam
moderator

Odnośnik do komentarza

Witam Cię,

Plemniki w korzystnych dla siebie warunkach tj. w drogach rodnych kobiety, są wstanie przeżyć średnio od 3-5 dni,a w bardzo korzystnych warunkach mówi się nawet o 7 dniach.
Na zewnątrz, długość przeżycia zależy od jakości nasienia a także warunków zewnętrznych. Różni autorzy podają różne dane. Plemniki poza organizmem są w stanie przeżyć od 20 minut do godziny (niektórzy autorzy mówią o kilku godzinach).
Gdy nasienie jest przechowywane w niskich temperaturach lub zamrażane, plemniki są w stanie przeżyć nawet kilka tygodni.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Mam 2 pytania:

1.zakładając, że są wtedy dni płodne, plemniki mogą przeżyć w drogach rodnych 3-5dni to dotyczy to tylko stosunku z wytryskiem w środku, ew plemników wydzielających sie wtedy w preejakulacie? Dobrze rozumiem, że nasienie znajdujące się na zew. str kobiecych narządów płciowych i jakoś wprowadzone np palcem do wnętrza pochwy, wtedy pomimo tych sprzyjających warunków plemniki nie są zdolne pokonania dalszej drogi i do zapłodnienia?

2.Po seksie oralnym z wytryskiem, jeśli po wszystkim zliże sperme z penisa, to czy jest możliwe, by przy kontakcie plemników ze śliną pozostały na penisie plemniki wciąż zdolne do zapłodnienia?

Wiem, że nikt nie da mi 100% gwarancji, jednak chciałabym poznać Wasze zdanie.
z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

jeśli wprowadzisz nasienie za pomocą palca do pochwy kobiety to istnieje szansa na to że ją w ten sposób zapłodnisz. Fakt jest to mała szansa ale jest.
Tak samo odnośnie seksu oralnego. Sam seks oralny nie prowadzić do ciąży bo nie ma połączenia układu pokarmowego z rozrodczym. Ale jeśli po seksie oralnym dojdzie do stosunku bez zabezpieczenia to istnieje szansa na to że może dojść do zapłodnienia. Dzieje się tak ponieważ o plemniki moga być wewnątrz cewki a tam z tamtą już ich nikt nie wyliże.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź.

Właśnie o to mi chodziło w 2 pytaniu: o dalszą żywotność plemników w przypadku hipotetycznie następującym po seksie oralnym kontakcie płciowym.

A czy ktoś z Was spotkał się z jakimis konkretnymi badaniami, czy przypadkami osób, które zaszły w ciąże bez stosunku, przez wprowadzenie np palca z nasieniem do pochwy?
Bo wszędzie można wyczytać, że jest to realne, ale nigdzie nie spotkałam się z jakims konkretniejszym prawdopodobienstwem, przypadkiem.

Odnośnik do komentarza

Jak długo plemniki zachowują zdolność do zapłodnienia w cewce moczowej mężczyzny? Szukałem szukałem i w googlach tego nie znalazłem. Jest tylko informacja o tym ile żyją w kobiecie, ile na zewnątrz (kilka minut), ale kompletny brak informacji o tym ile żyją w cewce moczowej. Czy ktoś wie przez jaki czas zachowują zdolność do zapłodnienia?
Wiem, że przy oddaniu moczu giną, ale przez jaki czas są zdolne do zapłodnienia gdy nie oddaje się moczu.

Odnośnik do komentarza

No właśnie ciężko odpowiedzieć na te pytanie. Zastanawiam się tylko, czy w cewce moczowej panują dobre warunki dla nasienia. Bo jednak wcześniej preejakulat się wydziela dzięki któremu nasienie ma dogodniejsze warunki, pytanie czy po wytrysku jest tak samo dobrze, czy może plemniki szybko się wykańczają.

Odnośnik do komentarza

mam jeszcze jedno pytanie i mam nadzieje,że ktoś z Państwa udzieli mi na nie odpowiedzi. wiem, że ogólnie temat żywotności plemników w wodzie poruszany był wielokrotnie i na różnych forach ale zazwyczaj kończyło się to obśmianiem pytających. w związku z tym chciałam się dopytać i w końcu uzyskać precyzyjną odpowiedź na kilka kwestii w tym temacie. jeśli kobieta bierze prysznic z partnerem i wytrysk nasienia odbywa się np na jej klatkę piersiową a kobieta znajduje się w pozycji klęczącej po czym następuje spłukanie spermy z ciała kobiety letnią wodą(bez mydła czy też żelu pod prysznic) jakie jest prawdopodobieństwo, że plemniki wraz ze spłukaną wodą dostaną się do ciała kobiety i ją zapłodnią??proszę o poważne potraktowanie tego pytania i szybką odpowiedź. z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

obmywając krocze z wodą, która wprawdzie spadnie w dół ale krople dalej pozostają. wiem o sile grawitacji itp itd ale warto to wyjaśnić do końca bo z tego co wiem to dużo osób się wbrew pozorom nad tym zastanawia a w życiu są różne sytuacje. szanse na zapłodnienie są minimalne z tego co się zdążyłam dowiedzieć ale mimo wszystko są. a poza tym kto pyta nie błądzi i nawet najmniejsze wątpliwości należy wyjaśniać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...