Skocz do zawartości
Forum

Utrata wagi, kłujące bóle brzucha i biegunka


Gość lo...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Od około 5 mc chudne . Schudlem juz 10kg waga ciagle spada. przez te kilka mcy borykam sie z bólami brzucha , czasem biegunka , czasem zaparcia, te bóle sa klujace ,kurcziwe , kolkowe czasem tepe i przezynajace.Staralem sie przytyc a tu nic waga ciage leci w dól. Lekarz zdiagnozowal to jako IBS dal leki ( duspatulin, enterol) i .. NIC dalej mam te bole i problemy z utrata masy , zrobilem kolonoskopie powiedziano mi ze nic tu nie ma i nie pobrano wycinkow.Czasem tez pobolewa mnie okolica watroby USG nic nie wykazalo . Nie wiem co dalej robic bóle i bulgotanie w brzuchu nie ustepuja no i to chudniecie bez przyczyny ez nie daje mi spokoju , obawiam sie ze to RAK . Jesli kolonka nic nie wykazala to moze cos w jelicie cienkim moze trzustka , watroba, nie wiem co dalej robic ,psychika tez juz powoli kleka,prosze o porade co dalej robic jakie badania? mam 34 lata 190 cm wzrostu wazylem 110 kg teraz97kg z badan krwi mialem robione OB i morfologie , lipaze wszystkie w normie, bóle brzucha(kurczowe) wczesniej pojawialy sie przed oddaniem stolca , czasem tez przy odchodzeniu gazow. Kilka razy stolec byl wodnisty ,teraz jest roznie ( raz twardy raz taki papkowaty), czasami sam sluz( przezroczyzty czasem bialawy) , mialem tez badanie TSH na tarczyce -w normie.

Odnośnik do komentarza

Witam arczi36,

W Twoim wypadku bardziej wskazana byłaby Tomografia jamy brzusznej a nie rezonans. Chociaż nowe aparaty MR mają opcję bramkowania oddechowego i w znacznym stopniu zredukowały artefakty. Jeżeli w placówce, której się badałeś jest nowy aparat to jego wyniki są porównywalne do tomografii komputerowej.
Myślę, że jak nic nie wyszło w badaniu- to raka trzustki raczej nie masz;)

Przeczytaj co wyszło w badaniu??

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

oto opis:
-watroba niepowiekszona bez zmian ogniskowych,
-pecherzyk zolciowy sredniej wielkosci o niezmienienionych scianach bez widocznych zlogow,

-drogi zolciowe wewnatrzwatrobowe nieposzerzone
-PŻW szerokosci do 3 mm bezwidocznych zlogow

-trzustka prawidlowej wielkosci bez zmian ogniskowych
-przewod trzustkowy nieposzerzony
-sledziona , nadnercza i nerki bez zmian
badanie robilem w AVI na bobrowieckiej w Warszawie i nie wiem czy maja tam nowy aparat, wiec dla pewnosci zrobic TK?

Odnośnik do komentarza

witam ponownie,juz nie mam sily chodzic od lekarza do lekarza ,kazdy mnie zbywa zamiast polozyc mie do szpitala i zrobic szcxegolowsze lub powtorzyc badania te ktore mialem dotychczas zrobione, zaden z tych lekarzy nie potrafi mi powiedziec dlczego tak chudne(a wydaje mi sie ze tez podejrzewaja raka ), kilka dni temu w koncu zglosilem sie na izbe przyjec do szpitala, przedstawilem wszystkie wyniki badan o ktorych pisalem wczesniej ;pytam czy mnie polozy na oddial [skierowanie wyprosilem u rodzinnego] .. 'wyniki ma pan dobre nie wymaga hospitalizacji,ja na to ze moge miec raka ni ; lekarz na to ' no tak tylko gdzie go szukac?' i mnie odprawil. Moj gastro nie lepszy ;pyta sie mnie czybadania na tarczyce i cukier robione ? tak wszystkie' w normie mowie zeby mnie do szpitala polozyl on ze no jak pana poloze jak pan ma wyniki dobre ijuz wszystkie badania pan zrobil' no rece opadaja , mysle zeby sie udac do onkologa tylko nie wiem gdzie ktory jest dobry ?moze mi cos doradzicie?

Odnośnik do komentarza

wczoraj, obudzil mnie potworny bol w lewym podrzebrzu (trzustka?) , po dotyku bolal jeszcze bardziej , po kilku minutach byl taki opasujacy , zebralo mnie na wymioty i poczulem silne oslabienie i stracilem przytomnosc , gdy sie ockanle pojechalem na SOR, zrobili mi morfologie , mocz, ekg, rtg bzrucha i stwierdzili ze to od wzdec jelit dali pyralgine ( za bardzo nie pomogla) i odeslali do domu, myslalem ze mnie zostawia i dokladnie zbadaja ale wyszlo inaczej, nie wiem do jakiego lekarza sie udac gdyz zaden nie wie co mi jest i odsyla. jakie badania powinny byc jescze wykonane by postawic jakas konkretna diagnoze ??

Odnośnik do komentarza

cześć Arczi. Nie przejmuj się tak bardzo, to nie musi być zaraz rak, po prostu bardzo się boisz :) przestań przez jakiś czas myśleć o tym wszystkim, mózg człowieka potrafi sprawić, że masz wszystkie objawy, a nie jesteś chory. Równie dobrze możesz mieć anemię lub jakiś stan zapalny i stąd te węzły powiększone. Gdyby to był zaawansowany rak (bo inaczej skąd tyle objawów), to w badaniach by na pewno to wyszło. Uspokój się, nerwy też skutkują bólami, utratą wagi i omdleniami

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...