Skocz do zawartości
Forum

Czy krwawienie może wystąpić mimo braku przerwy między blistrami?


Gość lo...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Piszę do państwa w związku z pytaniem, które nie daje mi spokoju. Mój chłopak i ja zobaczymy się niedługo po półrocznej przerwie (jest to związek na odległość). Problem polega na tym, że w terminie tym MOŻE mi wypaść okres (już raz tak było, okres dostałam parę dni wcześniej niż powinnam). Tym razem bardzo mi zależy żeby tak się nie stało. Poszłam więc do ginekologa który przepisał mi tabletki antykoncepcyjne YAZ i kazał nie robić 4-dniowej przerwy. Mam jednak pewne obawy, że krwawienie tak czy inaczej wystąpi. Czy jest to możliwe? Że pomimo braku przerwy i rozpoczęcia kolejnego opakowania i tak będę miała krwawienie? A może bezpieczniej byłoby wykonać 4-dniową przerwę wcześniej (nie kończąc całego pakowania?). Jeśli tak to po ilu tabletkach? I czy jeśli ów krwawienie wystąpi to czy będzie one obfite, czy może słabsze niż miesiączka?

Odnośnik do komentarza
Gość dobra_rada

Krwawienie z odstawienia jest zazwyczaj słabsze niż prawdziwa miesiączka, jest też obarczone mniej gwałtownym przebiegiem, czyli np. znacznie złagodzone zostaja bóle menstruacyjne.

W przypadku, gdy nie zrobi się przerwy, krwawienie z odstawienia nie wystąpi, bo nie ma odstawienia. Może jednak się zdarzyć, że wystąpi jakies plamienie, związane z zachwianiem hormonalnym. Zreszta przy pierwszym opakowaniu tabletek bardzo często występują krótkie plamienia. Dopiero po pewnym czasie wszystko się normuje. Jednak takie plamienia sa bardzo delikatne, nie powinny w niczym przeszkodzić, nawet jeśli sie pojawią.

Najlepiej zatem będzie rzeczywiście wziąć całe opakowanie, a potem od razu zacząc następne, bez robienia przerwy. Nie radzę często tak robić, ale jednorazowo to nic się nie stanie. Lepiej też nie skracac czasu brania pierwszego opakowania, aby ochrona antykoncepcyjna była pełna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...