Skocz do zawartości
Forum

Wydłużenie przerwy między blistrami tabletek antykoncepcyjnych


Gość ka...il

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W srode powinam kupic tabletki po 7 dniowej przerwie na okres i wziasc 1 tabletke . Tabletek jeszcze nie kupilam i chce kupic w sobote rano bo dopiero wtedy bede w domu bo zapomnialam recepty. Co robic wziasc w sobote rano zalegla z srody i czwartku plus ta z piatku? wychodzi na 10 dniowa przerwe.. tabletki biore przewaznie 22-23 prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Aby zachować skuteczność antykoncepcji doustnej przerwa pomiędzy kolejnymi blistrami(przerwa na krwawienie) powinna być nie dłuższa niż 7 dni.
Przyjęcie trzech tabletek może niekorzystnie wpłynąć na Twoje zdrowie. Mogą pojawić się nudności, wymioty, przedłużające się krwawienie, problemy wątrobowe.
Przedłużenie przerwy pomiędzy opakowaniami nawet o jeden dzień prowadzi do drastycznego spadku skuteczności antykoncepcyjnej preparatu i może dojść do zapłodnienia jeśli w ciągu ostatnich dni doszło do stosunku.
Proponuję zacząć stosowanie tabletek od soboty normalnie tak jak Pani zażywała. Pamiętając jednocześnie, że przez te 3 dni, które Pani nie bierze tabletek oraz przez kolejne 7-14 dni nie jest Pani w pełni chroniona. Należy korzystać z dodatkowego zabezpieczenia np. w postaci prezerwatywy, lub powstrzymać się od uprawiania seksu. Kolejnym razem proszę zadbać wcześniej o dostępność tabletek na kolejny cykl.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Witam. Piszę z problemem, który nie wiem jak najlepiej rozwiązać, aby skutki uboczne dla mojego organizmu były jak najmniejsze.
Tabletki antykoncepcyjne przyjmuję od 3,5 roku- dokładnie są to tabletki Yaz. Czynną tabletkę powinnam przyjąć w poniedziałek wieczorem jednakże z powodu nie zabrania ze sobą nowego opakowania na praktyki, czynną tabletkę mogę przyjąć dzisiaj.
Teraz mam pytanie: przyjąć aż 4 naraz ? Czy jednak kolejne opakowanie zacząć z pierwszym dniem krwawienia czyli zrobić miesiąc przerwy albo i więcej (w zależności kiedy krwawienie by wystąpiło)?
Stosunku nie było od 3 tygodni oraz przez następne 2 również nie będzie, więc nie chodzi mi tu o zabezpieczenie przed ciążą tylko czy jest jakieś wyjście aby jak najmniej rozregulować organizm ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj mijał 7 dzień pomiędzy blistrami. Nie mogłam wczoraj wziąć tabletki z blistra, ponieważ nie posiadałam żadnego dodatkowego opakowania. Dopiero dziś udałam się do ginekologa i przepisał mi tabletki. Czy mam jak najszybciej wziąć zaległą wczorajszą tabletkę czy normalnie brać jak gdyby nigdy nic. I czy robić 7dniową przerwę od stosunku? Czy można zrobić 8dniową przerwę pomiędzy blistrami?

Odnośnik do komentarza

Witam Mam zmartwienie,ponieważ obawiam się,że mogłam zajść w ciąże . Brałam tabletki Ovulastan lecz postanowiłam,że zrezygnuję z tabletek . W niedziele wzięlam ostatnią tabletkę z blistra,lecz w środę ( trzeciego dnia krwawienia z odstawienia) odbyłam stosunek z partnerem . W poniedzialek powinnam zacząć nowe opakowanie,lecz tego nie zrobilam . Czy jest duża szansa zajścia w ciąże ?
Skoro plemniki w organizmie kobiety mają żywotność od 2 do 5 dni to przecież powinny być już nieaktywne zanim mój organizm się zorientował,iż przestał dostawać hormony,prawda ?

Odnośnik do komentarza

zakladam ze innego zabezpieczenia nie bylo wiec ryzyko jest większe. Choc ja osobiscie uwazam ze niedlugo po odstawieniu tabletek sie raczej nie zajdzie w ciaze. Jednak wiadomo sa wyjatki. Zrob test i sie przekonaj.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...