Skocz do zawartości
Forum

Szybkie tętno przy nerwicy lękowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. od jakiegoś czasu martwię się o swoje serce. rok temu miałam robione echo serca i wyszło,ze jest wszystko w porządku, tylko mam wypadanie zastawki mitralnej bez niedomykalności. Pani zaleciła mi jeść magnez- tak tez robię do tej pory. Czasem - raz na kilka miesięcy złapie mnie częstoskurcz nadkom. ale też pani dr powiedziała,ze może to być przez ten wypadający płatek i mam niczym się nie przejmować. EKG również było dobre. Rozstałam się z chłopakiem we wrześniu, i bardzo to przeżyłam. całkowicie się rozstroiłam. Mam także stwierdzoną nerwicę lękową od 6 lat.. więc to było trochę za wiele. Najpierw czułam ból w splocie - emocjonalny lecz ja zaczęłam wiązać to z sercem. Dostałam od lekarza tabl. przeciwlękowe które spowodowały różne bóle w klatce piersiowej no i się zaczeło. uważałam na każdy ruch byłam spięta. no i złapał mnie częstoskurcz. on zwykle przechodzi po 20 minutach, ale byłam spanikowana a dodatkowo utwierdzona że coś jest nie tak bo kuło mnie w klatce, bo leki nie te... więc pojechaliśmy na pogotowie - w drodzę częstoskurcz mi przeszedł... w szpitalu zrobiono mi ekg i podano hydroksyzyne bo miałam puls 150 - z powodu lęków.. zaraz przeszło. potem chciałam iść do kardiologa... poszłam do internisty i dostałam P*******10 mg raz dziennie na wysokie tętno i pani po osłuchaniu również stwierdziła że jest dobrze wszystko. Czasem zdarza mi się budzić w nocy i mieć wysokie tętno... i zawsze rano po przebudzeniu do momentu aż nie zjem tego P******** tętno również waha się od 100- 120... moje pytanie brzmi, czy to faktycznie na tle nerwowym? bo gdy jestem spokojna i wyluzowana w nocy samo serce przyśpieszyć potrafi... czy wszelkie "dziwne" zachowania serca - to moje wyolbrzymianie? skupiam się na sercu i utrudnia mi to nawet chodzenie..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...