Skocz do zawartości
Forum

Temat dla dorosłych / sny


Rekomendowane odpowiedzi

Co oznacza sen dorosłej kobiety o tym, że ma potrzebę dogodzenia matce w sferze łóżkowej? Taki powtarzający się sen z uczuciem mocnej potrzeby sprawienia przyjemności jako dziecko matce.?

Pytam z psychologicznego punktu widzenia. Dlaczego takie rzeczy się śnią? Czy jest to związane z czymś nieuświadomionym? Czy śni się dzieciom molestowanym może?

Od razu podziękuję za komentarze które będą miały na celu jakieś propozycje niezwiązane z tematem albo niepoważne treści.

Mam nadzieję że mój wątek posłuży innym, być może ktoś już przerabiał ten temat w swojej terapii.

Odnośnik do komentarza

Najczęściej sny odzwierciedlają rzeczywiste lęki. Sfera łóżkowa to delikatna sfera, to intymna część nas, która jest na tyle prywatna, że nie chcemy by ujrzała światło dzienne. Dogadzanie komuś może oznaczać brak wolności, swobody, zatracenie siebie dla usługiwanie innym, życie cudzym życiem. Matka to potrzeba bliskości, miłości, poczucia bezpieczeństwa, to część nas samych. 

Toteż może być tak, że autorka snów ma despotyczną matkę, której ulega pomimo, że nie chce. Może ma/miała trudne dzieciństwo, które starała sie ukryć ze wstydu przed światem. Ma silną potrzebę by ją dopieszczono, dano miłość, troskę, przyjemność. W snach zawsze się mieszają wątki z życia. Tak ja bym ten sen interpretowała. 

  • Lubię to 1

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...