Skocz do zawartości
Forum

Ludzie myślą, że jestem nieśmiały


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Mój problem polega na tym, że już od dłuższego czasu ludzie z mojego środowiska myślą, że jestem nieśmiały, wstydzę się rozmawiać z dziewczynami i nie mogę sobie nikogo znaleźć. Prawda niestety wygląda trochę inaczej ponieważ mi poprostu jest samemu dobrze i nie mam żadnej potrzeby kontaktu z ludźmi, rozmawiam z innymi tylko jak już muszę, żeby nie wyjść na jakiegoś gbura ale zazwyczaj poprostu unikam kontaktu. Jeśli chodzi o dziewczyny sprawa wygląda podobnie, z tym że odnoszę wrażenie, że czasami próbują mnie na siłę zagadywać i udawać zainteresowananie moją osobą bo sobie w głowie zaszufladkowały mnie jako tego nieśmiałego i starają się mnie jakoś "ośmielić", czasami znajomi zapraszają mnie na jakieś wyjścia po pracy i mówią że muszę się wyluzować, że jestem zbyt poważny etc. A ja mam poprostu to wszystko gdzieś, nie szukam z nikim kontaktu, nie szukam dla siebie żadnej dziewczyny. Męczy mnie poprostu to w jaki sposób mnie traktują i że ciągle ktoś próbuje mnie "ratować". W jaki sposób ja im to mogę raz na zawsze wytłumaczyć, że ja poprostu nie szukam kontaktu bo go poprostu nie potrzebuje i że nie szukam też żadnej dziewczyny, tak aby nie wyjść na jakiegoś dziwaka. Chciałbym poprostu być "przeźroczysty" i mieć w końcu święty spokój ale nie wiem jak to zakomunikować...

Odnośnik do komentarza

Niestety muszę powiedzieć że zbytnio nic z tym nie zrobisz. Ja to nawet kiedyś uwierzyłem w to że jestem nieśmiały przez te wszechobecne naciski. A prawda jest taka, że zwyczajnie są nudni i strasznie powtarzalni. 



Jedyne co można zmienić to grono przyjaciół na jakiś bardziej ogarniętych ale to też niczego nie gwarantuje. A w środowisku pracy to na takich bym nawet nie liczył że będą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...