Skocz do zawartości
Forum

Krwawiące dziąsła


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,  zmagam się z problemem jakim jest przewlekłe krawienie dziąseł,systematycznie chodzę do dentysty który jak sądzę nie radzi sobie z moim problemem ,2,5 roku temu urodziłam dziecko I już w trakcie ciąży zaczęło pojawiać się krwawienie ,jednak do tego momentu nie ustąpiło,kamien jesli się pojawi mam usuwany na bieżąco,za pierwszym razem został przy pisany mi lek clindamycin wraz z probiotykiem ktory pomógł mi na okres 3 miesięcy, potem problemem powrocil i ponownie zostało przypisane mi to samo ,jednak tym razem nie zadziałal on wcale ,dentystka stwierdzając że stan mojego uzębienia jest dobry powiedziała że przyczyną leży wewnątrz organizmu i zleciła różne badania krwi które jak się potem okazało są dobre,rodzinna poleciła mi jedyne co brać witamine b complex i robić plukanki z szalwi,chyba nie muszę dodawać że i tu nie pomogło,dodam że cukier też mam w normie ,mimo cukrzycy ciązowej jaką przechodzilam proszę o rady  w nakierunkowaniu mnie bo już nie wiem gdzie tkwi problem ,czy chodzi o zmianę dentysty itp z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza

Okres ciąży wiąże się z dużymi zmianami hormonalnymi oraz skłonnością do rozszerzania naczyń krwionośnych. Wówczas może dochodzić do wystąpienia objawów wynikających z przerostu dziąseł w ciąży. Ważne zatem, by kobiety w oczekiwaniu na narodziny dziecka codziennie przestrzegały zasad prawidłowej higieny jamy ustnej oraz odbywały regularne wizyty u dentysty. Czy byliście u tych lekarzy https://www.orto-smile.pl/oferta/chirurgia-stomatologiczna-dzieci-i-doroslych

Odnośnik do komentarza

Może to zapalenie dziąseł? Absolutnie takich objawów nie można lekceważyć bo mogą powodować problemy z całym uzębieniem. Zobacz na https://www.dentacity.pl/periodontologia/ gdzie warto się wybrać, jak wygląda leczenie dziąseł i jacy lekarze zajmują się takimi problemami. Im wcześniej będziemy działać tym mniej inwazyjne leczenie na pewno nas czeka. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...