Skocz do zawartości
Forum

Jakie polecacie nawozy


Gość tttr

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie polecacie nawozy, które można stosować, by nie faszerować swoich upraw chemią? Mam niezbyt duży teren przy domu na mały ogródek ale gleba jest tam raczej słaba i tak się zastanawiam co tutaj ewentualnie warto wybrać by faktycznie mieć dobrą efektywność jeśli chodzi o działanie nawozu. Jak możecie coś sensownego polecić to dajcie znać. Chętnie skorzystam z porad, żeby poprawić wegetację.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz glebę, która jest uboga w składniki to tutaj najlepszym wyborem będzie https://carbohort.com/produkt/carbohumic-ogrod-20l/. Preparat, który charakteryzuje się bardzo dobrą jakością a jednocześnie dzięki dużej dawce węgla jest to faktycznie taki wybór, który będzie miał istotny wpływ na to w jakim stanie znajdzie się gleba. Choćby z tego względu poprawią się jej właściwości.

Odnośnik do komentarza
Gość Katarzyna18

Jeśli chodzi o nawozy to ja polecam naturalne, najlepiej działają na roślinki. Ja z kolei mam problem z różnymi szkodnikami, nie bardzo wiem co używać żeby jeszcze bardziej nie zaszkodzić. Mam środki na przędziorki z  https://www.protect-garden.pl/przedziorki-6000  i akurat z tym sobie świetnie poradziłam. Teraz szukam czegoś na stonkę ziemniaczaną.

Odnośnik do komentarza

Witajcie, a czy jeśli drzewka po zimie są w słabej kondycji to czy oprysk na brązowienie iglaków nie zaszkodzi im? Czy jest możliwe że są to przemarznięte iglaki ?
Zastanawiam się też czy popiół z węgla drzewnego jako nawóz może jakoś polepszy sytuacje, gdzieś czytałam, że to się nawet sprawdza więc może ktoś już stosował tę metodę? Będę wdzięczna za porady także w kwestii tego jak zwabić osy czy są odpowiednie preparaty na to?Witajcie, a czy jeśli drzewka po zimie są w słabej kondycji to czy oprysk na brązowienie iglaków nie zaszkodzi im? Czy jest możliwe że są to przemarznięte iglaki ?
Zastanawiam się też czy popiół z węgla drzewnego jako nawóz może jakoś polepszy sytuacje, gdzieś czytałam, że to się nawet sprawdza więc może ktoś już stosował tę metodę? Będę wdzięczna za porady także w kwestii tego jak zwabić osy czy są odpowiednie preparaty na to?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...