Skocz do zawartości
Forum

Zwrot "moja droga"...


Gość Lila

Rekomendowane odpowiedzi

Duzo ludzi tak mowi.Mam kolege ktory tez tak sie do mnie zwraca: "Bo wiesz moja droga..","Zartujesz moja droga?",itp.Ale on jest gejem,wiec nawet nie pomyslam,ze to moze cos znaczyc.Zreszta on do wszystkich dobrych znajomych tak mowi .Nawet do kolegow tez kilka razy slyszalam jak mowil "moj drogi" ?

Mysle,ze to nic nie znaczy.Ale zwroc uwage czy on tylko tak do Ciebie czy do innych tez sie tak zwraca.

 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Gość Lila napisał:

Zwrot "moja droga" użyty parę razy wobec mnie przez kolegę z pracy... Czy to coś znaczy? Co może oznaczać? (Nie, nie było to sformułowanie użyte w sposób ironiczny).

Ciekawe, że jesteś taka pewna, że nie jest to ironiczne gdyż ja akurat ten zwrot używam ZAWSZE i tylko i wyłącznie w momencie kiedy jakaś koleżanka w pracy zrobiła coś tak głupiego na komputerze, że dziwię się, że potrafiła go włączyć i mówię w ten sposób aby nie nazwać jej idiotką.

Odnośnik do komentarza

Wiem, że to nie ironiczne, bo opowiadał mi wtedy jakąś historię ze swojego życia i tak sobie wtrącał to "moja droga". 

Poza tym rzucał w moim kierunku jakieś dwuznaczności, szukał kontaktu i patrzył na moje nogi. 

Pewnie to taki delikatny flircik z jego strony, nic szczególnego. 

Odnośnik do komentarza
Gość Babciasiostra

Terz wam się chcę doszukiwać podtekstów analizy faceta. 

Jesteście w stanie uwierzyć że facet zwracając się grxrcznosciowo kochanie, to już będziecie snuć plan na przyszłość z gościem który jest poprostu sobą i tak się zachowuje a nie inaczej. 

Przy mnie znajomy porawial sobie torbę i co była zachęta czy jsk mam to odebrać!? Poprostu czuł się swobodnie to sobie poprawił worek?

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, Gość Babciasiostra napisał:

Terz wam się chcę doszukiwać podtekstów analizy faceta. 

Jesteście w stanie uwierzyć że facet zwracając się grxrcznosciowo kochanie, to już będziecie snuć plan na przyszłość z gościem który jest poprostu sobą i tak się zachowuje a nie inaczej. 

Przy mnie znajomy porawial sobie torbę i co była zachęta czy jsk mam to odebrać!? Poprostu czuł się swobodnie to sobie poprawił worek?

Też chce Ci się komentować post kogoś, kto rozkminia zachowanie faceta ?

To moja sprawa, co chcę i co będę rozkminiać. ?

Odnośnik do komentarza

Zwrot ''moja droga'' jest uprzejmym ,grzecznościowym i wyzutym z uczuć zwrotem najczęściej w pracy . Nie znaczy nic poza zwykłą zawodową komunikacją pracownikó między sobą. Trochę ochłoń dziewczyno, bo chyba głód emocjonalny doprowadza cię do szukania emocji,tam gdzie ich nie ma, a to może być neikorzystne dla Twojego zdrowia psychicznego  na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.08.2021 o 19:25, Gość Lila napisał:

Wiem, że to nie ironiczne, bo opowiadał mi wtedy jakąś historię ze swojego życia i tak sobie wtrącał to "moja droga". 

Poza tym rzucał w moim kierunku jakieś dwuznaczności, szukał kontaktu i patrzył na moje nogi. 

Pewnie to taki delikatny flircik z jego strony, nic szczególnego. 

A ja mam tylko pytanie: mieszkacie i pracujecie w dużym mieście?:)

Odnośnik do komentarza

To zwrot o posmaku poniżającym. Lekceważącym. Świadczący o tym, że ten co to wypowiada czuje się kimś lepszym niż ten do którego się zwraca. 

Dawniej "panowie" czyli przełożeni czy właściciele służby zwracali się tak do swoich pracowników lub służących.

Jeżeli ktoś tak do kogoś mówi to znaczy, że jest głupi albo chuj złamany. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...