Skocz do zawartości
Forum

Lekka nadwaga mimo odpowiedniego wskaźnika BMI


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem mężczyzną, mam 20 lat. Z uwagi na niskich rodziców i ich geny mam 168cm wzrostu i ważę około 61kg. Mimo odpowiedniego wskaźnika BMI mam lekką nadwagę w postaci pyzów na twarzy i delikatny drugi podbródek, oraz troszkę widocznego brzuszka. Mam wielkie kompleksy co do swojego wyglądu i od początku czerwca regularnie ćwiczę wykonując trening domowy, oraz jeżdżąc około 120km na rowerze tygodniowo (średnio 3 razy tygodniowo, trasa około 40km). Nie zauważam wielkich zmian w swoim wyglądzie i powoli tracę dalszą motywację. Jem bardzo mało, z uwagi na lato nie mam praktycznie apetytu nawet po wysiłku fizycznym. Staram się unikać słodyczy, czy też różnego rodzaju chipsów, sporadycznie raz na tydzień zdarza mi się wypić piwo lub dwa. Nie palę papierosów, ani nie stosuje żadnych używek. Do czerwca mój tryb życia nie był zbyt zdrowy i chce to zmienić. Po jakim czasie regularnego treningu będę mógł zauważyć zmiany w swoim wyglądzie, szczególnie na twarzy + co mogę zmienić aby przyśpieszyć ten efekt? 

Odnośnik do komentarza

BMI nie jest najszczęśliwszym wskaźnikiem. Nie uwzględnia masy mięśniowej, kostnej itd. Zaawansowany kalkulator wraz z innymi parametrami i opisami znajdziesz w sieci. Jest ich wiele - np. https://bmi22.pl.

Prawdopodobnie masz endomorficzną budowę ciała. Trudno ci zrzucić tłuszcz, ale nie jest to niemożliwe. Przy tej budowie ważne jest regularne odżywianie, pilnowanie kalorii (poniżej zapotrzebowania energetycznego) i przede wszystkim regularny i codzienny wysiłek fizyczny. W sieci są też kalkulatory na podstawie ilości spożywanych kalorii i realizowanego wysiłku w ile czasu możesz zrzucić zbędne kilogramy. Zauważ, że przy regularnym wysiłku tłuszcz zmienia się w mięśnie, które też ważą.

Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...