Skocz do zawartości
Forum

Chudnięcie


Gość Daniel

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mój problem jest taki w Listopadzie 2020 ważyłem 101 kg przy wzroście 191 ( wiek 33), jako główny powód tej masy widziałem złe nawyki żywieniowe oraz alkohol spożywany codziennie w postaci 2-4 piw na wieczór. Ponieważ wtedy też wysłano mnie w delegację nie żywiłem się na niej za dobrze bo około 1800 kcal na dzień to max plus do tego dochodził wspomniany alkohol. To za skutkowało tym, że w Kwietniu 2021 ważyłem już 96 kg. Wtedy też zrobiłem sobie badani krwi ( morfologie 25 parametrów i cholesterol). Ponieważ cholesterol wyszedł zły około 250 i trójglicerydy 300 postanowiłem skończyć z alkoholem całkowicie zwłaszcza że od stycznia systematycznie wzrosły u mnie spożywane w ciągu weekendu dawki alkoholu. Razem z tym postanowieniem przeszedłem również na dietę lekko strawną. Po dwóch tygodniach od tej deklaracji wykonałem badania jak poprzednio - wszystkie wyniki były w normie. Kontynułowałęm więc dietę ważąc się w co tygodniowych odstępach czasu i tak z końcem maja na wadze ujrzałem 90 kg, koniec czerwca 88 a w tej chwili 86-85kg. Ponieważ zaskoczony byłem tempem spadania masy zwłaszcza, ze mój tryb życia jest w większości siedzący postanowiłem przeanalizować moje posiłki. Odkryłem, że w okresie od kwietnia do początków lipca dzienna ilość przyjmowanych kcal wynosiła od 1000 do 1400. Przez ostatni tydzień regularnie pilnuję kcal i zapisuje posiłki w tej chwili dziennie przyjmuję od 2100 do 2300 kcal natomiast waga nadal bardzo delikatnie spada. Na początku tygodnia ważyłem 86 teraz 85,3 kg.

Pytanie czy to normalne, że pomimo zwiększenia kcal przez ostatni tydzień waga nadal spada?

Jakie dodatkowe badania zalecacie wykonać - wolę iść już z konkretnymi wynikami do lekarza niż iść dostać skierowanie biegać i potem znowu biegać bo jeszcze coś.

na dzień dzisiejszy planuje poniższe badania:

Antygen nowotworowy 19-9 (rak przewodu pokarmowego) - CA 19-9

Antygen karcynoembrionalny – CEA

Morfologia krwi obwodowej (25 parametrów)

Białko C-reaktywne - CRP

Badanie kału na pasożyty

Analiza ogólna moczu

Badanie kału na krew utajoną - ilościowo FOB GOLD

Pełny pakiet tarczycy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...