Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość _thesweetestperson_

Co robić gdy nerwica natręctw nie pozwala mi normalnie żyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agu
W dniu 15.11.2020 o 18:44, Gość mózg napisał:

ak rozumiesz różnicę między odcięciem się a faktycznym przeżyciem?

Rozuiem tak jak Ty. Odcięcie się to tłumienie tj. Odcięcie od świadomowsci. Przezycie wiąże się z doznaniami w ciele, emocjami, uczuciami, zawirowaniem w umysle , poczuciem straty zalu, , Aż odpuszcza jak w załobie. 

wiąże się z mechanizmami obronnymi bo ta energia dalej jest tylko nienazwana i ukierunkowana gdzieś indziej

Ta energia jest nie uśwaidomiana - a więc niezalezna od nas. Kieruje sie tak jak chce ale dobija sie do światomości. .

Ale nie zawsze rezygnujemy z tego co złe żeby stać się kimś lepszym (...)  Ja w ogóle zrezygnowałem z dzielenia wyborów na dobre i złe. 

Jest takie powiedzenie:"Kiedy upadła duchowość(cnota)  powstała moralność, gdy upadła moralność powstało prawo.."  (Tao te ching).Wg mnie zło bierze się z braku świadomości. Kiedy jestesmy swiadomi - wyparte  nie kieruje   nami. I  nie kończy sie to nigdy, bo cały czas jest jakies napięcie w  pomiędzy tym co swiadome , a nie.

nie musielibysmy  dzielić świata na  nadmiernie  przegródki   gdybysmy mieli swiadomy oglad  - a ze jestesmy z natury niedoskonali  musimy  miec procedury w zanadrzu  ..., i dobrze  do czasu  gdy nie zapominamy o ich funkcji, i -nie  przysłaniają nam sensu w imieniu którego zostały powołane. ...   inaczej  zaczyna sie dziać  kompulsywność   (natręctwo) zamykając klamrą temat wątku 😉) . A wiec kompulsywne trzymanie sie czegos w imię nie wiadomo juz czego - magicznej wiary że uchrnoni przd nieprzewidywalnym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mózg

@franca nie mam siły już odpisywać. Za dużo tekstu. Uznajmy, że się nie zgadzamy ale postaram się dostosować. Nie wiem czy potrafię skoro trafienie w sedno na czyjś temat zrównujesz z prymitywnym ad personam bez ładu i składu.

41 minut temu, Gość Agu napisał:

est takie powiedzenie:"Kiedy upadła duchowość(cnota)  powstała moralność, gdy upadła moralność powstało prawo.."  (Tao te ching).Wg mnie zło bierze się z braku świadomości. Kiedy jestesmy swiadomi - wyparte  nie kieruje   nami. I  nie kończy sie to nigdy, bo cały czas jest jakies napięcie w  pomiędzy tym co swiadome , a nie.

Moim zdaniem podział na dobro i zło jest zbyt prymitywny i powierzchowny. Skupia się na jednym wymiarze a rzeczywistość jest rozproszona. Mi chodziło o takie zło którego jestem świadomy i dochodzę do tego że po prostu nie jestem całkiem dobrym człowiekiem i w życiu nie chodzi o to żeby nim być. Niektóre cechy i wybory są świadomie złe bo mają jakieś części dobra na których mi zależy i są mi potrzebne do układanki. Najważniejsze żeby niczego nie wypierać i odkryć przed samym sobą kim się naprawdę jest i kim chce się być a kategoria bycia dobrym niekoniecznie się z tym w pełni pokrywa. Niektórych rzeczy nie da się zmienić ale muszę sobie na nie pozwolić żeby trzymać się w ryzach.

Samoświadomość to nauka sterowania sobą poruszając się po świecie. Świadomość to kokpit, w którym jest masa wajch i pokręteł. Na którymś etapie wydaje się że zapoznanie się z funkcją każdego pokrętła prowadzi do nieskończoności i możliwości robienia co się chce a okazuje się w końcu że tak naprawdę chodzi o maksymalne wykorzystanie własnego potencjału a nie o żadną realną wolność ani wyższe dobro. I w tym sensie droga do własnego dobra prowadzi czasem przez zło albo trochę przez zło ;)

49 minut temu, Gość Agu napisał:

nie musielibysmy  dzielić świata na  nadmiernie  przegródki   gdybysmy mieli swiadomy oglad  - a ze jestesmy z natury niedoskonali  musimy  miec procedury w zanadrzu  ..., i dobrze  do czasu  gdy nie zapominamy o ich funkcji, i -nie  przysłaniają nam sensu w imieniu którego zostały powołane. ...   inaczej  zaczyna sie dziać  kompulsywność   (natręctwo) zamykając klamrą temat wątku 😉) . A wiec kompulsywne trzymanie sie czegos w imię nie wiadomo juz czego - magicznej wiary że uchrnoni przd nieprzewidywalnym.

Kompulsywność to autopilot zapętlony na trybie ERROR ;) Zgrabnie zakończyłaś ten wątek. Pozdrawiam Was :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mózg
1 godzinę temu, appendix napisał:

ie ma teorii o trwałej zmianie osobowości pod wpływem np.psychoterapii.Przykład Mariusz Trynkiewicz patologiczny morderca i gwalciciel.Przesiedział w więzieniu 25 lat i mosobowośći dyssocjalnej na inną nie zmienił i poszedł do więzienia "dla bestii".

Nieprawda, są dane na temat wpływu terapii i faktycznie jest skuteczna w leczeniu zaburzeń osobowości. Twoja teoria na temat osobowości jest uproszczona i nie jest naukowa. Osobowość ciągle ewoluuje i wcale nie jest dziedziczona. Składa się na nią więcej czynników niż jesteśmy w stanie zbadać ale sami siłą woli i dzięki informacjom jesteśmy w stanie kształtować własną osobowość i stajemy się jej współautorami i koordynatorami. Przykład patologicznego psychopaty pedofila jest kiepski bo dotyczy akurat zaburzeń na które nie wynaleziono terapii.

1 godzinę temu, appendix napisał:

Psychoanaliza, będąca naukowym szaleństwem Freuda, nie jest nurtem nowoczesnym i nie nawet podrzędnm nurtem w psychiatrii.

Tutaj się z Tobą zgadzam ale psychoanaliza przyczyniła się do powstania innych nurtów które mają działanie udokumentowane naukowo.

Godzinę temu, appendix napisał:

Ja wyciągam do Agu i Do Ciebie Mózg Prawicę 

NIe chcę się z Tobą kłócić. Chciałem tylko zwrócić uwagę na pewne objawy więc przepraszam jeśli w którymś momencie Cię uraziłem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agu
10 godzin temu, appendix napisał:

Przepraszam

Zamiast przepraszam przyjmij feedback i  przestan produkowac szkodliwe bzdury

10 godzin temu, appendix napisał:

Wróćmy do dialogu a sporu nie może rozstrzygać nienawiść.

Wiec   zadam  zedytowania wszystkuch  postow (w tym watku) w ktorym straszysz mnie prokuratura, posadzasz o atak lub  piszesz ze jestem niemerytoryczna. Inaczej nie ma mowy o dialogu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agu
7 godzin temu, Gość mózg napisał:

Nieprawda, są dane na temat wpływu terapii i faktycznie jest skuteczna w leczeniu zaburzeń osobowości. 

psychoanaliza przyczyniła się do powstania innych nurtów które mają działanie udokumentowane naukowo.

Tak jest mnostwo badan potwierdzajacych  leczenie zaburzen osobowosci terapia -  czego leki nie dokonaja. I  czywiscie osobowosc nie jest wrodzona - styl poznawczy jest wrodzony, temperament ale osobowosc sie ksztaltuje w zuciu i poprzez niedomnkiecia w poszczegolnych fazach rozwojunastepuja zaburzenia.

Co do psychoanalizy- nurt najbardziej zblizony to nurt psychoanalityczny (wykonywany przez samych psychoanalitykow) . Ma doskonaly wplyw na leczenie bardzo silnych zaburzen,  z ktorymi inne metody nie daly rady.Oddzial leczenia zab. 7f w szpitalu babinskiego  posluguje sie   ta  metoda. To najbardziej uznane miejsce w Polsce dla mlodych osob z zaburzeniami szukajacych pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agu

Ja nie usuwam postów.

13 godzin temu, appendix napisał:

Prosze cie o edycje postow, usuwajac tresci w ktorych straszysz mnie prokuratura, oskarzasz o niemerytorycznosc i ataki.Ponadto oczekuje zaprzestania szerzenia bzdur nt. terapii 

Co do reszty, rób jak uwazasz

Uwazam ze z terrorystami sie nie dyskutuje.

W dniu 15.11.2020 o 19:21, appendix napisał:

I mówię najdelikatniej jak mogę , odwal się od mojej osoby.

Jeżeli myślisz ,że nie znajdę sił ani czasu żeby spojrzeć ci z bliska w oczy-to się bardzo ale to bardzo mylisz.

!?

W dniu 15.11.2020 o 19:21, appendix napisał:

Zwrocilem się o likwidację konta do Administratora, które zostało przyjęte.

...Czy dlugo trwa procedura wykonawcza od momentu takiego przyjecia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agu
W dniu 17.11.2020 o 09:21, appendix napisał:

co było złe między nami ..

Za dlugo to obserwuje, by sie na to nabrac

Przeprosiny to akt bezwarunkowy.

Moja prosba to rowniez akt bezwarunkowy: prosze o edycje posta w ktorym straszysz mnie prokuratura.

Przeprosiłem 

Przeprosiles by dwa posty nizej znowu pisac swoje   nt. Terapii - dezinformowac o tym co Ci sie wydaje, nie przyjmujac niczego co zostalo napisane,  nie zrozumiales chyba o co prosze.

---

W dniu 16.11.2020 o 17:39, appendix napisał:

Sporu nie może rozstrzygać nienawiść.

uwazam ze z tej zawisci powinienes zrezygnowac pierw sam. A to co zastosowales tu do mnie bylo agresja, Dlatego prosze Cie o edycje posta w ktorej straszysz mnie prokuratura.I ponownie pytam..

W dniu 15.11.2020 o 15:21, appendix napisał:

Zwrocilem się o likwidację konta do Administratora, które zostało przyjęte.

...czy dlugo trwa procedura wykonawcza od momentu przyjecia takiego zgloszenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 17.11.2020 o 09:59, Gość Agu napisał:

Wydarzyla siew Twoim zyciu kiepska sprawa- przez 30 lat nikt Ci nie pomogl. Po  latach stoisz gdzie stoisz,  Zjadles cala apteke, wiesz o biochemii mozgu wszystko i...nic.

W dniu 17.11.2020 o 09:59, Gość Agu napisał:

To co robisz na forum ma charakter zawistny. Doradzasz ludziom to by za 20 lat byli w tym samym punkcie co Ty.

Te tresci zostaly z ostatniego posta usuniete, jako oczywiste chwyt ad personam. To moje drugie ostrzezenie w tym watku, nastepnym razem juz naprawde bede usuwala cale posty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agu
4 godziny temu, franca napisał:

Te tresci zostaly z ostatniego posta usuniete, jako oczywiste chwyt ad personam. 

Pozostawiam Cie. z Twoim poczuciem oczywistości.

gdybyś zareagowała stosownie wcześniej  na szkodliwe dezinformacje ( b. szkodliwe...co  zdążyliśmy chyba już  ustalic) ,  cała ta historia nie musiałaby się wydarzyc. Ani  ja - ani nikt inny - nie musiałby tu niczego dociskać. (I wyciagac rzeczy które normalnie może nie trzeba byłoby wyciagac..)

Zareagować stosownie w pore mógł tez sam podmiot wydarzeń (który przyjmowaniem feedbacku zainteresowany był  niestety najmniej).  Taka a postawa moze skończyć się żle (jak spotkanie rozpedząnego auta z drzewem),   szczególnie  jeśli zadziewa się z kims,  kto jest zorientowany na ochrone granic (własnych i w ogóle)..

Przykro mi że musiało mieć to tu miejsce. Ciesze się że posty App. atakujące mnie zostały usunięte. Mysle że można wyciagnac stosowne wniaski by podobnych sytuacji uniknąć na przyszlosc.

---

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agu

To forum nie miało moderatora przez długi czas, jesteś nim od dwóch m-cy chyba...i trzymam kciuki.

Jednoczesnie dziele się refleksjami ( tutaj, bo dużo argumentó tu padło już nt. forum... )

- uważam że posty typu incela powinny być kasowane. nie chodzi  mi o szkodliwośc ( bo to tylko zadziornośc niskich lotów) ale o to  ze obniża to  bardzo poziom :   ktoś ma bolesny problem, wyszukał forum .. ale nim to, orientuje się gdzie jest - iczyta to co czyta a   nieraz jest taka seria wątków że tragedia, (ja gdybym nie wiedziała że odbywają się tu sensowne rozmowy to bym stąd weszła i wyszła.I mam przekonanie , że takich osób może być  dużo, które tu wchodzą i wychodzą, a od pewnego czasu, zostają no Ci wichrzyciele..

-  można by przyjąć że to forum "psychologia" a nie "wyrzyg". I jeśli ktoś nie potrafi mentalizowac tego co czuje to poziomu problemu psych. - to być może to nie jest forum poświecone jemu..

- często sa watki typu "inne" i nie ma co sztywno trzymać się zakazu ich tworzenia ( prowadzą nieraz. do ciekawych dygresji), natomiast   dla np. BJz mogłoby  być korzystne i rozwojowe , gdyby przez nowe praktyki został zmobilizowany zgłaszać swoje tematy ujęte jednak w swój  w problem psych.( i nie ewakuować ich w problemy świata zewnętrznego )

...zostawiam pod Twoja rozwagę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Loraine
W dniu 7.11.2020 o 23:57, franca napisał:

Dlatego usuwam post, w ktorym takie rzeczy sie pojawily. Natomiast na razie nie widze potrzeby usuwania nikogo z forum. Niezaleznie od tego, nie mam takiej mozliwosci. Ludzie z Redakcji, gdy prosili mnie o pomoc w moderowaniu forum, nie dali mi narzedzi do tego. Tak jak do paru innych rzeczy. 😛

Franca, ale usunąć wątek możesz? Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...