Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Zakład pracy skierował nas na badanie na przeciwciała na Covid. Moje wyniki obydwa są pozytywne, tzn. Anty - SARS - Cov 2 IgG - pozytywny: Ratio 6,09 (negatywny <0,8; graniczny 0,8-1,1; pozytywny >1,1) Anty - SARS - Cov IgA - pozytywny: Ratio 3,99 (negatywny <0,8; graniczny 0,8-1,1; pozytywny >1,1). W związku z tym, żeby jednoznacznie stwierdzić czy jestem zakażony czy nie, to za dwa dni mam badanie wymazowe. Ale mam pytanie jak interpretować te wyniki? Co to oznacza IgG i IgA. Czuję się teraz bardzo dobrze, nic mi nie dolega. A nawet jeśli przechodziłem zakażenie w przeszłości to na pewno przebiegło ono raczej bezobjawowo. Czy np. wynik pozytywny na IgA może oznaczać obecność przeciwciał ale również dobrze na każdą inną infekcję? (np. ja jestem alergikiem i co roku, maj czerwiec mam katar, etc. od jakiś pyłków. Poza tym, cierpię też na dolegliwości jelita - przewlekłe zapalenie - to mam genetycznie.) Pytam, bo trochę się przestraszyłem, takimi wynikami. Nie miałem nigdy żadnych objawów Coronowirusa.

Odnośnik do komentarza
Gość Gość s...5

Też o tym czytałem.

Zaskoczyły mnie te wyniki po prostu. Bo to że przechorowalem covida bezobjawowo to może i mogło tak być. Ale te drugie przeciwciała to niby co by to oznaczało że mam aktywna infekcje Covid? Niemożliwe...żadnych objawów przecież nigdy nie miałem...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...