Skocz do zawartości
Forum

Bardzo przeżywam przyszłe wybory prezydenckie


Gość damian18

Rekomendowane odpowiedzi

Gość damian18

Jestem młody jeszcze ale bardzo przezywam przyszłe wybory na prezydenta w Polsce. Cały czas tylko o tym myslę to już stało sie takim moim małym świrem bo całe życie teraz mi sie wokół tych mysli kręci. Po prostu cały czas zyję w strachu że co by to było gdyby pani Kidawa przegrała z Dudą. Ja wiem co nas wtedy czeka będziemy żyć w biedzie i bedziemy wstydem na cały świat. Boję się mimo tego ze wszyscy których znam zagłosują na panią Małgorzatę i wiem że ona ma większe szanse niż Duda bo wszyscy będą na nią w 2 turze głosować co głosowali na innych niż Duda ale mimo to mam nadal ogromny lek przed tym ze coś zostanie sfałszowane i wygra Duda i wtedy już dla mnie pszyszłosci w kraju nie będzie bo za rok rozpocząć chciałem studia a tak będe musiał wyjechać. Przeraza mnie ta wizja że znów Duda moze wygrać i zmarnowac potencjał nas młodych

Odnośnik do komentarza
Gość BógJestZły

Albo jesteś podstawionym trollem platformowym, albo faktycznie niedouczonym młodzikiem. Wybór Kidawy za Andrzeja to jak zastąpienie cukru aspartamem. Jeśli myślisz, że to coś zmieni to zasługujesz na uśmiech politowania. Te same ryje czy to z PO czy PiS to jedna sitwa, socjaliści, malwersanci i złodzieje. Uwierz mi, że jakby tylko Kidawka ze swoimi ziomkami dorwalaby się to władzy to natychmiast pokazałaby Polakom środkowego palca, by kontynuować karierę swoich poprzedników. Nierobów i złodziei. Ja głosuje tylko na ugrupowania wolnościowe. Po tylu latach socjalizmu tylko takie ugrupowania mogą uratować nasz kraj. Wolnościowa jest tylko konfederacja. Reszta będzie pogłębiać katastrofę i pociągnie nas na dno. Dlatego głosuje na bosaka, a jak on przegra to w drugiej rundzie na Kidawę, nie dlatego, że jest lepsza od dudy, bo nie jest, ale dlatego, że jest z opozycji i jako prezydent będzie nieszkodliwa dla Polaków, ale będzie uprzykrzać życie PiSowi i tyle będzie sobie mogła zrobić. Spowolni upadek PL, bo będzie robić na przekór pisowi. Jeśli ona zostałaby prezydentem i KO doszlo do władzy to dramat. Oni ukradli 19 miliardów z OFE, a jak zapytano panią kidawe gdzie jest jest ta kasa to ona odpowiedziała "no gdzieś poszła do jakiejś takiej..."

Odnośnik do komentarza
Gość damian18

Ja lubię panią Kidawę i ufam że nie zrobi tego co teraz pis. a gorzej już w  państwie być nie może niż jest za rządów pis. Wiem że za Platformy żyło się Polsakoa lepiej z opowieści rodziców i innych starszych ode mnie i dlatego chcę dać Koalicji szansę a pani Kidawa wydaje się odpowiednia jest spokojna i nie ma w niej niechęci i nienawiści do innych.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość damian18 napisał:

Ja lubię panią Kidawę i ufam że nie zrobi tego co teraz pis. a gorzej już w  państwie być nie może niż jest za rządów pis. Wiem że za Platformy żyło się Polsakoa lepiej z opowieści rodziców i innych starszych ode mnie i dlatego chcę dać Koalicji szansę a pani Kidawa wydaje się odpowiednia jest spokojna i nie ma w niej niechęci i nienawiści do innych.

Jest nadzieja w narodzie!  Szkoda, że nie wszyscy młodzi ludzi zdają sobie sprawę z tego, że za jakiś czas, to oni będą spłacać długi przeznaczone na przekupstwo głupich i łasych na kasę rozdawaną z budżetu.

Odnośnik do komentarza
Gość BógJestZły
7 godzin temu, Gość damian18 napisał:

Ja lubię panią Kidawę i ufam że nie zrobi tego co teraz pis. a gorzej już w  państwie być nie może niż jest za rządów pis. Wiem że za Platformy żyło się Polsakoa lepiej z opowieści rodziców i innych starszych ode mnie i dlatego chcę dać Koalicji szansę a pani Kidawa wydaje się odpowiednia jest spokojna i nie ma w niej niechęci i nienawiści do innych.

Przecież pani Kidawa to półgłówek i platformowy pajac. Za platformy żyło się lepiej? To byli oszuści, złodzieje, malwersanci, którzy tylko po to doszli do władzy, żeby się nakraść. Nad PiSem dawało im to tylko tą przewagę, że nic nie zrobili, nie ingerowali w gospodarkę, tylko siedzieli i kradli, bo tylko to ich interesowało. Chcesz powtórkę z tego samego? Nie powinno się głosować na żadne z tych ugrupowań. Ja zagłosuje na nią tylko jeśli Bosak nie wejdzie do drugiej tury i tylko dlatego, że jak ona zostanie prezydentem to będą się wzajemnie z PISem blokować i ani jedno ani drugie niczego nie ugra, bo prezydent nic nie może bez partii, a partia bez prezydenta. I w ten sposób zablokuje się i unieszkodliwi obie strony do czasu wyborów parlamentarnych. Przynajmniej będą bezsilni. 

Odnośnik do komentarza
Gość BógJestZły

Właśnie dobrze. Niech się interesuje to może nie będzie tak głupi jak większość tego niewyedukowanego narodu, który nie zna historii, nie ma pojęcia o ekonomii i polityce, a głosują na tego kogo zobaczyli w telewizji. Jedyna nadzieja w przyszłym pokoleniu, bo stare pokolenie już przepadło. 

Odnośnik do komentarza

Świat tak pędzi i się zmienia -  Diametrialnie, a my tu w Polsce nie potrafimy wyjśc poza konflikt PIS-PO.

Obu  partiiom sprzyja to by nie stawiać czoła temu co dzieje się aktualnie, by  nie mówić co się zmieni i jak,  na świecie,  w ciągu bagatela ledwie 10 przyszłych lat: w gospodarce, w życiu społecznym, ochronie zdrowia, organizacji pracy.. Swiat który jest aktualnie chwieje się (upada) na naszych oczach i trzeba polityków , którzy maja pomysl na ta sytuacje.

Narazie poza nielicznymi niszami mamy w Polsce elity , które chca albo chronić nas przed tym co było (PIS), albo takich którzy mieliby sprawić, "żeby było tak  jak było" (PO) ... i rzesze ludzi którzy kupują ten dyskurs i organizują sobie wg niego głowe, 

A To co było i tak nie  nie wróci, a nawet jesli to nie wystarczy na czasy które nadchodzą.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Wilczka

Obecny system musi upasc bo zwyczajnie przestal działać Autor napisal,ze zyje w ciaglym strachu- to niby ma byc to mlode,dzielne pokolenie? Za kilka ,kilkanaście lat pewnie to sie zmieni ale najpierw ludzie,ktorzy sa u wladzy,jak i w opozycji musza pojsc na emeryture, wowczas kandydować zaczną ludzie o otwartych umysłach, nie przesiaknieci chorymi wzorcami Pokolenie musi sie wymienic ale nie wsrod glosujacych tylko wsrod kandydujących Na razie to jest to samo szambo,ktore bylo tylko teraz zaczyna pomalu sie przelewac

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość Wilczka napisał:

 Za kilka ,kilkanaście lat pewnie to sie zmieni ale najpierw ludzie,ktorzy sa u wladzy,jak i w opozycji musza pojsc na emeryture, wowczas kandydować zaczną ludzie o otwartych umysłach, nie przesiaknieci chorymi wzorcami Pokolenie musi sie wymienic ale nie wsrod glosujacych tylko wsrod kandydujących Na razie to jest to samo szambo,ktore bylo tylko teraz zaczyna pomalu sie przelewac

Zgadzam się. optymizm pozwala mi zachować to że w Polsce naprawde sa ludzie którzy maja potencjał by stanowić elity.Mamy mnsóstwo trzeźwych wykształconych ludzi z otwartymi umysłami. kapitalizm zdążył nas nasycić, ale nie rozleniwić, i rozpieścić... pamietamy  wcześniejszy system.

mało ludzi ma świadomość co my polacy w ostatnim 30. leciu prześlismy: Transfrormacja + dokładka globalizacja w którą weszliśmy niemal jednocześnie... na poślizgu;  jako pierwszy kraj przechodzący  tak radykalnie z jednego systemu do drugiego. Ogrome  koszty  tzw.( mówiąc brzydko)  dołów społęcznych , którzy ponieśli zmiany na swoich  barkach..ich nie docenienie i przegrana PO 2015  (przerazajace jak ta partia  do dziś praktycznie  nie poytrafi wyciągnać wnisków z tego momentu)

---

Może to jest właściwy instynkt - niech to szambo samo się najpierw przeleje, zamiast z nim walczyć, może nie ma jeszcze własciwego momentu. W Polsce naprawdę są środowiska, które potrafią stawiać trzeźwe, słuszne diagnozy. Mało tego potrafia to czynić też "zwykli, prości" ludzie... 

Ale by tetrzeźwość zachować, nie można ładować się ta emocjalne w aktualne <zastępcze>  konflikty wewnętrzne. nie możemy upuszczać jako społeczeństwo na to tyle energii, bo zabraknie jej gdy przyjdzie na realne konstruktywne mobilizacje.

Młode pokolenie? Dorasta i wykluwa się w niestabilnych czasach, - w niczym innym  nie maja zakorzenienie, ich lęk jest uzasadniony, moze wyczuwają to czego dojrzali "uśpieni" nie wyczuwaja.

2 godziny temu, Gość Wilczka napisał:

Obecny system musi upasc bo zwyczajnie przestal działać 

Musi, rzecz o tym tylko jak upaść mimo wszystko  na 4 łapy,

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Gość damian18 napisał:

Ja lubię panią Kidawę i ufam że nie zrobi tego co teraz pis. a gorzej już w  państwie być nie może niż jest za rządów pis. Wiem że za Platformy żyło się Polsakoa lepiej z opowieści rodziców i innych starszych ode mnie i dlatego chcę dać Koalicji szansę a pani Kidawa wydaje się odpowiednia jest spokojna i nie ma w niej niechęci i nienawiści do innych.

Ty to możesz sobie ufać komu chcesz ale realia są niestety smutne.. 

Duda wygra te wybory. Daje na to 85%. 

Jeśli naprawdę uważasz że kidawa jest taka super to współczuję Ci braku chociażby minimalnej wiedzy. Poszukaj sobie w Internecie to się dowiesz że biała to ona nie jest. To nie jest tajna wiedza. Poszukaj jej wypowiedzi. Tak ja zachwalasz ale czy masz pojęcie w jakim kierunku idą jej plany oraz kto dla niej się liczy i jest najważniejszy? Bo zapewniam Cię że nie jest to polska.

Należy do KO dawniej PO i ma jasne poglądy a one nic nie mówią wprost o Polsce czytaj, żeby było zwykłym ludziom lepiej. 

Z polityce polskiej bo do tej się ograniczę, nie ma, chyba, ani jednego człowieka z czystym sumieniem. Tak szczerze powiedzmy sobie. Polityk to zawód jak każdy inny. Szkoda że większość z nich traktuje to źle i gra nie fair wiedząc że w rękach ma władzę. To aż przerażające.

I przeraża mnie ten wpis także. U nas w kraju musiałaby nastąpić totalna wymiana władzy i partii żeby być może - bo i to nie byłoby pewne, zaczęło coś lepiej się dziac.

Wiem że to forum. Wiem że można tu wymieniać poglądy. Wiem. Ale to jest akurat temat zły. Temat który może bardzo poroznic nawet obcych rozmówców. Ja prawie zawsze unikam tego tematu. I z tego co widać już dyskusja się rozegrała. Jedni chwalą wpis inni gania.. Tak będzie zawsze. Stąd tyle partii, kandydatów itp.

To forum ma jakaś kulturę fajnie byłoby gdyby tak zostało. A tematy polityki temu nie służa. . 

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Gość damian18

Błagam nie załamujcie mnie! Duda nie może wygrac tych wyborów. Ja wiem jak było gdy rządziło PO. Oni tez coś tam mieli za skóra ale nie tak jak pis. Moji rodzice prowadzą działalność gospodarcza zatrudniają ludzi i sami mówią że teraz im się gorzej finansowo powodzi niż za PO. Wtedy nasza rodzina miała więcej bo dziś najbogatsi w Polsce są bezrobotni i menele a  nie porządnie pracujacy ludzie. Chciałbym tu pozostać ale gdyby Duda wygrał zmuszony będe wyjechać do bardziej cywilizowanego kraju gdzie ludzie się szanuja i jest tolerancja i normalne życie. Wstydzę się własnego pochodzenia że pochodzę z takiej zacofanej ciemnoty jak polska gdzie tylko o wierze sie mówi i na to pieniądze daje. Jestem młody i załamany. Holandia już dawno poszła po rozum i gdy kiedyś tam byłem byłem w hipermarkecie zrobionym z kościoła. Tam już dawno ludzie na oczy przejrzeli i im ten kościół się przydał do czegoś a my dalej nie umiemy używać prawidłowo tego budynku tylko na jakieś modły jak mówi polityka. Dziękuję za zrozumienie mnie. To trudne gdy młody człowiek żyje w strachu że go politycy wykończą. Dlatego ufam pani Kidawie jest dla mnie wiarygodna i wierzę że ona mysli o wszystkich by nie dzielić ludzi i to widać w jej wypowiedziach. dlatego nie chce kolejnych rządów Dudy.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, laurette napisał:

Wiem że to forum. Wiem że można tu wymieniać poglądy. Wiem. Ale to jest akurat temat zły. Temat który może bardzo poroznic nawet obcych rozmówców. Ja prawie zawsze unikam tego tematu. I z tego co widać już dyskusja się rozegrała. Jedni chwalą wpis inni gania.. Tak będzie zawsze. Stąd tyle partii, kandydatów itp.

Też tak uważam i staram się nie dyskutować na tematy polityczne z ludźmi o odmiennych poglądach. Jednak nie mogę sobie podarować:

3 godziny temu, laurette napisał:

Tak ja zachwalasz ale czy masz pojęcie w jakim kierunku idą jej plany oraz kto dla niej się liczy i jest najważniejszy? Bo zapewniam Cię że nie jest to polska.

Należy do KO dawniej PO i ma jasne poglądy a one nic nie mówią wprost o Polsce czytaj, żeby było zwykłym ludziom lepiej. 

Jakie "lepiej" i czyim kosztem? Na szczęście nie wszyscy zwykli ludzie dają się przekupić prezentami w postaci pieniędzy "z nieba" od władzy. Niektórzy, ci bardziej tępi i prymitywni mówią wprost, że "Kaczyński im dał" i cieszą się z tych "darów", które rujnują budżet państwa, byle aktualna władza utrzymała się przy korycie. Tyle tylko, że ich wyobraźnia tak daleko nie sięga. Liczy się 500+, emerytura dla wielodzietnych matek, 13 i 14 emerytura, dopłaty do krów, czy innego zwierza itd... że nie wspomnę o całych rzeszach uprzywilejowanych, którzy nie płacą składek emerytalnych, a potem otrzymują pokaźne emerytury. Polski na to nie stać! ...ale władza mąci, że stać, jak najbardziej, a poprzednicy nie dawali, bo byli złodziejami i brali dla siebie ? . Trzeba być totalnym bezmózgiem, żeby wierzyć w tak absurdalne bzdury, a jednocześnie odwracać głowę od rzeczywistości. Podążamy śladami Grecji.

Nasz kraj się pogrąża, cofamy się w rozwoju, wracamy do komuny, tracimy wolność i szacunek na arenie międzynarodowej. KO i K-Błońska walczą właśnie o Polskę i jej przyszłość. Zresztą przez kolejne lata, ciężko i uczciwie pracujący ludzie  będą spłacać długi do których doprowadziła aktualna władza. Ekonomiści chwytają się za głowę, socjologowie od lat  (na podstawie wielu badań) alarmują, że nic tak nie niszczy i nie rozleniwia ludzi, jak rozdawnictwo pieniędzy w postaci przesadnego socjalu. 

Szkoda słów, bo już się zdenerwowałam. Przyznam, że ja także z przerażeniem czekam na kolejne wybory. Zastanawiam się jakiego dna nasze Państwo będzie musiało sięgnąć, żeby przynajmniej część elektoratu tej władzy przejrzała na oczy? 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, laurette napisał:

Z polityce polskiej bo do tej się ograniczę, nie ma, chyba, ani jednego człowieka z czystym sumieniem. Tak szczerze powiedzmy sobie.

Dokładnie tak, dlatego ja nigdy nie powiem, że ufam jakiemuś politykowi. Mogę mieć jakieś pooglądy, ale nie ufam nikomu!

21 godzin temu, Gość BógJestZły napisał:

Albo jesteś podstawionym trollem platformowym, albo faktycznie niedouczonym młodzikiem. Wybór Kidawy za Andrzeja to jak zastąpienie cukru aspartamem. Jeśli myślisz, że to coś zmieni to zasługujesz na uśmiech politowania. Te same ryje czy to z PO czy PiS to jedna sitwa, socjaliści, malwersanci i złodzieje.

Dawno się z Tobą nie zgadzałam ? 

8 minut temu, Yonka1717 napisał:

Zastanawiam się jakiego dna nasze Państwo będzie musiało sięgnąć, żeby przynajmniej część elektoratu tej władzy przejrzała na oczy? 

Głębokiego dna...

 

 

image.png

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Yonka1717 napisał:

ale władza mąci, że stać, jak najbardziej, a poprzednicy nie dawali, bo byli złodziejami i brali dla siebie ? 

KO i K-Błońska walczą właśnie o Polskę i jej przyszłość.

Szkoda słów, bo już się zdenerwowałam. Przyznam, że ja także z przerażeniem czekam na kolejne wybory. Zastanawiam się jakiego dna nasze Państwo będzie musiało sięgnąć, żeby przynajmniej część elektoratu tej władzy przejrzała na oczy? 

Oj Yonka aż tak naiwna jesteś jak to sugerujesz po tym wpisie? Naprawdę uważasz że poprzednia władza była lepsza choćby minimalnie? Jeśli tak to brak słów. Zapomniałaś o aferach i innych ? Najwidoczniej. Poza tym to trochę Cię rozumiem.. Haha tamci nie dawali socjalu fakt. Kasa dziwnym sposobem znikała. Ale czy chcesz czy nie to obecna władza niestetylub stety bardziej podoba się tej liczniejszej reprezentacji narodu czyli powiedzmy zwyklemu obywatelowi. 

Już pisałam. W naszej polityce chyba nie da się nie być złodziejem.. i to widać od dawna.

KO walczy o Polskę tak? Chyba o swoje marne interesy. Równie dobrze kidawa mogłaby być Niemka i też by było. Bo to co na zachodzie ja bardziej obchodzi. 

Ile ludzi tyle poglądow. Dlatego uważam że to zły temat na forum. 

Przejrzała na oczy? Ciekawe kogo masz na myśli. Zapewne elektorat PIS przede wszystkim. A wiesz o tym że tacy jak oni rownie dobrze mogą modlić się po cichu by elektorat KO przejrzał na oczy. Zapewne tak jest. 

Szkoda tylko że obrażasz poniekąd tych ludzi. Myślałam że tu sobie podarujesz ale widzę emocje Cię opanowały za mocno..

Cóż. Ja też się obawiam tych wyborów. Ale wynik jest do przewidzenia tak sądzę.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, laurette napisał:

Zapomniałaś o aferach i innych ?

Afery są i teraz, można by wymienić kilka ? Były-są -i będą.

4 minuty temu, laurette napisał:

KO walczy o Polskę tak?

Szczerze... nikt nie walczy o Polskę ? Walczą jedynie o władzę, każdy jeden bez względu na partię.  Amen

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Javiolla napisał:

Afery są i teraz, można by wymienić kilka ? Były-są -i będą.

Szczerze... nikt nie walczy o Polskę ? Walczą jedynie o władzę, każdy jeden bez względu na partię.  Amen

 

Wiem wiem były są i będą, wiem o tym Javiolla  ?

napisałam tylko Yonce bo zapomniała o tym i wybieliła dawne PO.

Javiolla to nie było z mojej strony pytanie, tylko odniosłam się do opinii którą komentowałam.

Ja politykom nie ufam, nigdy nie będę. Wybieram tylko to tzw mniejsze zło ?

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Teraz, laurette napisał:

wybieram tylko to tzw mniejsze zło ?

Dokładnie tak samo jak ja. Dlatego nawet nie próbuję nikogo przekonywać do swoich racji, bo można by zacytować "Dzień świra":

"(...) Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza! (...)"

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Javiolla napisał:

 Dlatego nawet nie próbuję nikogo przekonywać do swoich racji, bo można by zacytować "Dzień Świra"

No otóż to. Dokładnie! Moja racja zawsze najlepsza ?

Dlatego tak czy inaczej temat strasznie rozniacy nawet tu na forum publicznym. 

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Ale się rozkręciliście w odpowiedziach na prowokację?

To tak jakby dyskutować na temat wiary, bez sensu. Każdy ma swoje poglądy i innym nic do tego. Po co się tak podniecać?

A tak na marginesie, najlepiej samemu dopchać się do władzy, później oceniać innych. 

22 godziny temu, Gość damian18 napisał:

Jestem młody jeszcze ale bardzo przezywam przyszłe wybory na prezydenta w Polsce. 

Masz blade pojęcie o polityce, ale wszystko przed Tobą, masz też szansę w przyszłości dojść do władzy, kraj wtedy będzie mlekiem i miodem płynący.  

 

Javiolla, Piłsudski miał rację, z tym, że nie ma innej opcji?

 

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Gość damian18 napisał:

Jestem młody (...) bardzo przezywam (...) cały czas zyję w strachu (...) Boję się (...) wiem (...) mam nadal ogromny lek (...)  pszyszłosci w kraju nie będzie(...) Przeraza mnie (...) zmarnowac (...)

 

 

2 godziny temu, Gość damian18 napisał:

Błagam (...) wiem (...) zmuszony będe  (...)  Dziękuję za zrozumienie . To trudne (...) człowiek żyje w strachu że go (...)wykończą. 

Pełne zrozumienie ? .. a moze bardziej Ci  się opłąca  teraz schron   budowac niż wojażować po Europie ?

 

Odnośnik do komentarza
Gość Loraine
23 godziny temu, Gość damian18 napisał:

ale mimo to mam nadal ogromny lek przed tym ze coś zostanie sfałszowane i wygra Duda i wtedy już dla mnie pszyszłosci w kraju nie będzie bo za rok rozpocząć chciałem studia a tak będe musiał wyjechać. Przeraza mnie ta wizja że znów Duda moze wygrać i zmarnowac potencjał nas młodych

Witaj Damian,
nie uzalezniaj swojego dalszego kształcenia od wyborów w Polsce. Naturalnie masz rację że przyszłość kraju zalezy od tego jak Wy młodzi będziecie głosować, bo ten kraj zostanie własnie dla młodych ludzi i w średnim wieku. A z ostatnich wyborów widać było że młodym zupełnie nie zalezy na tym aby iść na wybory lub po prostu nie mają żadnego zdania wyrobionego na temat polityki i polityków. Wolą odpuścić wybory bo ich zdaniem "nic się nie zmieni". Ty masz takie poglądy polityczne ale poczytaj o przeszłości Polski, Gomułce, Gierku, Jaruzelskim. Poczytaj o tych politykach którzy startują na fotel Prezydenta, oraz poczytaj więcej o partiach z których się wywodzą. Kto w tych partiach się znajduje (w których partiach jest najwięcej osób o niejasnej przeszłości lub przeszłości która powinna sprawić że nigdy nie powinni zasiadać w politycznych ławach). Młodzi ludzie się nie interesują tym, a to jest niezwykle ważne, aby nie popełnić błędu na przyszłość. Już w ostatnich wyborach ludzie pokazali że chcą zmiany głosując i wprowadzając dwie różne ale nowe partie z młodymi ludźmi czyli Lewicę i Konfederację. Chyba co do jednego każdy się zgodzi, że politycy chcą mieć większość po to aby miec władzę. Bo władza pozwala na wszystko. Daje możliwości posiadania ale i szybkiego upadku i straty. A jest niezwykle niebezpieczna w rękach głupców. Co do twojego kształcenia to jeżeli masz możliwość kształcenia zagranicą to super. Ale jeżeli nie, to nie widzę powodu abyś wyjeżdżał. Skończ studia jakie wybrałeś, cz inna szkołę, i wtedy wyjedź. Nie rezygnuj z siebie dlatego że politycy bija sie miedzy sobą. Piłsudski faktycznie był konkretnym facetem który nie patyczkował sie i strasznie klął. Kiedyś powiedział "Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić". To również moim zdaniem bardzo dobrze opisuje obecną politykę w naszym kraju. Dzisiaj mamy bardzo podzieloną Polskę, ale uważam że to zalezy od mądrości i inteligencji w większości młodych czy uda się przywrócić szacunek, tolerancję i dobre stosunki pomiedzy ludźmi. Nasi rodzice i dziadkowie już walczyli i tworzyli ten kraj. Teraz czas na kolejne młode pokolenia aby zabrały głos co do tego w jakiej Polsce chcą żyć teraz i w przyszłości. Więc wybory prezydenta i kolejne powinni młodzi sobie wziąć do serca i nie olewać ludzi którym oddajemy władzę nad nami i krajem. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Gość BógJestZły

To możesz młody równie dobrze teraz spakować manatki i wyjechać z Polski, bo nic się w tym kraju nie zmieni. Jeśli myślisz, że wybranie Kidawy cokolwiek pomoże to zasługuje ta młodzieńcza naiwność na uśmiech politowania. Oni wszyscy kochają Polaków i wsłuchują się w ich potrzeby tylko przed wyborami. W dzień po wyborach Pani Kidawa, Pan Duda, czy ktokolwiek inny będzie mieć Polaków w doopie. Zresztą ten naród zasłużył sobie na to. Nie dość, że ludzie są tutaj wybitnie głupi to jeszcze są zawistnymi koorfami, tylko człowiek człowiekowi wilkiem. Wiesz czemu mamy tutaj takie zacofanie? Czemu podawalność morfiny cierpiącym na silne bóle nowotworowe jest tak niska? Czemu kolejki są tak długie, a badania są wykonywane przestarzałym sprzętem i metodami oraz wykonuje się przestarzale nieefektywne zabiegi? Wiesz czemu uzerasz się długo z biurokracją, gdy chcesz co załatwić? Dlatego, że Polacy to niewolnicze "bydło" i trzeba ich trzymać w ryzach, żeby nie zachciało im się zachodnich standardów. Muszą tyrać na korporacje, które nas wykupiły i sitwy polityczne, urzednicze, które siedzą u nich w kieszeniach. PiS kontynuuje kolonizowanie Polski przez koncernu zachodnie. Platforma zrobiłaby to samo, za odpowiednie łapówki i korzyści majątkowe zrobiliby wszystko, bo już za poprzednich kadencji brali łapówki. Gdy Lepper o tym powiedział z mównicy sejmowej to został potem zamordowany. Dlatego firma twoich rodziców podupada, bo ustawodawstwo PiSu jest pod zachodnie korporacje, żeby wyniszczyć całkowicie i doszlachtować rodzimą gospodarkę. To jest zaplanowane jeszcze przed drugą wojną światową. Po wojnie beneficjentem byli Niemcy, którzy przegrali. Nasz kraj ma być rezerwuarem taniej siły roboczej dla całej Europy. Głupie Polaczki mają skakać sobie do gardeł i robią to. U mnie za 3000 pracują po nocach w świątek, piątek, niedzielę po kościele. Powiedz coś na firmę to wydrapią ci oczy. Za 4000-5000 to własną matkę są w stanie sprzedać. Przyjeżdża szycha, np. dyrektor zagranicznego oddziału, robi obchód po halach, a potem idzie do sali konferencyjnej ze swoją obstawą i nabijają się z niedowierzaniem jak można tyrać jak te Polaczki za takie grosze. We wszystkich oddziałach takich korpo Polaczki będą donosić na siebie wzajemnie, lizać d...komu trzeba, żeby tylko dostać awans i 5000-6000 pensji, gdzie więcej zarobi Amerykanin czy Niemiec czyszczący kible, a ceny ma niższe niż u nas. Całe szczęście ten naród wymiera, jest zapaść demograficzna i mam nadzieję, że wreszcie wszyscy wyginiemy, znikniemy z mapy i ten obóz tortur, niewolnictwa zostanie zamknięty, bo to się nie zmieni nigdy. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...