Skocz do zawartości
Forum

Czy wierzycie w duchy?


Gość Paulinkaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

ja również wierze, kiedys moja kolezanka mi opowiadala ze kupili jej rodzice mieszkanie po takiej babci, ktora kulala na noge i chodizla o lasce i po 2 tygodniach jak mieszkali slyszala w domu kroki jak ktos chodzi i takie dziwne stukanie jakby wlasnie ktos opieral sie laską i wzywali ksiedza aby pomodlil sie za mieszkanie skropil je swiecona woda i juz nie bylo tego slychac

Odnośnik do komentarza

Ja w duchy wierzę, ale się och nie boję. Nie ma po co się bać duchów. Większość z nich to wytwór wyobraźni. Złe duchy czasem wchodzą do naszego ciała i robią takie rzeczy, o których się nawet Nam nie śniło. Jak się to mówi 'Wszelki duch Pana Boga chwali' . Nie masz się czym przejmować. A jeśli nie daję Ci to spokoju. Idź dyskretnie do księdza (ale nie Natanka, bo to już raczej nie jest ksiądz) i powiedz Mu o tym. Ja jeszcze ducha nie widzialem, ale wierze, że gdzieś są. A duchy to byty niematerialne i jak je moża zobaczyć to tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza

pisze jako Dawid. Mhmm Bog nie dał Ci dobrej i złej duszy :). Masz dobrą duszę, którą kusi szatan. Kusi Cię codzienie, co godzinę, co minutę. Najbardziej jak się wyspowiadasz, chce abyś się oddaluła od Boga. Bajki właśnie nam to pokazują, że są 2 dusze. Ja osobiście w to nie wierze. A ja nie jestem księdzem, lub osobą duchowną, więc mogę się mylić. Jeśli się mylę prosze odrazu mnie poprawić, ale uzasadnić! Żeby inni ludzie i ja wiedzieli prawde o tym.

Odnośnik do komentarza

no ale to nawet jesli diabel mnie kusi to znaczy ze ja jestem dobra ale diabel gdzies przy mnie jest i moje dobro moj aniol z nim walczy ciagle jest walka w czlowieku tak mysle ze tak jest za kazdym razem gdy podejmujemy decyzje mamy wybor tylko kwestia aby dobrze wybrac

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie duchy nie istnieją... Owszem tam gdzieś może toczy się walka o moją duszę ale co niby mają duchy do mnie. Jeśli jest walka to po co by zsyłali duchy, zmory i inne... Nie sądzę aby to ich interesowało. Wolę wierzyć w wyobrażenie że dobro i zło gra szachami na szachownicy o moją duszę....

Odnośnik do komentarza

Zalezy jak rozumieć słowo "duchy". Bo w jakies straszydła nie wierzę, ale w to, że jakaś dusza pląta się po świecie to czemu nie? Tym bardziej, że słyszałam o różnych historiach, gdzie działy się rzeczy, których nie dało się racjonalnie wyjaśnić. Nie wiem na ile pojęcie duchów jest ściśle związane z kościołem i wiarą, bo nie sądzę, aby duchy były doświadczane tylko przez wierzących lub niewierzących. No i nie łączyłabym raczej duchów z szatanem, bo duch jako niematerialny byt wcale nie musi być wysłannikiem szatana i byc zły, to może być jakaś zagubiona dusza i tyle. Natomiast duchy związane z szatanem to demony. W demony już trudniej mi uwierzyć, ale fakt faktem zdarzaja sie opętania, więc może coś w tym jest. Nie wiem sama, ale temat bardzo ciekawy. jak ktos ma wiedzę w tym temacie to chętnie poczytam :)

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...