Skocz do zawartości
Forum

Alkohol w młodym wieku


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Gość asiuuniek999

co robic jesli moj chlopak pije alkohol prawie codziennie? pije dwa albo trzy piwa po szkole czy ma problem? dodam ze oboje mamy 16 lat ale on mowi ze to jego sprawa i ze przeciez nie jest pijakiem tylko wyglupia sie z chlopakami ale ja mysle ze to nie jest dobre co zrobic?

Odnośnik do komentarza

w wieku 16 lat ale akurat to mała różnica. Twój chłopak ma problem bo takie ilości w tym wieku tak często na nic dobrego nie wskazują. Powinnaś z nim porozmawiać i poprosić aby na przykład na tydzień zrezygnował z picia. Zobaczysz wtedy jak zareaguje i jak będzie się zachowywał.

Odnośnik do komentarza

Tak 2-3 piwa dzinnie to dużo. Jak się zapytasz dlaczego pije, to odpowiedź będzie standardowa; bo tak, nie wiem jakoś tak, bo lubię, nie smakuje mi, ale piję bo jest fajnie się napić itp. Bardzo dobry kolega mojego kolegi wlaśnie tak zaczynał: Najpierw piwko, wódka a na końcu narkotyki. Skończyło się na tym, że policja złapała Go pod wpływem narkotyków, niedość że ma teraz problemy z prawem to jeszcze powiedział wszystko co się pytali. Skutek - nie może się nigdzie pokazywać, nikt Go nie lubi, jest na odwyku. Dlatego tu liczy się szybka reakcja! Może nie fochaj się na Niego, ale powiedz, że Ci to przeszkadza. Wolałabyś aby ten czas przeznaczył dla Ciebie a nie na piwo. Ja się fochłem i skutki ponosze do dziś, mój przyjaciel nie mówi mi gdzie idzie i co robi w piątkowe wieczory. Bo wiadome jest to że idzie napić się piwka z kumplami, a jak mi to mówi ja staje się nerwowy i sie raz porządnie fochłem. Jak już mówilem szybko musisz reagować, jak wpadnie w tą 'rutynę' to naprawdę jest ciężko 'przerwać' to. Jak kocha to zrozumie. Życze jak najlepiej dla Ciebie i Twojego chłopaka :)
Pozdrawiam dw95pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli pije się codziennie bez wyjątku to już jest problem, a to, że to sa 2-3 piwa to juz kolejny problem. Chłopak ma problem i jako jego dziewczyna powinnaś mu pomóc. idź nawet do jego rodziców, jak Twoje słowa do niego nie przemówią. Jeszce zalezy jak bardzo Ci na nim zależy...

Odnośnik do komentarza

Od 21 lat to chyba juz przesada. Rodzice powinni być rozsądni. Zamiast zakazywac, co tylko nakręca nastolatków, to powinni uświadomić, że niesie to ze sobą wiele skutków ubocznych, że to jest ryzykowne, bo w tym wieku nie mysli się rozsądnie i łatwo się upić i zrobić coś, czego będzie się żałowało itd. Chodzi o szczery układ, rozmowę, a nie machanie palcem.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj jestem w szoku! Jestem w pubie. Nie wyglądam na pełnoletniego. Przychodzi kelnerka i mówi tak 'POdać karte, czy tylko piwko?'. No przepraszam bardzo! Coś tu nie tak. We mnie się zagotowało! Gdybym posiadał kamerkę, tego pubu już by nie było. I teraz zachodzi pytanie ile moich kolegów chodzi sobie na piwko tam gdzie ja dzisiaj byłem?! Właśnie tak wygląda Polska 'Zysk, Zysk, Zysk' =demoralizacja, która następuje w megaszybko! Jak za miesiąc dalej będzie mnie coś takiego spotykało, to wyjade nogami do przodu z mojego pokoju, z którego własnie piszę ten post....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...