Skocz do zawartości
Forum

Jak powiedzieć mamie o kochance ojca?


Gość TruskaXwkowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TruskaXwkowa

W poniedziałek poszłam na wagary i umowilam sie ze pojde do koelzanki ktora mieszka dzielnice dalej. siedzialysmy u niej caly dzien. ja w tajemnicy pale papierosy, ona zreszta tez. nikogo nie bylo w domu wiec wyszlysmy na balkon zapalic. widzialam samochod mojego ojca u niej na pakingu na poczatku nie bylam pewna ze to on ale poznalam po rejestracji. zdziwilam sie, potem jak wychodzilam widzialam szok!!!!!!!! mojego ojca jak wychodzi z klatki!!!!!!!! od kogos!!!!!! postal chwile czegos szukal po kieszeniach i sie wrocil do tej klatki i po chwili wyszedl z jakas kobieta!!!!! pogadali chwile pocalowali sie!!!!!!!! on wsiadl i pojechal. myslalam ze sie przewidzialam, bo co by niby robil o 13 na miescie skoro ma byc w pracy??? we wtorek kumpela mi mowila ze nic nie widziala ale dzisiaj zadzwonila do mnie przed 12 ze chyba przyjechal!!!!!!!! zanim przyjechalam do niej bylo ok 13 ale samochod jeszcze stal pod blokiem. siedzialysmy na lawce za apteka i patrzylysmy. wyszli tak samo jak wtedy pogadali posmiali sie, calowali i obejmowali bylam w szoku!!!!!!! potem nie wsiadali do samochodu ale zaczeli isc gdzies wiec poszlysmy za nimi. weszli do pubu, moja kolezanka tez weszla po chwili, mowila ze widziala ich jak siedza przy stoliku i on gladzil ja za reke!!!!!!!!!!!!! jak wrocilam do domu ojca nie bylo zapytalam mamy o ktrej bedzie powiedziala ze pozno bo ma klienta!!!!!!!!!!! szok normalnie on ma kochanke!!!!! nienwidze go!!!!!!!!!!! nie wiem jak o tym powiedziec mamie ona sie zalamie!!!!!!!!!! mysle czy by nie wyslac jej smsa z tlefonu kumpeli ze maz ja zdradza ale boje sie ze nie uwierzy!!!!!!!!!!! jak mam to powiedziec???? kolezanka mi mowi ze zrobi im foty z balkonu jak sie beda przytulac i zaniesiemy je mojej matce wtedy uwierzy!!!!!!!!!!!! jak on mogl tak zrobic?????

Odnośnik do komentarza

Najpierw lepiej się upewnij czy Twój tata wiążę z tą kochanką przyszłośc, bo jak to przelotny romans to nie rozwalaj swojej rodziny, bo to sprawa między twoimi rodzicami. Powiedz tacie, że widziałaś i że wiesz i żeby powiedział czy to coś poważnego. Jesli zamierza zostawić mamę to ona musi się jak najszybciej dowiedzieć. Ale jak tata powie, że to tylko przelotna znajomośc, że to był błąd i kocha mame to lepiej pozwól mu zakończyć ten związek i nie wtrącaj się w sprawy między rodzicami. Bo mama może nigdy nie wybaczyć i będzie rozwód a może on tylko pobłądził, ale tak naprawde nigdy nie przestał kochać Twojej mamy. To trudna sytuacja, ale warto przemyśleć, co zrobić, a nie poidejmować pochopną decyzję, bo możesz załować. zastanów się też czy Twoja mama jest na 100% w porządku czy nie zaniedbuje twojego taty.

"My own business always bores me to death, I prefer other people's" - O. W.

Odnośnik do komentarza

Ona ma rozwalać rodzinę??????? To on przecież już dawno ją rozwalił, znalazł sobie kobietę na boku i nie ważne czy to było przelotny romans czy długoletni związek. Ja bym próbowała zrobić zdjęcie, może poproś koleżankę aby jak będzie mogła zrobiła im zdjęcie. Potem nakryj swojego tatę z tą kobietą i zażądaj wyjaśnień. Zobaczysz co ci powie.
Następnie pokazałabym mamie zdjęcia... Tylko musisz być pewna, że to co widziałaś to było to a nie sytuacja wyrwana z kontekstu.

Kto walczy, może przegrać. Kto nie walczy, już przegrał. Bertold Brecht

Odnośnik do komentarza
Gość TruskaXwkowa

Jak możeesz mowic ze mama zaniedbuje tate?????????????????????????????????????????? wiesz chyba nie mozesz jej tak oceniac jest wyjatkowa kobieta w domu zawsze jest posprzatane obiad sama pracuje tez popoludniu zawozi tate na rehabilitacje bo jest po wypadku masuje mu plecy wiec na pewno o niego dba!!!!!!! zawsze kolacje do duzego pokoju przynosi naprawde jest wspaniala dlatego nie zalsuzyla na to!!!!!! tylko wiece jak ja powiem tacie ze ma porozmawiac z mamą to awanture mi zrobi bo powie ze jestem gowniara i mam sie nie wtracac bo mam 16 lat

Odnośnik do komentarza

Pokazanie mamie zdjęć ojca w objęciach obcej kobiety może być szokiem dla Twojej mamy, dlatego nie postępowałabym aż tak drastycznie. Musisz się upewnić czy na pewno jest jego kochanką. Może to być przyjaciółka z dawnych lat, którą przytulił i pocałował na pożegnanie. Może ma jakieś niewyjaśnione sprawy sprzed lat i dlatego się z nią spotyka? Warto wziąć pod uwagę różne opcje zanim się kogoś oskarży. Twój tata na pewno nie powie Ci jak jest naprawdę, bo jak sama napisałaś - masz 16 lat. Możesz jednak powiedzieć tacie prawdę: widziałaś go z inną kobietą, martwisz się, że to może wpłynąć na domowe relacje, że może prowadzić do rozpadu rodziny i jako mężczyzna powinien być szczery w stosunku do swojej żony. Bądź spokojna i zasugeruj, że skoro Ty go widziałaś, mógł go widzieć także ktoś inny, kto doniesie Twojej mamie, więc lepiej aby dowiedziała się od niego. Pamietaj, że Twoi rodzice są dorośli i sami rozwiążą ten problem, Ty natomiast nie wagaruj tylko ucz się, aby rodzice byli z Ciebie dumni i nie pal papierosów, ponieważ zniszczy Ci się cera, zżółkną zęby, a do tego możesz mieć problemy zdrowotne, zwłaszcza, że jesteś dopiero nastolatką! Przeczytaj ten link zanim sięgniesz po następnego:
Uzależnienie od papierosów

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to koniecznie musisz powiedzieć o tym mamie, ale najpierw porozmawiaj z tatą. Dobrym wyjściem będą zdjęcia, tak na wszelki wypadek jakby Ci nie uwierzyła, albo Twój ojciec się oto postarał. Będzie to na pewno trudne to wykonania ale obawiam się, że bez zdjęć się nie obejdzie. Zrób na wszelki wypadek kopię. Jeżeli Twój tata zrobi Ci awanturę i nastawi mamę przeciw tobie to zawsze będziesz mogła użyć tych zdjęć na potwierdzenie swoich słów. Masz rację żadna kobieta nie zasługuje na to by ją zdradzać.

Odnośnik do komentarza

"żadna kobieta nie zasługuje by ją zdradzać", "mama jest wspaniała bo nosi kolację do pokoju". Posłuchaj rady eksperta a nie niedojrzałych nastolatek, które rzucają tutaj banałami. Dorosną poznają życie to się nauczą, że nie jest tak kolorowe jak na komediach romantycznych. Rodzice to też ludzie i popełniają błędy, i owszem nikt-nie tylko kobieta-nikt nie zasługuje na to aby go zdradzano. Jednak niewielu potrafi przetrwać trudności w związku, niektórzy zdradzają, niektórzy odchodzą, inni walczą. Po kolejne Twoja mama chyba trochę rozpieściła ojca, a zagłaskany facet czy kobieta też ucieka prędzej czy później.

Odnośnik do komentarza

ja w ich wypowiedziach nie widzę żadnych banałów. Żadna kobieta ani mężczyzna nie zasługuje na to aby go zdradzano, to nie jest banał tylko prawda. To ciężka sytuacja dla ciebie, ale powinnaś porozmawiać z ojcem. Być może to co widziałaś to nie do końca jest to o czym myślisz. Być może nadipretujesz fakty. Twój ojciec może popełnił błąd, ale to nie przekreśla go jako Twojego tatę. Na pewno cię bardzo kocha. Porozmawiaj z nim, zapytaj co się dzieje. Może Ci wyjaśni co to za kobieta i co z nią go łączy.

Odnośnik do komentarza
Gość TruskaXwkowa

Dobra dobra nie bede palić obiecuje !! Słuchajcie powiedizałam ojcu ze go widziałam z eo wszystkim wiem i takie tam. Spojrzal sie dziwnie i nic nie powiedzial odburknął zebym wracała do nauki. Teraz ostatnio mama jakaś inna jest mysle ze jej powiedzial ale kurde nie jest jakos super zla czy cos normalnie tylko mniej gadaja ze sobą myslicie ze powiedział???????? beda chcieli sie rozejsc??? dobrze ze nie pokaazałam jednach tych zdjec bo moze by byla wojna a tak jest narazie ok moze sobie pogadają i bedzie jak zawsze

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim powinnaś porozmawiać ze swoim Ojcem na ten temat - poinformować go o fakcie , że masz dowody na to że zdradza matkę , powiedzieć mu że jeśli nie poinformuje jej sam - to Ty pokarzesz dowód .

W sprawy dorosłych nie warto się mieszać - nie Ty jesteś od tego , aby uświadomić matkę lecz Twój ojciec . W sumie nie masz również pewności , że matka nie wie o tym fakcie , tylko z pewnych przyczyn nie informują Cie o tym ...

Powinnaś również powiedzieć otwarcie Ojcu co czujesz i jak go odbierasz po tym wszystkim - bo do tego masz 100% prawo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość wwiktoria80

Masz trudne teraz doświadczenia, przyznaję , ale nie wtrącaj się w sprawy rodziców . Nie martw się twoja mama jako kobieta czuje co się święci za jej plecami intuicyjnie i do niej należy decyzja co z tym fantem zrobić . Jak bardzo czujesz się zraniona i oszukana przez tatę możesz jego poinformować o tym jak jesteś na niego zła na pewno lżej ci się zrobi na duszy . Zostaw tę sprawę niech pobiegnie swoim tokiem, a swoją drogą jak poinformujesz swoją mamę to żebyś czasem nie zrobiła większy dylemat , mama dopiero będzie się zastanawiała jak rozwiązać problem , mając na uwadze twoje dobro. Pozdrawiam cię serdecznie dużo uśmiechu życzę, i jak to cię pocieszy , mężczyzni często w wieku około 40 lat próbują udowadniać jeszcze swoją męskośc wcale nie zależy im na zostawieniu rodziny najczęściej wracają do swoich żon i dzieci potulni i jeszcze bardziej kochają swoje stare "pielesze domowe"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...