Skocz do zawartości
Forum

Brak miesiączki po odstawieniu pigułek i bolące sutki


Rekomendowane odpowiedzi

czesc mam 23 lata i jestem juz tym wszystkim trochę skołowana. Brałam pigułki 1,5 roku bez przerwy (C*****) i postanowiłam ze czas od nich odpocząć. Ostatnią miesiączkę miałam 8 sierpnia i było to krwawienie z odstawienia i od tamtej pory kiedy powinna przyjść dalej jej nie ma. Na dodatek od 4 dni bolą mnie sutki i wyczytałam ze to moze być objaw ciąży, z tym że nie współżyłam, no poza pieszczotami ale chyba od tego w ciążę sie nie zachodzi. Byłam u ginekol. w środę powiedziałam o swoim problemie, zrobił usg dopochwowe i nic nie znalał-ani ciąży ani innego problemu. Przepisał Luteinę ale kazał poczekać jeszcze 2 tygodnie bo może sam przyjdzie. Nie wiem co mam teraz zrobić i co myśleć, czy zacząć brać tą Luteinę czy czekać, i czy te bolące sutki mogą być jednak objawem ciąży, którą lekarz zresztą wylkuczył czy tez jest to spowodowane hormonami. Proszę powiedzcie mi o co tu w ty wszystkim chodzi....

Odnośnik do komentarza

Spokojnie nic się nie martw, po odstawieniu pigułek hormony w organizmie szaleją i okres możesz dostać z opóźnieniem nawet kilku tygodni. Nie martw się, skoro nie współżyłaś i lekarz wykluczył ciążę, to na pewno w ciąży nie jestes. Ból sutków może wskazywać, że okres się zbliża ale musisz być cierpliwa, bo organizm potrzebuje czasu aby wrócić do swojego cyklu. Jeszcze przez następne kilka miesiący może byc bardzo rozregulowany. Nie martw się tym, jesli przez kolejne 2-3 tygodnie nie dostaniesz, mozesz poprosic o leki na wywołanie miesiączki, ale ja jestem pewna że dostaneisz, po prostu musisz poczekać, aż Twoje hormony się uspokoją. teraz organizm po prostu od nowa zaczyna samodzielnie pracowac, dlatego może byc opóźnienie miesiączki, plamienia, ból piersi, brzucha itp. Nie martw się, pamiętaj, że stres też opóźnia okres.

Odnośnik do komentarza

To na pewno nie ciąża, bo po pierwsze jak sama powiedziałaś nie współzyłaś a po drugie lekarz to wykluczył. Odstawienie tabletek bardzo często wiąże się z rozwaloną gospodarka hormonalną. Nic nie poradzisz, uzbrój się w cierpliwośc i czekaj na okres. jak nie przyjdzie za dwa tygodnie to zacznij zgodnie z zaleceniem lekarza zażywać luteinę.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

tylko wiecie dziewczęta a propos tego lekarza, znajoma znajomej do niego chodziła bo tez jej sie spózniał okres, dawał tabletki na wywołanie i okazało sie ze ta kobieta jest juz w trzecim miesiącu ciąży a on tego nie zauważył i szprycował ją dalej i dlatego średnio jestem spokojna a przy moim szczęściu jakie mam to wydaje mi sie ze u mnie wszystko jest możliwe

Odnośnik do komentarza

ale posłuchaj, po pierwsze nie współżyłaś, po drugie nie pomyliłas się w tabletkach tylko naormalnie odstawiłas więc nimozliwe abys byla w ciazy. A jelsi ten lekarz taki jest to idz do innego nastepnym razem, bo moze on nie zna sie na tym co robi. Ale w Twoim przypadku naprawde mysle ze to kwestia czasu kiedy okres dostaniesz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o ciążę to w ogóle bym się nie martwiła, bo z tego co piszesz musiałoby to być niepokalane poczęcie na co chyba szanse są znikome :) Lekarza jednak bym zmieniła, bo trudno mieć zaufanie do takiego, co popełnił taki błąd. Niezaleznie od tego co tam będziesz badała u lekarza lepiej chodzić do sprawdzonego, dobrego, do którego ma się zaufanie. Tutaj chodzi też o kurację na przywrócenie miesiączki. To poważna sprawa, więc dobry lekarz byłby wskazany. Do tego na Twoim miejscu też nie miałabym przekonania.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Fijolek ma rację, urojenia już sie na tym forum zdarzały. Jestem tego przykładem.
Spotkała mnie historia identyczna jak Twoja. Odstawienie tabletek, spóźnianie się miesiączki, ciążowe schizy.

I okres się pojawił w 50 dniu cyklu. Dopiero...

Odnośnik do komentarza

no wlasnie.... dopiero a do tego czasu czlowiek zachodzi w głowę i się stresuje. Własnie poczytałam na innych forach ze faktycznie sutki mogą boleć w drugiej fazie cyklu czyli wychodzi ze ja własnie w niej jestem skoro tak i zauwazyłam ze chyba bolą jeszcze bardziej niz wczesniej , wiec moze to rzeczywiście oznaka zblizającego sie okresu... eehhhh....

Odnośnik do komentarza

Kurczę, dlaczego to tak jest, że najpierw się zamęczamy najczarniejszymi scenariuszami jak zazwyczaj chodzi o zwykłe rozregulowanie hormonów. To nie fair. dziewczyny mają ciężkie życie... :) a co do bolesnych sutków to rzeczywiście ja też tak mam, że mnie bolą gdzieś mniej więcej w połowie cyklu, może trochę za połową. Tak się już do tego przyzwyczaiłam, że zapomniałam o tej dolegliwości :)

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...