Skocz do zawartości
Forum

Mam 16 lat i nie mam żadnych przyjaciół


Gość Vanilia_16

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Vanilia_16

Mam 16 lat i dobija mnie fakt, że nie mam ani 1 zaufanego przyjaciela ani nawet znajomego nie wspominając już o chłopaku... Wszyscy moi rówieśnicy, z którymi mam do czynienia codziennie wychodzą gdzieś ze znajomymi,w tym wieku już regularnie piją,palą, a nawet współżyją. Nie wiem czy problem tkwi we mnie, że jestem normlana, że w tym wieku nie ciągnie mnie jeszcze do alkoholu,prowadzę zdrowy tryb życia,jeżdżę konno,czy może nie normalna, że nie zachowuje się tak jak moi rówieśnicy z klasy. Może i mam paru znajomych ale mam wrażenie, że ci znajomi czy może "przyjaciele" nie traktują mnie na poważnie i są fałszywi. Boli mnie to, że chciałabym mieć kogoś z kim mogę porozmawiać,pośmiać się, czy wyjść na miasto, a nikogo takiego nie mam, bo wszyscy mnie olewają i jak sama nie wyjdę z inicjatywą chociażby wyjścia na miasto to nikt mnie nawet nie zapyta czy gdziekolwiek zaprosi. W końcu wychodzi na to, że siedzę sama w domu, jedyną moją rozrywką są konie i komputer i w tym właśnie dobija mnie samotność bo nie mam nawet do kogo się odezwać. Zastanawiam się czy to ja robię coś źle, że ludzie mnie poprostu nie zauważają i nie traktują poważnie i czy są gdzieś jeszcze ludzie co mają taki sam problem co ja.

Odnośnik do komentarza

Droga 16-latko, gratuluję Ci, że nie pijesz, nie palisz i nie uprawiasz seksu, że dbasz o swoje zdrowie. To jest NORMALNE zachowanie, zdrowe zachowanie i tego się trzymaj. Dbaj o relacje, które posiadasz. A jeśli brakuje Ci prawdziwych przyjaciół, to pomyśl, gdzie mogłabyś znaleźć bratnią duszę. Może na jakimś turnusie nauki jazdy konnej? Swoją drogą, masz bardzo piękną pasję - mam na myśli konie. Brawo!

Odnośnik do komentarza

Niestety w dzisiejszych czasach takie "normalne" i dobre osoby często są odsuwane na margines a teraz promuje się ludzi ze "złymi" cechami. Ja kiedyś patrząc na swojego młodszego brata też odczuwałem pewien smutek bo właśnie nie miał i w sumie dalej nie ma zbytnio kolegów i se myślałem czy nie mógłbybyć jak oni by się z nimi kumplować. Ale teraz patrząc bardzo się cieszę z tego jaki jest. Kwestia czy kochamy Boga i dobroć czy może chamstwo, wulgarność i egoizm bo tych drugich jest teraz znacznie więcej i dlatego takim osobom jak Ty jest trudno. Ale pamiętaj, znajdziesz w końcu swoje bratnie dusze.

Odnośnik do komentarza
Gość Olgulec_16

Mam ten sam problem. Mam 16 lat, nie mam chłopaka, a przyjaciółkę mam może jedną. Z osobami z klasy rozmawiam tylko w szkole. Też chętnie bym się z kimś spotkała, ale niestety nie mam z kim, więc jeśli ktoś ma taki sam problem jak ja to chętnie poznam ;) I jeżeli przeczytają to osoby z poprzednich postów lub ktos inny, proszę napiszcie gdzie mieszkacie, a może się coś ogarnie?

Odnośnik do komentarza
Gość Vanilia_16

~Olgulec_16
Mam ten sam problem. Mam 16 lat, nie mam chłopaka, a przyjaciółkę mam może jedną. Z osobami z klasy rozmawiam tylko w szkole. Też chętnie bym się z kimś spotkała, ale niestety nie mam z kim, więc jeśli ktoś ma taki sam problem jak ja to chętnie poznam ;) I jeżeli przeczytają to osoby z poprzednich postów lub ktos inny, proszę napiszcie gdzie mieszkacie, a może się coś ogarnie?

Ja śląskie :)

Odnośnik do komentarza

Mam 16-letnia córkę. Też nie pali, nie pije, jest fit, nie interesują ją chłopcy, ma swoje pasje i nimi żyje. Ma tylko 1 zaufaną osobę blisko i 1 nieco dalej. Głownie spędza czas w domu lub na realizacji swojej pasji.
Uważam, że jest najnormalniejsza w świecie, a przede wszystkim jestem z niej ogromnie dumna. Wszystkie normalne osoby jesteście wspaniali!
Życzę byście na swojej drodze spotkali wielu takich normalnych ludzi. Pozdrawiam.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
Gość Przegryw

Heh, to ciesz się ze masz takie życie a nie inne. Ja mam jeszcze gorzej. Mam 16 lat, jestem chłopakiem, nie mam żadnego znajomego, kolegi, przyjaciela czy dziewczyny. Nigdy nie byłem na żadnej imprezie, wypadzie, nie przeżyłem niczego fajnego. Nie mam hobby, nawet komputera nie mam. Mam biedną rodzinę, nie mam własnego pokoju. Nawet w szkole z NIKIM nie rozmawiam, bo nie umiem, wstydzę się, jestem introwertykiem, nieśmiały i nie mam pojęcia o czym rozmawiać z ludźmi. Nie paliłem, nie piłem, nie całowałem się i mogę tak wynieniać. Może zycie to 0. Równe 0.

Mogę cieszyć się jedynie chyba moim zdrowiem fizycznym które nie jest takie złe. Ciesz się koleżanko że jesteś tym kim jesteś bo nikomu nie życzę być w mojej skórze. A doskonale wiem że nic się nie zmieni jak będę miał 17,18,19,,20 lat i tak dalej. Bo zawsze taki byłem takim kompletnym przegrywem bez życia jakimś. 

Odnośnik do komentarza
Gość Normalna

Hej, też mam 16 lat i mam taki sam problem jaki ty opisałaś. Wiem, że pisałaś to dawno temu, ale piszę to po to, by może jakieś osoby z teraz, które to czytają i mają taki problem, byłyby chętne się zapoznać? Ja kujawsko-pomorskie, ale nawet jeśli ktoś z was mieszka dalej, to również sądzę, że dałoby się coś wymyślić :) odpisujcie pod tym komentarzem :))

Odnośnik do komentarza

Te wpisy są już dawne ale ja też chciałabym się z kimś zaprzyjaźnić. Mam 15 lat. Też w klasie rozmawiam z koleżankami i kolegami tylko w szkole. Mieszkam w bursie ale moje współlokatorki to tylko koleżanki, miłe ale nie przyjaciółki takie od serca. Na spacer idę sama, wracam do domu na weekend, też siedzę w domu bo koleżanki z podstawówki porozchodziły się, nowe szkoły, nowi znajomi. Nie lubię ludzi zrozumiałych, może jestem trochę nieśmiała, ale tylko troszkę, uwielbiam się wygłupiać, śmiać, śpiewać, żartować. Jestem normalną dziewczyną, interesuję się muzyką. Jak poznać sympatycznych ludzi, którzy też szukają bratniej duszy. Pozdrawiam Was serdecznie

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.11.2021 o 20:48, Gość Justyna napisał:

Te wpisy są już dawne ale ja też chciałabym się z kimś zaprzyjaźnić. Mam 15 lat. Też w klasie rozmawiam z koleżankami i kolegami tylko w szkole. Mieszkam w bursie ale moje współlokatorki to tylko koleżanki, miłe ale nie przyjaciółki takie od serca. Na spacer idę sama, wracam do domu na weekend, też siedzę w domu bo koleżanki z podstawówki porozchodziły się, nowe szkoły, nowi znajomi. Nie lubię ludzi zrozumiałych, może jestem trochę nieśmiała, ale tylko troszkę, uwielbiam się wygłupiać, śmiać, śpiewać, żartować. Jestem normalną dziewczyną, interesuję się muzyką. Jak poznać sympatycznych ludzi, którzy też szukają bratniej duszy. Pozdrawiam Was serdecznie

Ja bardzo chętnie się poznam, jeżeli to dalej aktualne ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 21.06.2023 o 23:14, Diana2006 napisał(a):

Hej mam 16 lat i chce poznać przyjaciół bo nie mam żadnych przyjaciól ani chłopaka. Nie palę nie pije nie robię tych wszystkich dziwnych rzeczy co wszyscy. Jestem normalna kocham zwierzęta , przyrodę. Jeśli ktoś chętny to piszcie . Jestem z Woj lubelskiego

Jak jesteś chętna to dawaj na ig, również nie palę nie piję 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...