Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość micwis11

Cukrzyca typu 1 - nie spada cukier

Rekomendowane odpowiedzi

Gość micwis11

Witam!
Rano zawsze na czczo badam cukier i wynosi on 127-163mg. Następnie gdy zjem np. 3 kromki chleba razowego z szynką z piersi z indyka i do tego 3 kawałki papryki to po 2h mierzenia mój cukier wynosi zawsze 260-280. Tak samo jest po obiedzie, gdy zjem zupę (marchewka, kasza,woda) i mięso (100dg ryż pełnoziarnisty i 100dg piersi z kurczaka ugotowane) Zaznaczę ze w nocy biorę 4 jednostki Insuliny Abasaglar. Zatem w dzień biorę :
Apidra : 6:00, 14:00, 19:00
Mam napisane ze mam brać 2-4 jednostki przed śniadaniem ,obiadem i przed kolacją. Do tej pory brałem tak : 2 jednostki rano, 4 jednostki przed obiadem i 2 jednostki przed kolacja. I teraz problem jest w tym, że cukier cały czas utrzymuje się w takich wysokich wartościach a nie wiem jak zmniejszyć. Bardzo prosiłbym o jakakolwiek radę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę się udać do diabetologa w celu dobrania odpowiedniej dawki insuliny na ilość wymienników węglowodanowych w diecie - prawdopodobnie nie są one odpowiednio zbilansowane, stąd też podawane dawki insuliny nie powodują pożądanego spadku poziomu cukru we krwi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość micwis11

Dr Krystyna Pogoń
Proszę się udać do diabetologa w celu dobrania odpowiedniej dawki insuliny na ilość wymienników węglowodanowych w diecie - prawdopodobnie nie są one odpowiednio zbilansowane, stąd też podawane dawki insuliny nie powodują pożądanego spadku poziomu cukru we krwi.

Dziękuje bardzo za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...