Skocz do zawartości
Forum

Czy to depresja.... Czy to lenistwo?


Gość Wyliminowac

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wyliminowac

Całe dnie siedzę w domu, czasem raz-dwa razy w tygodniu jadę do miasta na zakupy itp...
Potem wracam do domu i siedzę w czterech ścianach, jak jest ładnie to wyjdę na dwór.. Często czuje zmęczenie..Od kilku dni planowałam posprzątać pokój ale zamiast tego położyłam się spać, wstałam i przesiedziałam na necie, potem drzemka... Śpię w ciągu dnia dwa razy... Nie czuje motywacji do działania do pracy..Nic mi nie sprawia satysfakcji... Nawet do sklepu dziś nie chciało mi się iść,wysłałam brata... Czuje się taka pusta w środku, taka obojętna..Do tego mam lęki społeczne.Sa dni kiedy czuję się w miarę ok,to ugotuje, posprzątam,skosze trawę a większość jest że muszę się zmuszać by to zrobić... teraZ właśnie wypiłam dwa łyki kawy i położyłam się a miałam posprzątać .. Straszne to jest coś chcesz ale nie możesz tak cholernie ale to cholernie Cię sama myśl męczy że zamiast zmusić się i to zrobić wybierasz łóżko.. Nie wiem czy to depresja czy coś mi się ubzdurało.Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

Witam dzień dobry ja też choruje na depresje i mam tak samo jak ty napisałaś większość czasu przebywam w domu i leżę nie mam siły nic zrobić chociaż są dni w których się lepiej czuje i wtedy uda mi się coś zrobić i załatwić jakieś sprawy lub wyjść gdzieś na zakupy od kilku lat tak żyje i mam już dość tego nie biorę leków wiem że źle robię ale ja już nawet nie mam nadziei że ten stan się zmieni ostatnio pojawiły się do tego u mnie myśli samobójcze ale nie miałbym odwagi sobie coś zrobić chętnie bym z kimś porozmawiał z kimś o moich problemach ale nie mam już znajomych i rodziny.

Odnośnik do komentarza

Męczliwość, bierność, zniechęcenie, brak motywacji do działania mogą być objawem depresji, ale w pierwszej kolejności radziłabym zrobić Pani badania. To może, ale nie musi być depresja. Równie dobrze może się Pani tak czuć, gdy np. będą jakieś problemy hormonalne (m.in. z tarczycą). By móc postawić diagnozę, konieczna jest lepsza diagnostyka. Odsyłam zatem najpierw do lekarza pierwszego kontaktu po skierowania na badania (przynajmniej podstawowe, krew, mocz) i przydałaby się konsultacja u endokrynologa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...