Skocz do zawartości
Forum

Ochudzanie nastolatka


Gość monogi21

Rekomendowane odpowiedzi

Ważysz trochę za dużo jak na swój wiek. Dlatego przygotowałam kilka rad dla ciebie:
1. Postaraj się spożywać od 4 do 5 posiłków dziennie. Posiłki powinny być mniejsze, tak aby nie dopuścić do przejadania się. Nie powinnaś także podjadać między nimi. Organizm po pewnym czasie przyzwyczai się do regularnych dostaw pokarmu i przestanie kumulować w sobie składniki pokarmowe takie jak: tłuszcze czy węglowodany, jak dzieje się podczas głodówek czy bardzo restrykcyjnych diet.
2. Posiłki powinny być spożywane regularnie, w spokoju, nie spiesząc się. Powinnaś dokładnie gryźć i przeżuwać. Uczucie sytości pojawia się dopiero po około 15 minutach, dlatego też tak ważne jest spożywanie jedzenia bez pośpiechu.
3. Ostatni posiłek powinien być lekki i spożywany na 2-3 godziny przed snem.
4. Staraj się pić co najmniej 1 litr wody. Powinnaś unikać napojów wysokosłodzonych takich jak cola, soki dosładzane, fanta, pepsi. Zamiast tego proponuję wodę niegazowaną lub gazowaną, którą możesz wzbogacić dodatkiem jakiegoś cytrusa, herbatę zieloną lub białą. Napoje powinnaś pić na 2 godziny przed lub po posiłku.
5. Staraj się spożywać dużo pokarmów, które zawierają błonnik. Wpływa on na regulację pracy jelit, a także dłużej podtrzymuje uczucie sytości. Produkty które zawierają dużo błonnika to: produkty zbożowe ( otręby, kasze, pieczywo pełnoziarniste tj.: bułki grahamki, chleb pumpernikiel), warzywa ( fasolka szparagowa, fasola, groszek zielony, soczewica, soja), owoce ( np. marakuja, jeżyny, maliny) szczególnie suszone ( morele, śliwki).
6. Unikaj spożywania posiłków wysokokalorycznych: fast foodów, słodyczy, produktów mącznych typu: pyzy, kopytka, makarony obficie polane sosem. Zastąp je lekkimi sałatkami, daniami gotowanymi na parze, posiłkami o niskim indeksie glikemicznym. Staraj się ograniczyć dodatek soli, która powoduje zatrzymywanie wody w organizmie.
7. Oprócz prawidłowego odżywiania, bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Dlatego też proponuję Ci poświęcenie 30 minut dziennie na ćwiczenia fizyczne. Może to być spacer szybkim krokiem, jazda na rowerze lub gdy nie lubisz tego po prostu taniec do ulubionej muzyki. Dobrym sposobem na wzmocnienie mięśni i poprawy sylwetki jest basen. Możesz zapisać się na aerobik w wodzie lub pływanie. Świetnie wzmacnia i rzeźbi mięśnie brzucha i ud, a także ramion, nie obciążając przy tym stawów. Innym wyjściem jest siłownia lub aerobik, gdzie możesz pod okiem fachowca pracować nad swoją sylwetką.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Mam 13 lat, 162cm wzrostu i ważę 56kg. Czy powinnam schudnąći i ile?
Mam słabe mięśnie brzucha więc jest trochę sterczący. W szkole ciągle mam prześladywania na temat mojej wagi. Odchudzałam puł roku temu ale dostałam efektu jojo.
Mam przykre wspomnienia z nadwagą bo w wieku 7lat byłam o 10kg za gruba schudłam naszczęście ale wrażliwość na tym punkcie mam nadal w najgorszych chwilach biłam się z całej siły po brzuchu, teraz jednak jestem pod stałą opieką psychologa.
Zmieniam teraz szkołę i chcę jakoś się pozbyć brzuszka przez wakacje. Mieszkam w małej miejscowości więc niema tu możliwości pujścia na basen, a jak pujdę biegać znajomi zaczną mnie wytykać i śmiać się bo niemam zadobraj reputacji. Jakie ćwiczenia więc mogę wykonywać?

Odnośnik do komentarza

Masz bardzo dobrą wage, więc nie musisz chudnąc. Nie da się szybko wyrzeźbić ciała, ale jeśli będziesz konsekwentna to sie to uda. Ćwicz codziennie brzuszki i wykonuj ćwiczenia rozciągające, a wysmuklisz ciało w przeciągu kilku tygodni.

Odnośnik do komentarza

Mam pewien problem. Od pewnego czasu wręcz \"nałogowo\" się odchudzam. Jestem 17 letnią dziewczyną i waże 42.7-43 kg i mam 154 wzrostu. Nie jadam śniadań, a swoje posiłki staram się bardzo ograniczać, najczęściej jest to jakiś jogurt pitny i jabłko ewentualnie mała kanapka. Staram się nie przekraczać 500 kcal dziennie. Jednak jest coraz gorrzej, zaczęłam się ważyć po każdym posiłku i każdy wzrost wagi powoduje u mnie załamania, a każdy spadek niezmierną radość. Codziennie wieczorami staram się ćwiczyć, robie około 300 brzuszków. Jedyną rzeczą o której myśle jest jedzenie i odchudzanie, mimo tego iż często chodzę głodna. Bardzo boję się dni wolnych kiedy z nudów \"zajadam czas\". Moją idealną wagą jest 40 kg i chciałabym je osiągnąć do wakacji. Co mogłabym zrobić aby mi się to udało ?

Odnośnik do komentarza

Wystarczy jak schudniesz ok. 13 kg, ponieważ wtedy będziesz miała idealną wagę. jesli schudniesz 30 to będziesz miała niedowage i wyniszczysz swój organizm. Nie ma reguły, jaka dieta jest najskuteczniejsza. jednym pomagaja takie, innym inne diety, bo wszystko zalezy od organizmu. ja radzę po prostu jeść mniej i częściej sięgac po zdrowe produkty, jednocześnie unikając tych oczywistych szkodliwych i tuczących. Do tego codzienne ćwiczenia i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...