Skocz do zawartości
Forum

czy potrzebuję ludzi


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem samotnikiem, a może tylko to sobie wmawiam, bo nikt się mną nie interesuje. Pewnego razu zauważyłam, że na ludzi właściwie nie można liczyć, nikt nie pamięta co się do niego mówi, nie interesuje się Tobą. Ewentualne rozmowy polegają na plotach o wszystkim i o niczym.
Nie wiem właściwie czego oczekuję, z jednej strony chcę trzymać dystans. Mam wrażenie że nawet jeśli jestem z kimś blisko mogę liczyć tylko na siebie. z drugiej strony mam wrażenie że wreszcie zajdę kogoś komu będzie zależeć. Prawdopodobnie mój dystans go odstraszy raz na zawsze.
Do tego jestem pamiętliwa. Sama się sobie dziwie że mogę tak długo chować urazę i nie umieć wybaczyć. Najgorsze ze to dotyczy nie tylko innych ludzi ale również mnie

Odnośnik do komentarza

Odpowiadając na pytanie, to myślę że człowiek do prawidłowego rozwoju potrzebuje ludzi. Ludzie samotni tak na prawdę nie żyją (wiem to po samym sobie). A co do pamiętliwości to warto z tym walczyć bo to najbardziej rujnuje właśnie Ciebie. Warto sobie wziąć na wzór postać Jezusa Chrystusa który wspaniałomyślnie przebaczał swoim oprawcom, warto o tym porozmyślać.

Odnośnik do komentarza
Gość Jonnnnnnie

Samotność to nic złego, ja już prawie 2 lata jestem w tym "stanie" i na początku było bardzo ciężko, myśli samobójcze, bardzo zaniżona samoocena, niesmialosc.

Jestem troche takim dzikusem, gdybym nie chodził do szkoły to nie miałbym kontaktu z nikim i całkowicie bym zdziczał, ale i tak jest zajebiscie. Można inaczej na siebie spojrzeć i odkryć to co nie widoczne ludzkim okiem.

Trzymaj się i bądź niezależna, ludzie wokół Ciebie choć z pozoru dobrzy, zniszczyli by Ciebie bez sumienia dla zabawy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli faktycznie jesteś introwertykiem to nie ma w tym nic złego. Jeśli jednak izolujesz się od ludzi to już nie jest dobry znak. Sama musisz się zastanowić czy dobrze jest Ci samej ze sobą czy obawa w stosunku do innych osób.
Za mało tu odczuć aby doradzić coś więcej ale z opisu wynika że po prostu masz za mało pewności siebie. Nad tym da się popracować, materiałów jest dużo, trzeba tylko dobrać odpowiednie dla siebie.
Introwertyzm często jest mylony z izolacją a tak naprawdę my czujemy się dobrze sami ze sobą. Nie potrzebujemy towarzystwa innych osób aby czuć się dobrze ale też i nie izolujemy się od innych.
Introwertyk to osoba która raczej wysłucha i doradzi, sam nie potrzebuje najczęściej porad gdyż wie że sobie poradzi. Na to zagadnienie również jest sporo materiałów. Odradzałabym internet, jeśli już to książki bądź ebooki.
Po takim opisie łatwiej będzie ocenić do której grupy się zaliczasz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...