Skocz do zawartości
Forum

Peelingi chemiczne


Gość Berenika26

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Berenika26
Od dość dawna mam problemy ze skórą twarzy, trądzik, przebarwienia. Kosmetyczka zaproponowała mi wykonanie peelingu chemicznego, na bazie kwasu azelainowego, przyznam szczerze, że zastanawiam się, mówi że to na pewno mi pomoże, ale chciałabym najpierw poznać opinie, na czym dokładnie polega taki peeling i jak skóra na niego zareaguje i oczywiście co się kryje pod nazwą kwasu azelainowego?
Odnośnik do komentarza
Gość Zlotowlosa
Myślę, że kosmetyczka dobrze Ci doradziła :yes:
Peeling chemiczny rzeczywiście świetnie będzie się nadawać do Twojej twarzy.
Co do pytania o kwas - kwas azelainowy odznacza się działaniem przeciwbakteryjnym niszcząc bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku, a także wykazuje działanie przeciwzapalne.Wpływa on także korzystnie na proces rogowacenia naskórka, działając tym samym przeciwzaskórnikowo, co odgrywa niezwykle ważną rolę w leczeniu zmian trądzikowych.
Jeśli masz jakieś pytania bądź nie do końca wiesz co dany zabieg może zdziałać - wypytaj kosmetyczki - powinna profesjonalnie ale i zrozumiale wyjaśnić Ci i odpowiedzieć na wszystkie zadane pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości ;)
Odnośnik do komentarza
Gość Miluuusia
Potwierdzam wypowiedź poprzedniczki, kwas azelainowy, działa przeciwzapalne i antyoksydacyjne, likwiduje rumień i krosty. Zmniejsza wydzielanie łoju. Działa przeciwbakteryjnie. Hamuje tyrozynazę, dzięki temu wyrównuje koloryt skóry.:)
Odnośnik do komentarza
Jestem w bliźniaczo podobnej sytuacji co autorka, moja kosmetyczka z ul. Merliniego również mi poleciła peeling chemiczny, gdyż podobno jest to teraz najskuteczniejsza z możliwych metod na usunięcie trądziku. Niedługo zacznę zabiegi, także będę mogła się wypowiedzieć odnośnie skuteczności.
Odnośnik do komentarza
Gość biancaa
Ja od zawsze miałam problem z trądzikiem , stosowałam różne preparaty antybakteryjne a efekty były znikome. Skusiłam się więc w końcu na peeling na bazie kwasu azeloinowego i o dziwo zmniejszył mi się trądzik i nawet zaskórniki :)
więc jak najbardziej moge polecić ten zabieg bo ja jestem mega zadowolona :::)
Odnośnik do komentarza
Gość PannaBeatka
Cóż, właściwie mogę jedynie potwierdzić wypowiedzi poprzednich forumowiczek. Peeling chemiczny na bazie żelu złuszczającego dostowanego do cery ze skłonnością do łojotoku, który właśnie działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i zawiera kwas azelainowy jest idealny do tego typu cer. Wyrównuje też koloryt, poprawia stan skóry i można go stosować przez cały rok.
Widzę, że jedna z formowiczek korzysta z usług tej samej kosmetyczki co ja, z
ul. Merliniego 4 :-)
Odnośnik do komentarza
Gość wioletta86
dziewczyny macie zupełną rację co do skuteczności peelingu chemicznego, a szczególnie gdy korzystacie z Salonu w Warszawie na ulicy Merlinniego 4. Zanim zdecydowałam się na ten peeling straciłam mase czasu i pieniędzy ganiając od dermatologa do apteki. efekt był marny ale właśnie na internecie znalazłam info o peelingu - sporo osób polecało mi własnie ten warszawski salon więc się zdecydowałam bo już nic nie miałam do stracenia i naprawde nie żałuję! raz co jakiś czas odwiedze salon i w końcu nie wstydzę się swojej skóry :)

także ze szczerego serca życzę Ci powrotu do zdrowia :)
Odnośnik do komentarza
Dziewczyny uważam że peeling chemiczny to świetne rozwiązanie.Od lat uporczywie walczyłam z proglemami skórnymi,dopiero kiedy polecono mi wykonanie peelingu chemicznego moja cera jest w lepszym stanie.W salonie urody na Meliniego 4 dopasowano mi odpowiednią pielęgnację,wykonano profesjonalny peeling chemiczny i jestem bardzo zadowolona z efektów.Polecam.
Odnośnik do komentarza
Gość ziutoslawa

Dziewczyny, a czy macie jakieś doświadczenia z kosmetyczką Be Beauty? To jest kosmetyczka na Marszłkowskiej (bardzo mi pasuje jej lokalizacja), z tego co widzę na ich stronie to mają super ceny, ale chciałabym rekomendacji nim wydam forsę na peeling chemiczny. Czytam gdzieđ, że peeling chemiczny jest super :), zresztą chyba tez tak sądzicie....

Odnośnik do komentarza

własnie dziewczyny przymierzam sie do peelingu, i jakos nie moge sie zebrac....troche przeraza mnie ta "maska" na twarzy po tym, tzn wiecie te strupy hmm..
ostatnio przeczytalem wszytsko o tym peelingu dobry artykul znalazlam, ale po przeczytaniu jeszcze bardziej sie zastanawiam.
Co wy na to czy ktoras juz sobie to robila i prosze o jakies porady i podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Ja robiłam peeling medyczny w Instytucie Piękna na Woronicza. „Powikłań” (jeśli tak to można nazwać) nie było żadnych, a efekt oczyszczający wręcz nieziemski. Kiedys powiedziała mi jedna z kosmetyczek ze nie jest sztuką zrobić sam tylko peeling, ale sztuką jest zrobić go dobrze. A na Woronicza zrobili mi go perfekcyjnie
Odnośnik do komentarza
Peeling chemiczny to procedura polegająca na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Najczęściej stosowany jest kwas glikolowy otrzymywany z trzciny cukrowej, a także inne kwasy owocowe (AHA) występujące w naturze. Stosuje się również kwas trójchlorooctowy. Substancje te przenikają w głąb skóry i mają wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny, które są czynnikami podporowymi w skórze. Tym samym seria peelingów wpływa na odnowę naskórka oraz skóry, a także działa odmładzająco likwidując oznaki starzenia się skóry: przebarwienia, drobne zmarszczki i inne niedoskonałości.

Wskazania do peelingów chemicznych:

Zmiany barwnikowe:
-piegi
-ostuda
-przebarwienia pozapalne
-plamy soczewicowate
Uszkodzenia słoneczne: -rogowacenie słoneczne
Uszkodzenia związane z wiekiem:
-zmarszczki
-utrata jędrności skóry
Blizny
Trądzik zaskórnikowy, grudkowo-krostkowy
Rozstępy skórne
Zaburzenia rogowacenia:
-suchość skóry
-rogowacenie przymieszkow
Odnośnik do komentarza

Peelingi kwasami medycznymi to skuteczne zabiegi poprawiające kondycję skóry. Skutecznie redukują wydzielanie nadmiaru sebum, wyrównują teksturę skóry, spłycają blizny potrądzikowe, zapobiegąją powstawaniu zmian trądzikowych. Kwas azelainowy działa: rozjaśniająco, przeciwzapalnie i antybakteryjnie, zapobiega powstawaniu zaskórników. Wśród skutecznie działających kwasów mozna wymienić również kwas glikolowy,pirogronowy,salicylowy,migdałowy . Kosmetolog Milena z Clinica Cosmetologica

Odnośnik do komentarza
Gość Gosiapudzinska

Ja miałam do czynienia z trądzikiem różowatym i jak najbardziej kwas azelainowy się sprawdził. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość bo nie był to jeden czy dwa zabiegi ale chyba 6 co dwa trzy tygodnie. Skóra bardzo się poprawiła i przede wszystkim już nie jest taka napięta i nie piecze. Zabiegi robiłam w klinice dr legrand.

Odnośnik do komentarza
Gość Monika Koz

Zdecydowanie lepszym rozwiazaniem od kwasu azelainowego w przypadku trądziku rozowatego są peelingi PCA Skin - sensi peel. Wystarczą 3 zabiegi co miesiąc 1 zabieg i do tego specjalne kosmetyki do stosowania w domu. Moja mama jest przykładem, ze trądzik rozowaty został zniwelowany prawie w 100%. Polecam gabinet Beauty Premium w Poznaniu, w którym mama miała zabiegi.

Odnośnik do komentarza

Ja polecałabym udanie się do gabinetu medycyny estetycznej tak jak ja to zrobiłam. Udałam się do Mojej Estetyki w Rzeszowie i powiedziałam jaki mam problem. Od razu Panie dobrały mi odpowiedni zabieg oraz odpowiednio do niego przygotowały. Efekt po zabiegu jest zdumiewający. Polecam szczerze ten gabinet, nikt nie wyjdzie stamtąd niezadowolony. Rewelacja!

Odnośnik do komentarza

Peeling chemiczny polega na nakładaniu silnie działających roztworów chemicznych na skórę w kontrolowany sposób, powodując kontrolowane złuszczanie tkanki. Pożądana głębokość rany zależy od leczonego stanu. Po zabiegu peelingu skóra regeneruje się z głębszych warstw naskórka i powierzchownej skóry właściwej. Jakie są różne rodzaje peelingów chemicznych? Peelingi chemiczne są szeroko zdefiniowane ze względu na głębokość uszkodzeń w wytwarzanej przez nie skórze. Są one podzielone na powierzchowne, średnie i głębokie. Powierzchowne peelingi nie niszczą skóry poniżej naskórka. Średnie peelingi mogą dosięgać do powierzchniowej warstwy skóry właściwej, czyli głębszej warstwy skóry. Głębokie peelingi zwykle docierają do głębszych warstw skóry właściwej. Głębokość uszkodzeń zależy od rodzaju i stężenia chemikaliów w roztworze złuszczającym oraz czasu, przez który może one oddziaływać na skórę. Popularne chemikalia w roztworach do złuszczania obejmują retinoidy ( tretynoinarozpuszczony w glikolu propylenowym), alfa-hydroksykwasy (kwas mlekowy i kwas glikolowy), beta-hydroksykwasy (kwas salicylowy), kwas trichlorooctowy i fenol (kwas karbolowy). O efektach można poczytać więcej tu: http://www.esencja-peelingu.pl/rodzaje-peelingu/peeling-chemiczny/

Odnośnik do komentarza

Od 3 lat na jesień funduję sobie jakiś fajny zabieg u doktor Romy Zielińskiej i zawsze byłam zadowolona z wizyty w tym salonie. O tej porze roku fajnie wykonać peeling, albo laser. Polecam! Salon znajduje się w Krakowie i nazywa się Magnopere Medy-cyna Estetyczna Roma Zielińska

Odnośnik do komentarza
Gość Weronika 7564

Byłam ostatnio na peelingu chemicznym w salonie Nuvu estetic w Krakowie. W moim przypadku wybrałyśmy nieco mocniejsze stężenie składników w peelingu, żeby troszkę mocniej złuszczyć naskórek. Efekt naprawdę bardzo mnie satysfakcjonuje. Polecam każdej kobiecie wybrać się na traki zabieg.

Odnośnik do komentarza

Dobra kosmetyczka widzi po stanie i typie skóry, co może ci zaoferować. Mi pani w Dermedika Kraków też doradziła peeling chemiczny i okazał się strzałem w dziesiątkę. Nie ma się czego bać, efekty są naprawdę super. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...