Skocz do zawartości
Forum

Swiszczenie podczas oddychania.


Gość Goskaa1987

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Goskaa1987

Witam.
Od ponad miesiaca mecza mnie swisty w czasie oddychaniai kaszel raczej suchy, chociaz caly czas mam wrazenie, ze cos mi w srodku zalega. Poczatkowo byl to kaszel mokry, duzo wydzieliny. Lekarz stwierdzil, ze to wirusy, przepisal leki i kazal lezec w lozku. Wydawalo sie, ze jest lepiej, ale swisty i kaszel pozostaly. W czasie kolejnej wizyty zalecil tabletki odksztuszajace. Po kolejnym tygodniu bylo lepiej - mniej wydzieliny i troche rzadsze swiszczenia przy pelnym wdechu. Przy trzeciej wizycie stwierdzil, ze to jednak bakterie i przepisal antybiotyk. Dzisiaj zaczyna sie piąty tydzien, antybiotyk skonczylam brac, a swiszczenie i kaszel z trudna do wykrztuszenia wydzielina pozostal. Nasila sie zwlaszcza rano i wieczorem. Swiszczenia czasem nie moge sie pozbyc przez killa godzin. Nie moge tez nabrac pelnego wdechu. Ogolnie samopoczucie jest dobre, brak goraczki, ale pojawilo sie uczucie ucisku w okolicy mostka.
Czy ktos mial cos podobnego?

Odnośnik do komentarza

Często śluzówka zaatakowana przez różnego rodzaju infekcje wirusowe jest również idealnym celem dla bakterii, dlatego lekarze często przy wirusówkach przepisują też antybiotyk.
W twoim przypadku wygląda to jednak jakby lekarz delikatnie spóźnij się z diagnozą lub jakby sam miał wątpliwość jakiego rodzaju to infekcja. Być może, więc niepotrzebnie miałaś przepisany antybiotyk, ale to tak nawiasem mówiąc i nie chcę tego za bardzo kwestionować.

Co do samego świstu/szmeru to też ostatnio też męczyłem się z dosyć długą chorobą wirusową. Gorączka i katar ustąpiły, a świst z potrzebą odkaszlnięcia pozostał i utrzymywał się jeszcze tak przez 2 tyg. Szczególnie nasilony był rano i nawet trochę czasu spędzałem pochylony rano nad zlewem żeby odkaszlnąć wydzieline (z głową w dole było to dla mnie łatwiejsze). Także żeby cię uspokoić, to możliwe że objawy za jakis czas ustąpią całkowicie, ale jak masz czas i pieniądze to jak najbardziej zachęcam do dalszej diagnozy, szczególnie jeśli czujesz, że nie ma poprawy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...