Skocz do zawartości
Forum

Jakie kroki powinna podjąć osoba,której dziecko doznało pomyłki lekarskiej?


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Moja 16-letia córka miała artroskopię kolana, wcześniejsze badania USG i rezonansu wskazywały na pęknięcie poprzeczne łąkotki. W czasie operacji okazało się, że nie ma żadnego pęknięcia i kolano jest zdrowe. Teraz przechodzi rehabilitację, bowiem tak, czy inaczej była ingerencja w kolano. Kto za ten stan rzeczy powinien ponieść odpowiedzialność, tym bardziej, że córka jest sportowcem i cały ten sezon ma stracony.

Odnośnik do komentarza

Oj.. mozesz probowac....
Ale uprzedzam, ze corka bedzie musiala przejsc szereg badan w szpitalu.... I bylam swiadkiem jak taka osoba w szpitalu byla inaczej traktowana.....
To jest raz...
Dwa te sprawy naprawde ciagna sie latami....
Ale mozesz probowac zglosic sprawr do prokuratury.... Najlepiej byloby z jakims prawnikiem pogadac co on o tym mysli i jak ocenia

Odnośnik do komentarza

Nie zapisał się mój poprzedni post gdzie pisałam że odpowiedzialnym jest szpital ,gdzie córka się leczyła. Córka nie będzie musiała przechodzić żadnych badań, wystarczy dokumentacja lekarska. W każdym województwie działa komisja do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych. To jest najprostsza droga do uzyskania odszkodowania. Można złożyć pozew cywilny przeciw szpitalowi, ale wtedy droga jest dłuższa z uwagi na terminy rozpraw. Można też złożyć zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa błędu w sztuce lekarskiej , ale to wam nic nie da bo najwyżej lekarz zostanie skazany ,z tu chodzi o odszkodowanie. Jeżeli lekarz zostanie skazany za błąd w sztuce lekarskiej ,to oczywiście jest prostsza droga to uzyskania odszkodowania w procesie cywilnym. Z tym że to musi trochę potrwać. Najprostsze to jednak komisja do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych. Często w takich sprawach dochodzi do ugody.

Odnośnik do komentarza

Skoro występowały dane objawy chorobowe, potwierdzone badaniem lekarskim, bo jak rozumiem badania obrazowe zostały wykonane z określonych wskazań, a te badania dodatkowe potwierdziły obecność podejrzewanych zmian, mogących leżeć u podłoża zgłaszanych objawów, to o jakiej pomyłce lekarskiej my w ogóle mówimy? Żadnej nie było.
Po drugie w kontrowersyjnych przypadkach wykonuje się operacje zwiadowcze. Tylko że ten zabieg nie miał nawet takiego charakteru, nie mówiąc już o błędzie...

PSALM 91

Odnośnik do komentarza

Wybacz złotaraczko, ale wypowiadasz się kategorycznie na temat ,którego dokładnie nie znasz. Nie znasz całej historii choroby .Ty masz doświadczenie w określonej dziedzinie wiedzy i ja też mam doświadczenie w określonej dziedzinie wiedzy. Wiem ,że nie można kategorycznie wypowiadać się nie znając całości stanu faktycznego.
Czy jesteś na 100% przekonana ,że USG i rezonans zostały prawidłowo opisane? Bo ja na przykład wiem, że lekarz odczytujący tomografię komputerową brzucha nie rozpoznał nowotworu z przerzutami .Jedynym wytłumaczeniem było to, że lekarz się pomylił. Nie muszę nawet w tym zakresie odwoływać się do swojego doświadczenia zawodowego. Wystarczył jeden przypadek jakiś zaistniał w mojej rodzinie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...