Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyniku testu beta HCG


Gość Coffinka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szczeslilwa

ostatnia miesiaczke mialam 18.12.2012 - cykle 28dniowe - 2 testy ciazowe do tej pory pozytywne - wczoraj zrobiona beta wykazala 524 - czy wg tych wynikow jest wszystko w porzadku? pytam bo mieszkam w Irl i z moim ginem zobacze se dopiero za 2 tyg - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam. Ostatni okres miałam 17 grudnia 2012 r moje cykle są nieregularne ale zazwyczaj trwają od 30 do 33 dni ostatni cykl był jak na mnie krótki trwał 29 dni. W tym miesiącu nie dostałam okresu lecz zaczęłam plamić na brązowo tak ok(29 dc) 14.01.2013 przez jakieś 4 dni dodam że na początku śluz był bardziej beżowy i tego jednego dnia 14.01 zauważyłam lekko różowe nitki w sluzie.. Robiłam testy z moczu lecz na wszystkich druga kreska bardzo blada, (33 dc) 18.01.2013 zrobiłam Bete Hcg wynik 84 mIU/ml , progesteron 30,16 ng/ml. Czy beta jest prawidłowa, dodam że jak robiłam betę plamienia ustały ale tylko do poniedziałku 21.01.2013 wczoraj znowu zaczęłam plamić na brązowo. Dodam też że patrząc na bóle jakie miałam w 19 dc(4.01.2013) to tego dnia chyba miałam owulację. Dodam jeszcze że pierwszą ciążę mialam bez problemów na początku, pierwszy raz mi się to zdarzyło i nie wiem czy jest to normalne przy tym pobolewa mnie podbrzusze jak na okres. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość szimunia

Witam! :)
Pomoże mi ktoś? Ostatnią miesiaczke miałam 20.12.12, cykle 32,5 dnia. Testy ciążowe pozytywne po ok 10 dniach od spodziewanej miesiaczki. Pierwsza Beta HCG w 45 d.cyklu, tj. 2 lutego- 1059, kolejna po 48h, tj. 4 lutego - 1712, i następna 8 lutego- 3124... Czy te przyrosty nie są za małe? :(

Odnośnik do komentarza

Witam w 16 dni po stosunku przerywanym zrobiłam bete-HCG mój wynik < 1,20 mIU/ml następnego dnia z porannego moczu zrobiłam płytkowy test ciążowy,wyszedł negatywny. Czy mimo to mogę byc w ciąży?
dodam że okres opóźnia mi się 2 dni a przez ostatnie 3 miesiące przeżywam silny stres i schudłam około 8 kg.
Normy mojego laboratorium:
Kobiety nie będące w ciąży <5,0<br />
1-10 tydz. 201,64 - >225000,00
11-15 tydz. 22536,49->225000,00
16- 22 tydz. 8006,62 - 50238,60
23- 40 tydz.1599,80-49412,65

Proszę o pomoc i odpowiedź. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina1985

Przeżywam silny stres od 3 miesięcy, schudłam też 8 kg. Wcześniej przed stresem zazwyczaj miałam 28 dniowe cykle.
W marcu okres dostałam 12
(opóżnił mi się 4 dni) kolejny okres dostałam 1 kwietnia ( cykl trwał 20 dni) Badałam śluz i najpłodniejsze dni miałam 19 kwietnia, czyli jeśli dobrze rozumiem teraz trwa 11 dzień fazy lutealnej. I jeszcze jedno pytanie: 12 kwietnia odbyłam stosunek przerywany, czy mogłam miec wtedy płodne dni? Badanie beta hcg zrobiłam 16 dni po stosunku przerywanym wynik <1,20 mIU/ml. 17 dnia wykonałam test ciążowy wynik negatywny.<br /> Czy te wahania cyklu mogą byc spowodowane długotrwałym stresem, spadkiem wagi czy to może jakieś zaburzenia hormonalne ? Dodam jeszcze że przez okres 7 miesięcy przyjmowałam tabletki które powodowały zwiększenie stężenia prolaktyny czego wynikiem u mnie był wysięk przezroczystego płynu z sutków, który trwa nadal. Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Gość kaede85

14 i 17 dni po stosunku przerwanym w dniu spodziewanej miesiaczki zrobiłam dwa testy oba negatywne.w sobotę dostałam plamienia, dwa dni później okres już jest normalny. W poprzednim cyklu też tak miałam tzn 2 dni plamienia 4 dni okresu i 2 dni plamienia. Jednak dla pewności powtórzyłam dziś test quixx wyszedł negatywny ( 23 dni po stosunku przerywanym). Bety chyba nie ma sensu robic i wydawac pieniądze, chociaż na pewno test z krwi byłby pewniejszy.
Ile musi upłynąc dni, by test z apteki był wiarygodny? Pani w aptece powiedziała że po ponad 3tyg od stosunku wynik jest wiarygodny. Czy któraś z Was wykonywała test quixx?

Odnośnik do komentarza
Gość kaede85

Przedstawie jak wygląda obecnie sytuacja.
Dziś czyli 26 dni po stosunku przerywanym zrobiłam kolejny test pink test z porannego moczu -negatywny. Okres mi się kończy dziś jest 6 dzień teraz jest brązowe plamienie.
Ale wczoraj przyszla mi pewna myśl do głowy stosunek miałam 12 dnia cyklu, owulacje 19 dnia cyklu, faza lutealna trwała 14 dni i dostałam okres. Ale tak sobie myślę, że plemniki ponoc mogą przeżyc do 5 dni czyli 17 lub 18 dnia cyklu mogło dojsc do zapłodnienia czyli licząc od tego czasu ostatni test zrobiłam po 20 dniach. Czy nadal jest wiarygodny i czy powinnam go powtórzyc ? Naprawde jestem ciekawa jak to jest i czy jest to możliwe by test nie wykazywał jeszcze ciąży. Z tego co czytałam poziom hcg od momentu zagnieżdzenia wzrasta o około 66%. W ulotkach pisze że test można zrobic 14 dni od stosunku, ale wydaje mi się że to za wcześnie. Oświeccie mnie bo dopiero niedwano zaczęłam się tym interesowac. Ile czasu zazwyczaj upływa od zapłodnienia do zagnieżdzenia w ściance macicy.? Przepraszam za tak długi post i ilośc pytań.

Odnośnik do komentarza
Gość kaede85

pytanie czy w ciąży występuje owulacja? bo według mnie na logikę nie powinno jej byc.
Test z porannego moczu wykonałam jeszcze po 24 dniach po owulacji 30 dni po stosunku przerywanym - negatywny.
Po jakim czasie nie powinno się odczytywac wyniku testu, bo nie zawsze pisze w ulotce?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...